Skocz do zawartości
Forum

Depresja u dziewczyny


Gość l...m

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mogę pomóc swojej dziewczynie cierpiącej na depresję? Jej zdaniem psychiatra nie wchodzi w grę. Dużo z nią rozmawiam, stara się, żeby było lepiej, ale dalej ma myśli samobójcze, myśli typu "jestem beznadziejna" "jestem śmieciem" "powinnam nie istnieć". Nie wiem, co robić, jak z nią rozmawiać, jak wytłumaczyć.

Odnośnik do komentarza
Gość Pa_lo_ma

Nie jestem psychiatrą i nie wiem, czy twoja dziewczyna faktycznie cierpi na depresję, no niewiele napisałeś. Na pewno ma niską samoocenę i a myśli samobójcze wskazują, że depresja może wchodzić w rachubę. I tu jest pies pogrzebany. Osobie chorej nie może pomóc nawet życzliwe jej otoczenie. Sformułowania w stylu : "ogarnij się , będzie dobrze" i inne dobre rady są absolutnie nieskuteczne . Skuteczny to jest lekarz psychiatra ( o ! dobry lekarz, bo nie każdy ) no a twoja dziewczyna nie ma ochoty na kontakt z nim. Musisz ją tyle męczyć i przekonywać aż zdecyduje się na wizytę . Nie ma innego wyjścia. Jeśli jej nie przekonasz, to z czasem będzie tylko gorzej. Przed tobą ciężkie zadanie. Bądź wytrwały i cierpliwy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...