Skocz do zawartości
Forum

Stany depresyjne u 13-letniej osoby


Gość a...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam 13 lat ,od około 2 miesięcy ciągle chodzę smutna ,ale ten smutek jest dosłownie nie do wytrzymania.Czuję się jakbym każdego dnia dźwigała na duszy kamień.Znacznie spadła moja samoocena i apetyt ,nie jestem na diecie ,nawet nie wiem kiedy "przestałam" jeść.Częściej płacze i mam wrażenie,że moje życie nie ma sensu.Myślałam nad samookaleczaniem lecz chyba nie mogę tego zrobić.Wiem o tym,że w moim wieku takie stany są normalne,ale wydaje mi się,że to coś gorszego.Czy to może być depresja?

Odnośnik do komentarza

Cześć!
Mam ten sam problem. Od pewnego czasu nic nie sprawia mi przyjemności i nic mnie nie cieszy. Codziennie odczuwam smutek. Nie akceptuję siebie - swojego ciała, twarzy ... Wiecznie jestem zmęczona. Najprostsza czynność sprawia że nie mam już siły na nic innego. Wszystko i wszyscy mnie denerwują. Nie wiem dlaczego tak się dzieje... Też szukam pomocy.

Odnośnik do komentarza

W domu mam problem ,moi rodzice codziennie na mnie krzyczą ,czasami nawet nie wiem o co im chodzi. Mama ostatnio powiedziała mi ,że nie wie po co jej było dziecko i żebym traktowała ją tak jakby jej nie było.Cokolwiek bym zrobiła jest to zrobione źle. Nie lubię chodzić do szkoły ,nie lubię nauczycieli ,uczniów.Koleżanki mówią mi ,że jestem brzydka ,podczas gdy kosmetyczka mówi co innego... Uwielbiam przebywać w samotności. Te stany zaczęły się w 6 klasie podstawówki ,skończyły się po ok. 6 miesiącach i kilka miesięcy miałam spokój ,no ale nie na długo. Wszystko wróciło ze zdwojoną siła.To co opisałam to w sumie dosyć mało ,jeżeli chcesz powiem więcej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...