Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Strach, że on może mnie zarazić chorobą weneryczną


Gość maryśka35

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maryśka35

Mam 35 lat, przez lata byłam w związku z partnerem- od liceum. Nie mielismy nikogo przed soba, ani w trakcie związku. Związek rozpadł się rok temu, ponieważ partnerowi bardzo zależało na ojcostwie, a ja dzieci mieć nie mogę, partner więc po latach odszedł i szuka obecnie kobiety, która da mu upragnione maleństwo. Cięzko to przeżyłam, ale poznałam kogoś kilka miesięcy temu, kto powaznie mysli o związku ze mną. Jako że dbam o swoje zdrowie, to delikatnie spytałam go, czy przede mną podejmował jakieś ryzykowne kontakty seksualne, powiedział mi, ze miał wiele partnerek, gdy był sam, ale jest zdrowy, ponieważ nie miał nigdy żadnych objawów chorób. Poprosiłam go więc, by wraz ze mną poszedł do lekarza, bysmy się po prostu przebadali, ja mu udowodnię, ze jestem zdrowa i on mi także, ale on nie chce, twierdzi, że jest pewien, że jest zdrowy, ponieważ nie spał z paniami z ulicy, a z czystymi kobietami.. Mam przez to jakiś opór przed zbliżeniem, bo jeśli by się okazało, ze on jednak jest nosicielem np. HPV, to nie chciałabym mieć później problemów. Czy dużo wymagam i czy moje postepowanie jest własciwe?

Odnośnik do komentarza
Gość maryśka35

Niestety, nie mogę być szczepiona. W dzieciństwie po szczepieniu miałam powazne powikłania i mam w dokumentacji zapis, by nie szczepić mnie. Ostani raz byłam zaszczepiona w wieku 2 ,5 roku, po szczepieniu wystapił niedowład kończyn, byłam rehabilitowana przez 6 lat nim odzyskałam pełną sprawność i zaczęłam chodzić. Po tym incydencie do mojej książeczki zdrowia wpisano, żeby zaniechać jakichkolwiek szczepień, nigdy po tym na nic nie byłam już szczepiona i nie mam zamiaru ryzykować., choć wiem, ze obecne szczepionki są bezpieczniejsze niż tamte przestarzałe. Przyczyna, dlaczego na szczepienie mój organizm tak zareagował jest do dziś nieznana. HPV nie mam na pewno- badałam się dokładnie, ale niestety szczepić się nie mogę- po prostu się boję nawet po latach.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie masz prawo wymagać wspólnych badań, tym bardziej, że nie wymagasz wiele - badania, a w zamian Twoje poczucie komfortu psychicznego - i w ten sposób Twój parter powinien to postrzegać. Myśli o Tobie poważnie, a odmawia czegoś takiego? Boi się igieł?;)
Gdybyś coś złapała, np. gorszego niż HPV, to do końca życia plułabyś sobie w brodę. Niech szanuje swoje i Twoje zdrowie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...