Skocz do zawartości
Forum

Nie mam pomysłu na swoje życie.


Gość Zaałamana

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zaałamana

Witam, Mam 23 lata, nie wiem co robic ze swoim żciem, Nie jestem osobą pewną siebie, nie wierze w siebie. Szybko sie zniechęcam i odpuszczam. Nie mam marzeń, na pytanie co chciałabym robić w życiu nie mam pojęcia co odpowiedzieć, Widze u siebie problem, ale nie potrafie go rozwiązać, nie umiem się zmienić chodź bardzo chce. Boje się, tego co przyjdzie, ze może mi sie stać jakaś krzywda, ze nie poradze sobie, nie umiem sama rozwiązywać rożnych problemów. Największy problem u mnie to ten brak pewności siebie i nieśmiałość. Chodze do psychologa, mała poprawa jest. ale tylko malutka, nie miałam nigdy chłopaka, czuje sie nic nie warta, beznadziejna, Wiem, ze mam bardzo małą wiedze, informacjie którch sie kiedys uczyłam juz dzis nie pamiętam, Momentami Nie cierpie siebie. straciłąm radosć z życia, nie umiem innym pokazać prawdziwej siebie. Tak jaakbym przy inncyh miała maskę szarej myszki która nic nie potrafi, bo boi sie pokazać na co ją stać. Czuję tak jakby wszyscy byli lepsz, ważniejsi ode mnie a ja po prostu robie to co inni lub co mi każa. i tak sie toczy moje życie, z dnia na dzien nic sie nie zmienia, a nawet jest gorzej.. nie wiem juz co mam robic, jak nad sobą pracować. Jak sie zmienić...

Odnośnik do komentarza

Wszystko można zmienić . Spróbuj wychwycić co Ci może szkodzić szukaj lekarstwa w sobie ... Dusza pamiętaj i nie zapominaj o niej , nie jesteś tylko ciałem , poszukaj swojego miejsca szukaj i poznaj siebie samą masz na pewno duże możliwości grunt to wyzbycie się złych emocji , pragnień zacznij nad tym pracować a będzie lepiej zaufaj jak spróbujesz to się przekonasz poznaj samą siebie i zaobserwuj siebie i się nie poddawaj .

Odnośnik do komentarza

Ja sobie powtarzam, dam radę, wszystko potrafię..
Nie jest to oczywiście prawda i zdaję sobie z tego sprawę, ale tego typu myśli pomagają mi się zmobilizować, dokształcać i przynosi to w sumie doskonałe efekty.
Myśli są ważne. Ty masz myśli dołujące, które pozbawiają cię radości życia i energii do działania. Zmień te myśli na budujące , twórcze a zobaczysz, jak świat wokół ciebie, zmienia się.
Jak to zrobić?
Wyłapuj wszystkie myśli negatywne, naucz się tego, bo to nie przychodzi samo. Poczytaj w internecie o świadomym myśleniu.

Nie dopuszczaj, by zagnieździły się w twojej głowie, natychmiast je zastępuj pozytywnymi myślami /np, że poradzisz sobie/ - i powtarzaj je nieomal na okrągło.
Ćwicz, a poradzisz sobie.
Ćwicz też umysł. Czytaj, oglądaj filmy dokumentalne, np. przyrodnicze, ale nie tylko.
Ćwicz też ciało , bo ważna jest równowaga między rozwojem umysłowym, a fizycznym.
Czyli pracuj nad sobą, a zobaczysz wyraźną poprawę, choć nie dzieje się to natychmiast. Trzeba czasu, byś się tego nauczyła.

Odnośnik do komentarza

Pozytywne myślenie nawet jak nie wierzysz to powtarzaj dam radę.
Musisz dalej chodzić do psychologa ,pomału Ci pomoże profesjonalnie.Sama ze swojej strony jakbyś znalazła jakiś cel w życiu ,może być mały to co Ci będzie sprawiało przyjemność np ksiązka, film,jazda na rowerze sama musisz znaleźć to coś i koniecznie musisz przebywać wśród rówieśników.Izolowanie i siedzenie w domu źle wpływa na każdego człowieka.Jakaś praca, swoje własne pieniądze i możliwość kupienia sobie nawet jakiegoś ciuszka dobrze robi na psychikę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...