Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Mój problem.


Gość Prox

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 14 lat i chodzę do klasy 2 gimnazjum.Od 4 klasy podstawówki mam problemy z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami.W klasach 1-3 dobrze mi szło,ale w 4,przy dojściu do nauki straciłem tą umiejętność.Później poszedłem do gimnazjum.Myślałem,że będzie to dla mnie okazja do nawiązania nowych i trwałych znajomości.Przeliczyłem się.Zaczęło być w komunikowaniu się z innymi nawet gorzej niż w podstawówce(wspomnę tylko,że chodzę do szkoły prywatnej).Potem zapisałem się na zajęcia dodatkowe i też nie udało mi się z nikim nawiązać dobrego kontaktu.Zastanawiam się nad zmianą szkoły,ale z trochę innych powodów. Po 1 zawsze stresuję się przed wf-em a w 1 klasie miałem nauczyciela który wyzywał(między innymi mnie).Nie szło mi dobrze na tym przedmiocie a inni też się ze mnie śmiali.Po 2 mam wrażenie,że chciałem być śmieszny a trochę zrobiłem z siebie głupka.Po 3 byłem zawiedziony bazą szkoły, a właściwie brakiem tej bazy,ponieważ szkoła wynajmuje sale i cały sprzęt,np. lekcje biologi mamy w sali od matematyki,matematykę mamy w sali od j.polskiego.Zastanawiam się nad przeniesieniem do innej szkoły,ponieważ mam tam znajomych z podstawówki.W 4 klasie kontakty z klasą nie szły mi za dobrze ,ale w 5 klasie jakoś ożywiłem te kontakty.I wydaj mi się , że zapamiętali mnie pozytywnie.W mojej szkole poza mną i kolegą z mojej klasy nie ma nikogo z mojej podstawówki.Natomiast nie wiem,czemu nigdy nie udaje mi się złapać kontaktu z jakąś grupą rówieśniczą. Może dlatego,że mam zainteresowania , których nie rozwijam(to w sumie tak jakbym nie miał zainteresowań)Proszę kogoś,by ktoś mi pomógł w całej tej sytuacji.Z góry dziękuję.

PS:A tak na marginesie to już chodzę do pani psycholog na zajęcia.

Odnośnik do komentarza
Gość Irminaja

Hej ,
Zmiana szkoły to nie jest wyjście, a przynajmniej nie w każdej sytuacji. Twój problem to poczucie osamotnienia, brak przyjaciół, znajomych... Jeśli chodzisz do psychologa to pewnie pracujecie nad wzmocnieniem poczucia własnej wartości. Może sam czujesz się niepewnie i ludzie tak Cię odbierają.
A jak myślisz - jaki Twoje cechy/sposób bycia/zachowanie itp. mogłyby przyciągnąć innych do Ciebie, a jakie mogłyby sprawić, że rówieśnicy wydają się niezainteresowani Twoją osobą?
Jesteś bardziej zarozumiały na lekcjach czy raczej jesteś szarą myszką?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...