Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Niemowlak, dorosły syn alkoholik - co dalej?


Gość liliana44

Rekomendowane odpowiedzi

Gość liliana44

Mam 44 lata. Pół roku temu urodziłam drugie dziecko. Pewnie wszystko byłoby w porządku, bo w kwestii zdrowia i finansów nie mam problemów, ale za to mam duże problemy ze starszym, 20-letnim synem. Syn zdawał maturę w tamtym roku, a od tego czasu nie robi nic. Na studia nie poszedł, bo nie chciał. Pracy konkretnej nie ma, łapie cos dorywczego, a i tak zaraz już jej nie ma. Najgorsze jest jednak to, że syn coraz więcej pije. Niestety, nie jest to moje przewrażliwienie. Najpierw pił w weekendy, teraz już w tygodniu, wieczorem dzień w dzień jest pijany. Jak nie piwa, to wódka. Trochę kasy swojej miał, czasami pożyczał ode mnie. Kilka dni temu zabrał 400 zł bez pytania, a pieniądze były przeznaczona na konkretną rzecz. Syn ma to gdzies, powiedział, że wziął, bo mu brakowało, a mnie nic do tego. I tak dzień w dzień. Jak jest pijany, to się czepia mnie o wszystko, przeszkadza mu płacz malucha. W sumie codziennie są jakies kłótnie. Syn ma swój pokój, korzysta swobodnie ze wszystkiego, sam się nie dokładnie ani do rachunków ani do jedzenia, kompletnie nic. Nie wiem, co mam robić, a sytuacja staje się coraz bardziej nie do zniesienia. Martwię się o malucha, bo dziecko jest nerwowe, płacze, wolałabym, żeby nie wychowywało się z pijącym coraz więcej starszym bratem. Z drugiej strony martwię się też o starszego syna, boje się, że albo już jest alkoholikiem, albo przy takim trybie życia niedługo będzie. Jestem zdana sama na siebie, bo mieszkam sama (ojciec starszego syna nie żyje, a ojciec drugiego dziecka olał nas i kompletnie się nami nie interesuje). Co robić? Jak postępować dalej ze starszym synem?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...