Skocz do zawartości
Forum

Bezsenność i brak zaufania u 14-latki


Gość l...m

Rekomendowane odpowiedzi

Mam czternaście lat i ostatnimi czasy męczy mnie bezsenność połączona z ciągłymi wyrzutami sumienia, poczuciem winy, brakiem humoru i apetytu. Zdarzają się mi nagłe napady płaczu/strachu i paniki. Boję się dotyku, a na obecność drugiej osoby, chociażby członka rodziny, cała się spinam. Nie wiem już sama, co robić... nie ufam nawet rodzinie.

Odnośnik do komentarza

~pszz
Typowa nerwica lękowa!!! Zacznij to leczyć bo samo nie minie!!! Poczytaj o tym w necie psycholog i psychiatra mało pomagają na nerwicę tak naprawdę trzeba samemu pracować nad sobą po pierwsze.

Czytałam o tym, niektóre objawy są podobne, ale wątpię czy to jest to...

Odnośnik do komentarza

Nie należę do ludzi, którzy mówią o swoich kłopotach... w szkole i poprzedniej, i obecnej za okazywanie słabości zjedzą człowieka. Oduczyłam się tego, po tym, jak ludzie, którym zaufałam zaczęli bratać się z ludźmi, którzy dokładali wszelkich starań bym się w końcu załamała. Nie mam przyjaciół, którym mogłabym do tego stopnia zaufać. Osoby, z którymi się spotykam już mnie nie raz wystawiali, zostawiali samą. Pedagog czy psycholog... nie potrafię prosić o pomoc własnej rodziny... tym bardziej nie zwrócę się o nią do kogoś, kogo "nie znam". W internecie mam poczucie "anonimowości", są małe szanse, że ktoś, kto mnie zna zobaczy, co piszę i wykorzysta to przeciwko mnie...

Odnośnik do komentarza

Coś ci leży na sercu, coś zrobiłaś ewentualnie czegoś nie zrobiłaś? Fałszywi przyjaciele? Znam to. Sama przez to przechodziłam, z wszystkimi problemami zostajesz sama a w głowie tylko najgorsze myśli. Nie bój się otworzyć, spróbuj przed starszym bratem, siostrą jeśli nie to mama, mama zawsze pomoże. Ewentualnie pójdź do pedagog powiedz o problemie. Nie trzymaj w sobie tego co cię dręczy. Jesteś jeszcze młoda, piękna, szkoda żebyś zamęczała się różnymi myślami. Pamiętaj o swoich wartościach, jeżeli "fałszywi" robią wszystko by ci było źle, to tym właśnie sposobem leczą swoje kompleksy. Nie potrafią sobie w inny sposób poradzić z problemami więc sprawiają je innym.. Głowa do góry, następnym razem jak zaczną się śmiać, śmiej się razem z nimi, nie pokazuj że tym sposobem ranią twoje uczucia.
Trzymaj się ;*

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...