Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Nerwica


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem tutaj nowa i specjalnie założyłam konto żeby zapytać czy nie zwariowałam. zawsze byłam nadwrażliwa. Miesiąc temu miałam jakiś atak, zaczęłam się cała trząść, nie mogłam oddychać a przynajmniej tak myślałam, było mi słabo. Nie przechodziło więc położyłam się spać z myślą że to minie. Na drugi dzień jednak miałam lęki, zaczęłam o tym myśleć i znowu było ze mną coś podobnego. Stwierdziłam że jestem na coś chora więc chciałam zrobić badania, a że akurat miałam mieć badania do podjęcia praktyk to dobrze się złożyło. Miałam robione badania krwi, moczu itp. Wyniki wyszły dobre i jestem zdrowa. Jednak nadal jest coś nie tak. Wcześniej wmawiałam sobie że nie mogę oddychać i myślałam że zaraz umre, kołotanie serca, było mi nie dobrze. Tak codziennie kiedy zaczęłam o tym myśleć. Raz jechałam autobusem i wszystko byłoby okej gdybym nie spanikowala i zaczęła mdleć i sie trząść, od tamtej pory niczym nie jechałam. Najgorsze jest chyba uczucie lęku przed tym że zabije kogoś bliskiego, a najbardziej to obawiam się ze zrobie coś małej siostrze. Naczytałam się dużo rzeczy w internecie ze strachu i jedyne co mi pasuje to nierwica. Czy to może być to? Czy mozna jednak zwariowałam? Zaznaczam że mam 17 lat i nie chcę nikomu robić krzywdy, te całe myśli przychodzą znikąd nie wiem co mam robić, przez to boję się siedzieć z siostrą z obawy że jej cos zrobię chociaż nic takiego się nie stało. Wcześniej przez to opuszczalam szkole, a kiedy raz poszłam to omało nie zemdlałam i zaczęlo się to samo. Jednak od tygodnia chodze własnie do tej pracy i a w szkole jakoś zaczęło być okej dopóki sobie nie zaczne czegoś wmawiac. Powiedzialam o tym mamie ale ona twierdzi że to tylko dorastanie ale ja dobrze wiem ze ze mną jest cos nie tak.

Odnośnik do komentarza

Witaj. Mam dokladnie to samo. Wszystko jest okej, do momentu kiedy nie pomysle sobie o utracie zycia, to ze zaraz moge przestać oddychac, robie się blady, rece się trzęsą, nie wiem gdzie się podziac, jest to okropne uczucie. Rowniez nie mam pojęcia o co chodzi. Do tego mam inne problemy z agorafobią i ogolnymi lękami.

Odnośnik do komentarza

Nie chce Cie martwić ale byłem u psychologa później u psychiatry. Dostałem leki, później zmiana leków i nic nie pomogło. Teraz biorę cloranxen (leki na receptę) które ma od babci i napewno czuje różnice na plus.

Odnośnik do komentarza

Nic dziwnego ,że czujesz się lepiej,bo cloranxen,to pochodna benzodiazepiny, która ma silne działanie przeciwlękowe,ale szybko też uzależnia i dlatego nie powinno się brać tego leku dłużej niż 3 tygodnie. Rośnie też tolerancja i dawki trzeba zwiększać. Raczej sam nie powinieneś się leczyć,bo naprawdę ,możesz sobie bardzo zaszkodzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...