Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

borderline,a zespół aspergera


Gość mallayn

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mallayn

Czy możliwe jest występowanie razem tych dwóch zaburzeń?
A raczej czy rozwinięcie sie zaburzenia typu borderline na osobie z zespołem aspergera?
Szukałam na ten temat informacji w internecie,ale nie znalazłam nigdzie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza

Osobno niegroźne, razem to mieszanka niczym cykuta

:)
Paradoksalnie oba te schorzenia mają swoje wspólne mianowniki, ale do takiej głębszej ich analizy dobrze by było zrobić osobną charakterystykę tych przypadłości i je porównać.
Bo tak jak przy zespole aspergera występuje potoczne inne postrzeganie świata, niezależnie od standardowej opinii społecznej, tak przy borderline jest ono rosyjską ruletką, gdzie 3 lub więcej jej wersji światopoglądu zmienia się u tego samego rozmówcy naprzemiennie w kilka sekund.

Odnośnik do komentarza

Myślę ze w dobrym kierunku szukasz.
Jest teoria, ze niektóre choroby psychiczne, zaburzenia osobowości czy autyzm lub Asperger maja podłoże w zatruciu organizmu głównie metalami ciężkimi.
Przeprowadzana prawidłowo chelatacja, czyli oczyszczanie organizmu, np wg protokołu Cutlera powoduje niekiedy znaczna poprawę - nie wolno tylko mieć wtedy amalgamatów w zębach.
w trakcie trzeba suplementować organizm selenem cynkiem i witaminami.

No i oprócz chelatacji w rożnego rodzaju nerwicach pomagają tez zwiększone dawki wit b6 i b1.+ magnez najlepiej w postaci chelatu.

Odnośnik do komentarza

Zgadza się roshen, bo tłuszcz jest naturalnym magazynem, toksyn - a więc im bardziej zatruty i zanieczyszczony organizm, tym więcej tłuszczu produkuje.
Dlatego wszelkie rozsądne detoksy, naturalne kuracje antygrzybiczne czy pasożytnicze oraz chelatacja pomagają nie tylko wyzdrowieć ale i trwale schudnąć.
A zaburzenia psychiczne często wiążą się z niedoborem określonych witamin i minerałów, co jest częste w zatrutym organizmie.
Dlatego sama suplementacja nie wystarcza- najpierw trzeba poprawić wchłanianie poprzez oczyszczenie organizmu.

Z tym ze np chelatację, tzn pozbycie się metali ciężkich, głownie rtęci, trzeba przeprowadzać ostrożnie, najlepiej wg określonego protokołu, żeby nie doprowadzic do redystrybucji- czyli przeniesienia toksyn w inne miejsce organizmu zamiast ich wydalenia - zapobiegają temu np glony chlorella.

Odnośnik do komentarza

A może tak do rzeczy? Asperger I borderline wzajemnie się wykluczają czy nie? Autor nie pytał czy jest to kwestia jakiś zatruć i czym. Autor pyta o to czy one mogą wspolistnieć. Ja też się nad tym zastanawiam. Podejrzewam u siebie oba, z tym że wiadomo asperger to wynik u mnie wcześniactwa I uszkodzenia oun. Też szukam wszelkich informacji dot powiązania jednego z drugim. Wiem że asperger mimo podobieństwa co do postrzegania relacji ma inne zdecydowanie podłoże i dotyka m. In. sensoryki. Borderline nie ma z nią za to nic wspólnego. Nie jest też uznawane jako zaburzenie rozwojowe w domyśle o podłożu endogennym.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...