Skocz do zawartości
Forum

przy jakim schorzeniu starać się o grupę


Gość tak się zastanawiam

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tak się zastanawiam

Witam. Nie wiem czy trafiłam na odpowiednie forum ale nie wiem gdzie właściwie szukać pomocy. Mianowicie od wielu lat choruję na padaczkę i od jakiegoś czasu doszła również depresja ze stanami lękowymi. Czy przy takich schorzeniach warto w ogóle starać się o grupę, zwłaszcza że nawet jak dostanę jakąkolwiek grupę to najwyżej lekki stopień. Jednak mam zapewnioną pracę tylko nie wiem czy ten lekki stopień w ogóle mi coś da... Zwłaszcza że podobno w orzecznictwie nie istnieje taka choroba jak epi a na zaburzeniach psychiczne też nie chcą zbytnio przyznawać... Jeśli ktoś jest w temacie to bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Gość 88888888888889

Znam osobę, która z epilepsją i depresją, otrzymała umiarkowany stopień niepełnosprawności. Wszytko zależy od Twojego obecnego stanu zdrowia i jego oceny zespołu ds. niepełnosprawności. Zyski? Poczytaj w necie. Ja wspomnę tylko o dopłatach do wynagrodzeń dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne (również przy stopniu lekkim), czy finansowaniu np. studiów przez PEFRON w 100% kosztów (program Aktywny Samorząd, ale tylko dla osób z II lub III grupą). Słowem: starać się warto, nic nie tracisz, składaj.

Odnośnik do komentarza
Gość tak się zastanawiam

Wiem że teoretycznie warto ale po pierwsze to na komisji zawsze przyznawali mi lekki stopień. Zresztą wtedy nie miałam jeszcze depresji więc obawiam się że teraz mogą to uznać za naciągane, poza tym do specjalisty chodzę dość sporadycznie (2 razy do roku może) a u neurologa raz na rok (w skrócie taki ,,galimatias" w przychodni). Dodatkowo, teoretycznie ujmując, ostatnio składałam 5 lat temu więc powinnam złożyć 2 lata temu i nie wiem czy mi to nie zaszkodzi... Poza tym nie wiem czy to prawda ale podobno mają wgląd jak często chodzę do danego specjalisty, jakie leki mam itp. dlatego trochę się obawiam czy w ogóle cokolwiek mi przyznają jeśli to prawda...88888888888889 możesz dać podpowiedź odnośnie jakiejś konkretnej strony? Bo próbowałam szukać ale to jak szukanie wiatru w polu...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...