Skocz do zawartości
Forum

Oddalanie się od ludzi


Gość Darek234

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 19 lat. Ukończyłem liceum, zacząłem zaocznie studiować. Od jakiegoś czasu zauważyłem, że mam problem w komunikacji z ludźmi. Za czasów gimnazjum oraz podstawówki miałem wielu znajomych z którymi chętnie rozmawiałem nawet całymi dniami. Obecnie nie mam osoby z którą rozmowa byłaby dla mnie przyjemnością.

Wszystko zaczelo się od czasów 1 liceum kiedy trafilem w zupelnie nowe srodowisko gdzie nikogo nie znalem. Dodatkowo mialem dosc daleko do szkoly przez co musialem wczesnie wstawac i to powodowalo, ze bylem ciagle niedospany. Moje braki snu z kolei przyczyniały się do tego, że w szkole myslalem tylko o tym aby wrocic do domu i sie położyć, nie miałem chęci na zawieranie zadnych znajomości. Od dziecka marzyłem aby zostac kierowca ciezarówek i nadzieja na ta prace pomagala mi przetrwac przez czas szkoly sredniej. Niestety w chwili obecnej nawet to przestało mnie już "kręcić". Obecnie większosc czasu spedzam w domu, staram się znaleźć pracę, lecz przeglądając oferty stwierdzam, że nie ma dla mnie nic odpowiedniego. Staram się korzystać z kazdej okazji, aby wyjść gdzies ze znajomymi, lecz gdy dochodzi do spotkania to szybko się męczę i brakuje mi tematow do rozmów, przez większość czasu siedzę cicho. Po każdym spotkaniu czuję się coraz gorzej, ale mimo to wole być wśród ludzi, gdyż siedząc samotnie w domu boli mnie myśl, że inni spędzają czas razem .

Jednak średnio raz na miesiąc mam taki dzień, że czuję się świetnie, mam w głowie pełno pomysłów, potrafię do każdego podejść i rozwinąć rozmowę oraz nawet odnajduję się w większej grupie osób. Taka radość przychodzi mi na przykład gdy uslysze w radiu piosenkę która mi się podobała kiedyś a juz dawno jej nie słyszałem. Zazwyczaj trwa do końca dnia. Niestety gdy budzę sie już nastepnego dnia rano to czar pryska i nadal nie potrafię rozwinąć dłuższej rozmowy z nikim. Strasznie mnie to boli i wyniszcza od środka. Byłem już u psychologa, a ten stwierdził że to tylko chwilowe i z czasem minie. Ja jednak czuję się z dnia na dzien coraz gorzej i brakuje mi bliższych relacji z ludźmi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...