Skocz do zawartości
Forum

Problem nastolatki


Gość naciap1011

Rekomendowane odpowiedzi

Gość naciap1011

Witam, nie mam palciw u reki przez co jestem wysmiewana. Mówią mnie ułom, niedołęga, niedorozwój, frajer, cwel, moglabym tak wymieniac bez konca. Nie o to chodzi. Poprostu nie radze sobie juz z tym, trwa to jakies 7 lat. Obecnie mam 15lat. Nie wiem jak sobie pomoc. Z tego wszystkiego glodze sie (bo jestem gruba i z tego powodu tez sie smieja) a drugi raz objadam, tne sie, specjalnie robie krzywde w inne sposoby o ktorych nie chce mowic. Mam gorsze oceny, z fizyki w poprzedniej klasie mialam 5 a teraz mam zagrozenie. Nic nie obchodzi. Nie moge sie dogadac z przyjaciolmi, z rodzicami. Od razu mowie, ze jesli bym o tym rodzicom lub innej z rodziny to by tylko pogorszyli sprawe wiec nie ma opcji. Ostatnio siegnelam po i papierosy.

Odnośnik do komentarza

Masz zaniżone poczucie własnej wartości, przejmujesz się tym, więc jesteś łatwym łupem.
Dobrze byłoby, byś poszła do psychologa, on pomógłby ci nauczyć się, jak cenić siebie.
Możesz też poszukać w internecie, jest dużo wskazówek, ćwiczeń.
To jest twoje życie i od ciebie zależy, jak ono się potoczy.
Możesz je zmarnować, jak to teraz robisz, a możesz skończyć szkołę, zdobyć dobry zawód i stać się kimś kogo cenią i kto dobrze zarabia.
Spójrz na p. Dorotę Wellman z TVN.
Mała, gruba, niezgrabna i niezbyt ładna, a osiągnęła sukces i to w mediach.
A przecież ona mogła myśleć tak jak tu i zmarnować sobie życie.
Od ciebie zależy twoje życie, twoja przyszłość.
Chcesz godnie żyć, to pracuj nad sobą.

Ludzie, którzy ci docinają, to śmiecie. To nic niewarte osoby i tak sobie o nich myśl.
Poćwicz przed lustrem - głowa do góry, jesteś odważna, spojrzenie harde,nie przejmujesz się niczym.
A w szkole gdy ktoś ci dotnie, popatrz na niego z pogardą i wyobrażaj sobie, że to kupka śmierdzącego g-wna, albo wymiociny. /możesz coś innego obraźliwego wymyślić./
Gdy ty zaczniesz być odważna, przestaniesz się bać, to i ich szykany się skończą.
Przestaniesz być ofiarą, łatwym łupem.
Odwagi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...