Skocz do zawartości
Forum

Nie chce mi się już chodzić do szkoły


Gość Ana2010

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 14 (w grudniu 15) lat, chodzę do 3 gimnazjum. Mój problem jest taki że od początku roku szkolnego nie chce mi się chodzić do szkoły, nie wiem dlaczego. W szkole prawie nikt mnie nie lubi ale nie sądzę żeby to był powód ponieważ jest już do tego przyzwyczajona... W szkole cały czas myślę żeby jak najszybciej wrócić do domu, na lekcji modlę się żeby pani mnie nie zapytała bo jak coś mówię to zaraz zaczynają się śmiechy i rozmowy na mój temat, boję się również podchodzić do tablicy, na środek klasy. W poprzednich latach nauki nie miałam z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Gość alboabloabla

Tak się zaczyna rozwijać fobia szkolna! Ale nie daj się. Masz już tylko rok i pójdziesz do liceum a tam będzie lepiej. Olej tych "ludzi", którzy Ci dokuczają. Nie ma co zawalać szkołe przez nich. Olej to co mówią, co robią. Nie masz ani jednej koleżanki w klasie? Kogokolwiek? Znajdz sobie chociaż jedną osobę, nawet z innej klasy. I naprawdę nie słuchaj co mówią czy robią ci z twojej klasy. Naprawdę, już tylko jeden rok Ci został także szybko zleci. A jak naprawdę Ci źle to idz pogadaj z mamą/tatą/ pedagogiem albo kimś zaufanym.

Odnośnik do komentarza

Najgorsze co możesz zrobić to unikać ich ataków. skoro kierują do Ciebie jakieś dziwne teksty zacznij się po tych słowach z tego śmiać i powiedz im: haha , ale sie uśmiałam. Beka na maxa. A na lekcji jesli czujesz , że się z Ciebie wysmiewają przy tablicy, odwróć się do tej osoby, która to robi i zrób do niej poważną minę coś w stylu : "To miało być zabawne?" A najlepiej powiedz to na głos. Niech nauczycielka zauwazy , że coś jest nie tak z nimi. Szkoła jest niestety "obowiązkiem", tak jak praca w przyszłości. Ale musisz wiedzieć, że szkoła powinna być tylko dodatkiem do twojego życia , a nie życie do szkołu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...