Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Niska samoocena syna 13 latka


Gość Krystel 12

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystel 12

Mój syn ma 13 lat właśnie idzie do gimnazjum i nie wiem co zrobić .Jest naprawdę przystojnym chłopcem, bardzo dobrze się uczy , osiąga duże sukcesy matematyczne , lecz nic go nie ciesz ponieważ zawsze marzył zostać piłkarzem niestety w tej dziedzinie sportu nie jest najlepszy i każde słowa krytyki bardzo przeżywa nawet nie chce wychodzić z kolegami bo mówi ze jest słaby zamyka się w sobie co robić????

Odnośnik do komentarza
Gość rafik543211

Tutaj dużą pracę do wykonania ma ojciec. 13 lat to wiek, w którym chłopcy coraz częściej załatwiają swoje sprawy pięścią (niestety ale to prawda) i warto aby syn również coś w tej kwestii umiał (to da mu poczucie własnej siły), naturalnie trzeba też mu powiedzieć kiedy tej siły należy używać.

Druga sprawa - hobby, musi znaleźć coś w czym będzie dobry. Piłka nożna nie idzie, może w bramce by mu szło lepiej. Mnie np też zawsze mocno pchali do piłki, a tak na prawdę jestem urodzonym motocyklistą i mechanikiem...

Dodatkowo warto mu podrzucić kilka sytuacji w których rówieśnicy wypadaliby blado przy synu.
Podobny przykład przerabiałem z siostrzeńcem (lat7 - Kamil). Miał opóźniony rozwój mowy, przez co wyśmiewano go w szkole. Ja mu powiedziałem tak: "Kamil, słuchaj uważnie, ty nie jesteś gorszy, jesteś tylko inny, ale to nie znaczy że gorszy. Nie mówisz, ale zobacz czego inne dzieci nie umieją. Ile dzieci z twojej klasy potrafi odpalić motocykl? Albo odkręcić koło w rowerze, albo wbić gwóźdź? Ty to wszystko dobrze umiesz, a oni nie, bo nie jesteś gorszy tylko jesteś inny." po tej rozmowie na prawdę burdy w szkole się skończyły...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...