Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Jak namówić mamę na wizytę u psychologa?


Gość z...l

Rekomendowane odpowiedzi

Jak namówić mamę na wizytę u psychologa? Mam 16 lat, od 4 lat nie czuje chęci do zycia. Nie mam przyjaciół, ani bliskich mi osob. Od dłuższego czasu miewam lęki, wieczorami mam wrażenie że ktos chodzi po domu(co jest niemożliwe bo nie mamy ani zadnych zwierząt). Boję się chodzić rownież do szkoły, gdy wstaje rano często mowie,,dobrze to dziś sobie odpuszczę” i tak w kolko. Ciagle czuje niepokój, jest mi nieprzyjemnie i boli mnie brzuch. Nie odczuwam szczęścia. Chce namówić mame na wizytę u terapeuty, ale ona jest bardzo surowa i wydaje mi sie że nie rozumie moich problemów, ewentualnie mnie wyśmieje. Co mam zrobic?

Odnośnik do komentarza

Mama może i jest surowa,ale chyba nie zlekceważy twojego zdrowia. Myślę ,że ty z góry zakladasz,że ona cię nie zrozumie i mało co jej mówisz. Jeśli ona ,nie widzi po tobie,że coś sie dzieje,a ty nie nic jej nie mówisz,to skąd ma wiedzieć.
Spróbuj z nią poważnie porozmawiać i nie bój się ,że cię wysmieje czy coś takiego.
Jeśli jednak nic nie wskorasz,to zwróc się do szkolnego psychologa lub pedagog. Tylko trzeba być szczerym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...