Skocz do zawartości
Forum

Duszności i Palpitacje


Gość ArturCz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem mianowicie polega on na tym, że raz na około dwa miesiące dostaje ataku duszności i palpitacji serca. Polega on na tym że leżąc czy siedząc praktycznie nie odczuwam lub czuję lekki niepokój, lecz jeśli tylko wstanę i zrobię tylko parę kroków zaczyna boleć mnie (dusić) w klatce piersiowej i serce zaczyna bić jak oszalałe, po zrobieniu tych paru kroków muszę jakieś pięć minut odpocząć aby się wszystko uspokoiło. Pewnego razu żona wezwała kartkę bo myślała że mam zawał zabrano mnie do szpitala. W szpitalu utrzymywało mi się tętno na granicy 155 uderzeń, po otrzymaniu jakiegoś zastrzyku spadło na 130 ale to wszystko, potrzymano dwa dni na obserwacji, atak jak zwykle minął samoczynnie i w sumie nic nie stwierdzono badania ok. Stan takiego ataku utrzymuje się średnio około 12 godzin, po tym czasie normalnie funkcjonuję. Mam 40 lat i od 5 lat biorę tabletki na nadciśnienie Lisinopril 20mg. Bisoprolol 10mg. i Aspirin 75 mg. Mieszkam w UK także nazwy mogą się różnić od Polskich. Zastanawiam się czy przyczyną nie są nerwy. Zawsze byłem i jestem osobą która zbytnio nie uzewnętrznia swoich emocji, raczej dusze nerwy w sobie aż do ostatniego wybuchu. Jeśli ktoś na podstawie tego opisu może mnie naprowadzić chociaż gdzie powinienem szukać lub na jakie badania się udać, Dziękuję i Pozdrawiam. Artur

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...