Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Mama nie rozumie ze mam nerwica serca


Gość Vanesska98

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Vanesska98

Uważam że mam nerwice serca. Objawy się zgadzają. Przy stresie zaczyna mi się kołatanie, pocenie, osłabienie, mięśnie drżą itp. Ostatnio żyje w dużym stresie . Chciałabym coś z tym zrobic bo przez to mam lek przed wychodzeniem sama z domu, wychodzeniem do znajomych( o wyjezdzie nie wspomnę). Moja mama uważa,że muszę sama sobie z tym poradzić, że się do tego przyzwyczaje. Ale czytałam ze psychoterapia pomaga chociaż trochę Ale moja mama uważa że się nad sobą uzalam i ze wyrosne z tego. Chociaż sama ma 40 lat i też potrafi mieć problemy z sercem ( ale do lekarza nie pójdzie) ja chciałabym cos z tym zrobic bo to mi mega utrudnia zycie. Czy mogę sama gdzieś się zapisać? Mam 17 lat. Czy to jest drogie? Ile przeciętnie taka terapia trwa?

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Masz 17 lat, więc raczej z mamą powinnaś udać się do pediatry i on dalej powie co powinnaś robić. Nie wykluczone, że zleci jakieś badania, i jeśli zostaną wykluczone powody somatyczne lekarz przepisze łagodne środki uspokajające.
Sama możesz spróbować herbatki z melisą i jakieś preparaty z głogiem i sporo pokarmów z dużą zawartością magnezu, jak kakao, czekolada.

Odnośnik do komentarza

http://blogoprawachpacjenta.com.pl/niepelnoletni-pacjent-u-lekarza/
Tutaj znalazłam i chodzeniu osób niepełnoletnich do lekarza.

Na tym forum jest na gorze temat "telefony zaufania..." czy jakoś tak. Może tam znajdziesz pomoc psychologiczna dla nieletnich np przez mail lub telefon.
Co do brania leków byłabym ostrożna ale magnez zdecydowanie polecam. Jest go dużo w kakao i gorzkiej czekoladzie;)
Pewnie są małe szanse ale może w Twojej szkole jest osoba do której możesz się zwrócić? Może Psycholog lub pielegniarka?
Może w twoim mieście jest darmowa pomoc psychologiczna dla nastolatków. Warto wygooglowac i sprawdzić czy tam jest potrzebna zgoda rodzica. Bo może nie jest.

Odnośnik do komentarza
Gość DarkRivers

A ja natomiast mam dla Ciebie Autorko te telefony zaufania o których to moja przedmówczyni wspominała.

Proszę oto i one :-)

Poradnia Telefoniczna 116 123
Bezpłatna poradnia telefoniczna, w której można uzyskać profesjonalną pomoc psychologiczną w sytuacjach kryzysowych. Poradnia jest czynna od poniedziałku do niedzieli od 14.00 do 22.00.
Antydepresyjny Telefon Zaufania Centrum ITAKA
022 654 40 41 (pon., czw. godz. 17.00 - 20.00)
Ogólnopolski Telefon Zaufania Narkotyki - Narkomania
0 801 199 990 (czynny codziennie w godzinach 16.00 - 21.00; koszt jak za połączenie lokalne niezależnie od jego trwania)
Infolinia Stowarzyszenia KARAN (problemy narkotykowe)
0 800 120 289 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 - 17.00; połączenie bezpłatne)
Anonimowa Policyjna Linia Specjalna
0 800 120 148 (czynny całą dobę; połączenie bezpłatne)
Internetowy Telefon Zaufania Anonimowy Przyjaciel
085 92 88 (czynny codziennie w godzinach 18.00 - 4.00)
Niebieska Linia (przemoc w rodzinie)
0 801 120 002 (czynny od pon. do sob. 10.00 - 22.00, niedz. 10.00 - 16.00)
Narkomania ( Pomoc Rodzinie)
0 800 120 359 (czynny codziennie pon. - pt. w godzinach 10.00 - 20.00, soboty 10.00 - 19.00; połączenie bezpłatne)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
116 111
POMARAŃCZOWA Linia - system pomocy rodzicom, których dzieci upijają się
0 800 140 068
AIDS - całodobowy ogólnopolski telefon Stowarzyszenia " Bądź z Nami"
0 22 622-50-01 (wt.,czw.godz.16.00 - 20.00 dyżur lekarza, śr. godz. 17.00 - 21.00 dyżur psychologa)
Ogólnopolski Całodobowy Telefon Zaufania AIDS
0 22 622- 50- 01 (czynny całą dobę)
Telefoniczna Pierwsza Pomoc Psychologiczna
022 425-98-48 (Pn. - Pt. 17.00 - 20.00; Sob. 15.00 - 17.00)
Młodzieżowy 988
(pon.-pt. 13.00 - 18.00)
Młodzieżowy [i nie tylko] Telefon Zaufania
9288 (w dni powszednie w godz. 10.00 - 20.00)
Telefon zaufania Poradni Profilaktyki i Terapii Uzależnień Monar
022 823 65 31 (czynny 9.00 - 21.00)
Poradnia dla ofiar i sprawców przemocy seksualnej
Z bezpłatnych porad psychologa można skorzystać w każdy poniedziałek w godzinach 10.00-15.00 (zapisy pod numerem telefonu 22 250-29-60 w godzinach 9.00-17.00). Dodatkowo, w każdy wtorek i środę w godzinach 15.00-18.00, pod numerem 22 828-11-12 pełnić będą dyżur wolontariusze fundacji.

Odnośnik do komentarza

Jak sama piszesz, objawy potęgują się, gdy jesteś zestresowana. A więc walcz ze stresem.
Polecam
Łagodne, ziołowe środki na uspokojenie.
Codzienne spacerki, najlepiej gdzieś w parku, lesie i td., ale równie dobrze pomaga spacer do szkoły i z powrotem. A jeśli szkoła jest daleko, to choć część drogi przejdź pieszo.
Powtarzaj sobie, że jesteś spokojna, opanowana, myśl o tym jak najczęściej.

Ja miałam niedotlenienie serca, nerwicę i tym sposobem się wyleczyłam. Sprawdzona metoda, skutkuje, ale trzeba być konsekwentnym i cierpliwym, bo by się wyleczyć, potrzeba czasu.
Jednak pozytywne zmiany widać szybko, więc warto.

Odnośnik do komentarza
Gość margolcia_63

Zarówno chore jak i zdrowe serce reagują na stres. To, że objawy nasilają się po stresie nie oznacza, że to tylko stres jest powodem.
Muszą być wykluczone powody somatyczne.
W przypadku chorób krążenia nie ma żartów, tak to się można bawić z biegunką.

Odnośnik do komentarza

Moim problemy zaczęły się od kiedy wzięłam kredyty ciągle dzwonili straszyli mnie Komorniki em niedawna łam już rady powiedziałam mężowi i pomógł mi spłacić wszystkie kredyty miałam nadzieję że wszystkie problemy i mój niepokój zniknie ale dopiero się zaczęło boję się listonosza czuje lęki telefon tylko zadzwoni jestem przerażona boję się siedzieć we własnym domu poprostu uciekam z niego wracam tylko na noc wiem że wszystkie problemy moje się skończyły ale ten strach mnie wykąńczy wstydzę się powiedzieć mężowi ale wiem że widzi że coś się dzieje proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...