Skocz do zawartości
Zamknięcie Forum WP abcZdrowie ×
Forum

Brak celu w życiu.


Gość bezcelu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 19 lat. Zawsze byłam osobą wycofaną. Nie nieśmiałą, po prostu nie czułam potrzeby kontaktu z innymi ludźmi. Mieszkam z rodzicami, w biednym domu na wsi. Mój ojciec, mimo tego, że nie jest uzależniony od żadnej z używek, znęca się nad nami psychicznie i fizycznie. Od dziecka harujemy w polu. Pomimo tego udało się mojej siostrze "wyjść na ludzi", skończyła studia inżynierskie, znalazła dobrze płatną pracę i wyprowadziła się. Muszę jednak przyznać, że ona ma inny charakter niż ja, jest wesoła i otwarta i od zawsze była ojca ulubienicą. Na nią jedyną nie podniósł ręki, była tylko świadkiem jego krzyków i znęcania się nad nami. Więc tak, ona się wyprowadziła. A ja? Ciągłe sukcesy w szkole, nie dlatego, że ślęczałam nad książkami, po prostu niektórym chyba jest to dane. Ale wszystko mi przychodziło zbyt łatwo, nigdy nie musiałam się wysilać, ograniczyłam kontakty z innymi ludźmi do minimum, pomimo tego, że miałam i mam chłopaka wciąż go odpycham na nowo. Mam prawo jazdy, ale usiadłam za kółkiem zaledwie kilka razy. Dlaczego? Nie wiem. Boję się tego, że zrobię jakiś błąd i nie potrafię się przemóc. Studiuję, również studia inżynierskie, ale wcale mnie to nie interesuje. Chyba robię to, by wypełnić czas. W zasadzie nic mnie nie interesuje. Nie czuje potrzeby pracowania i rozwijania się jak moi rówieśnicy. Mogłabym snuć się po domu jak cień przez całe życie. Nie potrafię się zmusić do zrobienia czegokolwiek, chociaż wiem, że powinnam. Czuję się pusta w środku, czuję, że jestem nieudacznikiem i nie potrafię tego zmienić.

Odnośnik do komentarza
Gość Miałam podobnie

Dopóki nie zaczęłam podróżować i poznawać inne kultury i sposoby życia i na życie. Może zmieniaj co jakiś czas miejsce zamieszkania, wyjedź w nieznany zakątek świata i to pomoże nabyć nowe perspektywy i inne niż dotychczas odczucia. Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...