Skocz do zawartości
Forum

Strach przed wojną u 16-latki


Gość k...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przejdę od razu do rzeczy. Jestem bardzo młodą osobą, bo mam tylko 16 lat. Od malucha bardzo boje się wojny. Kiedyś budziłam się z płaczem i bałam się kłaść spać, bo myślałam, że jak się obudzę - będzie wojna. Ostatnio wszystko wróciło. Mam napady strachu, w głowie słysze wycie syren. Boję się wojny, jak i utraty najbliższych. Śnią mi się różne sceny na tym podłożu, moja wyobraźnia nie daje mi spokoju. Nie wiem co mam robić.

Odnośnik do komentarza
Gość BombFromNagasaki

Strach przed wojną, podobnie jak przed innymi niezależnymi od nas zjawiskami jest bez sensu. Nie będzie wojny to ok, ale gdyby niestety jednak wybuchła to nic na to nie poradzisz. Może po prostu zbyt dużo oglądasz wiadomości z rejonów gdzie toczą się konflikty albo newsów politycznych, spróbuj się na jakiś czas odciąć od mediów, a zamiast tego poczytaj książkę ( nawet jakieś opowiastki czy legendy dla dzieci) albo obejrzyj komedię, najlepiej jak najgłupszą ;)

Odnośnik do komentarza

Lepiej idź do psychologa, niech ci pomoże uporać się ze strachem.
Nie ma sensu żyć w strachu, warto cieszyć się życiem.
Nie oglądaj wiadomości, ani brutalnych filmów, unikaj gier w których jest walka.
Zamiast tego miła muzyka, jakieś komedie, kabarety - coś wesołego.
Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaki ogromny wpływ mają na naszą podświadomość wszelkie takie sprawy jw. wymieniłam.
To trochę pomoże, ale psychologa nadal polecam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...