Skocz do zawartości
Forum

Depresja ustąpiła. I co dalej?


Gość Postdepressed

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Postdepressed

Witam,
Jakiś czas temu wyleczyłem się z depresji. Użyłem do tego celu pewnej substancji, która jest znana z zainspirowania Żółtej Łodzi Podwodnej, ale nie ważne, objawy takie jak notoryczne zmęczenie, rozkojarzenie, przygnębienie, irracjonalne czarne myśli, zaburzenia snu i niemożność odczuwania emocji ustąpiły. Stan ten utrzymuje się już od pewnego czasu, nie zażywałem nic, więc chyba będzie permanentny. Nie zamierzam też tego zażywać więcej (i nie namawiam, w stanie całkowitego odrealnienia można łatwo wpaść pod samochód czy coś takiego), bo samo przeżycie, o ile ciekawym, o tyle koszmarnie wyczerpującym było. Ale, do meritum:
Od 6 lat nie czułem absolutnie nic. Null, zero, tyle w temacie. Brak chęci do życia z libido włącznie. I teraz, jak zacząłem odczuwać... To przy absolutnym braku męskich wzorców, spowodowanym brakiem ojca nie jestem wstanie tego ogarnąć. Świat, w którym poza sztywną logiką, kalkulacją, występują także irracjonalne uczucia i emocje jest dla mnie całkiem niezrozumiały. Czy istnieje jakaś tłumacząca go literatura, cokolwiek takiego?
Nie, nie jestem otyły wbrew całkiem uzasadnionym podejrzeniom.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...