Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Lenistwo czy choroba?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 16 lat i chodzę do 1klasy liceum. Za każdym razem, gdy był początek roku szkolnego miałam mnóstwo motywacji do nauki. Niestety, teraz tak nie jest. Nie potrafię się uczyć. Oczywiście jedne przedmioty idą lepiej a drugie gorzej, ale do tych drugich to nawet nie potrafię zajrzeć. Często zniechęcam się do nauczycieli. Miałam zamiar, że w liceum będę uczyć się na piątki, ale to nie wychodziło. Zdarzyło się że byłam przez to bardzo przygnębiona. Dlatego zupełnie straciłam motywację. Gdy przychodzę do domu mówię sobie, że będę się uczyć, ale robię wszystko inne byle by się nie uczyć. Nie wiem już czy robie to świadomie czy nie, mam wrażenie że jestem świadoma konsekwencji nie uczenia się, ale mózg robi co innego. Przyķładowo zamiast uczyć się śpiewam, surfuję po internecie, słucham muzyki, ćwiczę. Jedynie gdy dostanę złą ocenę to żałuję, jest mi wstyd, jestem na siebie zła. I tak jest cały czas. Do tego kolejny wielki problem- nienawidzę sprzątać. Oprócz sprzątania pokoju nie mam żadnych innych obowiązków domowych, a nawet tego nie potrafię zrobić, robie to dopiero gdy mama mnie zastraszy brakiem kieszonkowych i naprawde sie zdenerwuje. Szczerze mówiąc, nawet zbytnio nie przeszkadza mi bałagan. Nie wiem czy to zaawansowane chorobliwe lenistwo czy jakieś zaburzenie psychiczne. Jeśli nadal tak będzie, to nie poradzę sobie w życku, bo przecież trzeba wypełniać swoje obowiązkk...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...