Skocz do zawartości
Forum

mam 18 lat i nic nie moge.


Gość Idalie

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
W tym miesiacu skoncze 19 lat. Przede mna matura.
Od zawsze w mojej rodzinie najwazniejsza byla nauka. Malo kiedy moglam wychodzic z domu. Najpierw nauka, potem kolezanki. A wlasciwie i z kolezankami bylo ciezko, bo zaczynalo sie odpytywanie, gdy one przychodzily do mnie. Z niektorymi nie pozwalali mi sie zadawac, bo byly z tzw. gorszych rodzin, gdzie ktorys z rodzicow nie stronil od alkoholu. I w sumie glupia sluchalam ich i tak z dnia na dzien tracilam znajomych. Wymyslalam jakies bzdety, zeby przestac sie z nimi kolegowac, bo przeciez obciach.. A potem to juz trafialam na takie, z ktorymi przyjazn byla falszywa. Mam 20-letniego chlopaka, jestem z nim od 5 lat, studiuje 200 km ode mnie. Rodzice bardzo go lubia, ale nie mam co myslec, zeby u mnie spal w weekendy, kiedy moze przyjechac, ani ja u niego. Na spotkania mamy czas do 22 i koniec. Nawet po imprezie, nie mozemy razem spac,musze koniecznie wrocic do domu i zostac w nim sama. Rodzice strasznie mna manipuluja. oznajmilam im, ze chce pojechac na weekend do wiekszego miasta, do chlopaka, tam,gdzie zamierzam studiowac, ale nie moge, bo przede mna matura, bo nauka, bo zawale sobie zycie, bo oni beda dziadkami. Mowie im, ze jestem dorosla, ze ja sama powinnam decydowac o swoim zyciu, to na to oni, ze jestem jeszcze dzieckiem i nie jestem samodzielna, ze nie mam kolezanek i ciagle tylko chlopak ( w zasadzie ciagle nauka, a chlopak jedynie w weekendy). Szukaja wieluu argumentow, zeby mi nie pozwolic na wyjazd do niego, a ja juz ich wiecej nie mam. Co moge zrobic, zeby mi w koncu pozwolili?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...