Skocz do zawartości
Forum

Lęk przed lesbijkami


Gość tedeksiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tedeksiarz

Cóż... wiem, że to ciekawy problem, ale piszę z punktu widzenia kolegi.
Mianowicie mam kolegę, który miał bardzo dobrą koleżankę, starał się do niej nieco zbliżyć. Okazało się jednak, że jest czymś na rodzaj lesbijki; nakrył ją na (dosłownym) lizaniu się z koleżanką. Dodam, że wszyscy mamy po... 16 lat. Mało tego, w naszej szkoły, z racji że mamy tu dużo osobowości- to plastyk- można spotkać całkiem sporo dziewczyn (około 3 pary na całą szkołę to moim zdaniem dużo) o odmiennej orientacji, albo tylko się tak uważających. No i koledze od niedawna zrobiła się... fobia przed lesbijkami. Jest to tym dziwniejsze, że jakoś strasznie nie przeżył odrzucenia koleżanki, a jedynie nieco zasmucił. Faktem jest jednak, że widząc całujące się dziewczyny dostaje drgawek i panikuje. Wiem, że to brzmi jak durny żart ale to prawda. Czy to może być homofobia w dosłownym wydaniu (czyli prawdziwy lęk przed odmiennościami seksualnymi)?

Odnośnik do komentarza

Sądzę, że to po prostu uraz do lesbijek. Jeśli Twój kolega był zakochany w koleżance, która miała dziewczynę i tym samym zobaczył, że nie ma u niej szans przeżył delikatny wstrząs, dlatego teraz czuje obrzydzenie, uraz czy nawet nienawiść do dwóch kobiet razem.
A do osoby u góry - Bóg nas takimi stworzył i każdy ma prawo to okazywać gdzie chce i jak chce. To tak jakby heteroseksualne pary też miały nie odnosić się ze swoją miłością np. idąc przez park czy na imprezie. Przepraszam bardzo, ale to też ludzie, którzy kochają tak jak każdy inny.
Moi drodzy, szanujmy się i tolerujmy, bo inaczej to do niczego nie doprowadzi.

Odnośnik do komentarza
Gość Pa_lo_ma

pozdrowienie.vgh.pl

Ale pan pojechał ! Wprawdzie jestem hetero ale w gronie swoich przyjaciół i znajomych mam gejów i lesbijki i nie jest to żadna zaraza ale porządni i normalni ludzie o orientacji homoseksualnej. Niech się pan ogarnie i zastanowi, czy to panu nie jest potrzebna pomoc . Radzę też nauczyć się takiego słowa jak tolerancja.
W przeciwnym wypadku może być ciężko, jeśli np. doczeka się pan wnuczki lesbijki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...