Skocz do zawartości
Forum

Problemy z pamięcią, koncentracją i logicznym mysleniem.


Gość memo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nie wiem czy piszę w odpowiednim dziale, jeżeli tak, to z góry przepraszam.
Jestem przed czterdziestką, nie mam żadnych nałogów, na nic nie choruję,, można powiedzieć normalny przeciętny Kowalski :)
Tak jak zapisałem w temacie, mam problemy z pamięcią i koncentracją i często nie rozumiem o czym jest rozmowa. Może opiszę swój problem.
1. Gdy zaczynam z kimś rozmowę i podczas tej rozmowy, na samym jej początku, padają jakieś ważne stwierdzenia, to ja niestety nie jestem na koniec ich przytoczyć. Gdyby rozmówca spytał mnie jakie były główne aspekty rozmowy, to ja niestety spaliłbym się chyba ze wstydu, ponieważ najzwyczajniej w świecie nie pamiętam o czym dokładnie była rozmowa, nawet jak staram się skupić wychodzi mi jakiś bełkot, bez składu i ładu.
2. Za każdym razem gdy czytam jakiś artykuł nie jestem w stanie opowiedzieć o czym on był. Tylko jakieś piąte przez dziesiąte. Nigdy nie jestem pewien czy dobrze zapamiętałem.
3. Ostatnio rozmawiałem z kolegą przez telefon i po chwili żona spytała się mnie kto dzwonił i o czym rozmawialiśmy, to owszem odpowiedziałem kto dzwonił, ale juz miałem problemy aby odpowiedzieć o czym dokładnie była rozmowa i od czego się zaczęła.
4. Gdy ktoś do mnie mówi coś średnio skomplikowanego, np: "porwaną jest żona nieżyjącego policjanta" (taki tekst usłyszałem ostatnio w TV) , to często gęsto muszę "rozkładać" na części pierwsze to co mi powiedział i staram się to zrozumieć.
5. Często zapominam różnych słów, przez co mam problemy z wypowiedzią. Do tego dochodzi sytuacja, że mam problemy z płynną retoryka ponieważ, nie jestem w stanie na szybkiego przypomnieć sobie różnych faktów.
6. Gdy jestem na jakimś spotkaniu służbowym, to czuję sie jak debil ponieważ prawie nie rozumiem o czym "oni" mówią.

Ufff, to juz chyba wszystko, tak po krótce.

Może ktoś z szanownych forumowiczów jest mi w stanie pomóc, lub wskazać gdzie mogę udać się po pomoc. Te moje problemy, które opisałem wyżej, bardzo utrudniają mi codzienne funkcjonowanie, a o pracy już nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Gość Blondileicester

Witam, widziałam brytyjski program na podobny temat robili Panu w podobnym wieku nawet eksperyment badanie polegające na oglądaniu prostego filmu, którego ten nie zrozumiał. A program dotyczył nierozpoznanego przez lata bo Pan miał bodajże 45 lat autyzmu !!! Nie wiem czy w Polsce ktoś zajął by sie tym zeby zdiagnozować chorobę jest nieuleczalna ale rehabilitacja przynosi poprawę proszę poszukać informacji na temat autyzmu u doroslychbi porównać ze swoimi objawami może akurat będzie to punkt odniesienia gdzie udać sie o pomoc i jak pomóc samemu sobie. Życzę powodzenia , pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Przeczytałem o autyzmie u dorosłych. Niestety, żaden z tych objawów nie pasuje do mnie. Ja jestem wesołym człowiekiem, który nie ma problemu z okazywaniem uczuć. Jestem człowiekiem chętnym do rozmów.

Mój "defekt" generalnie polega na tym, że mam problemy z zapamiętywaniem tego co np. przed chwilą ktoś powiedział i ze zrozumieniem czasami prostych wypowiedzi. Muszę się dokładnie zastanowić (rozłożyć na części pierwsze) nad zdaniem, aby "zajarzyć". Wkurza mnie to, bo czuję się gorszy. Zacząłem od paru dni brać magnez + potas i dodatkowo Lecytynę 1200. Może to coś pomoże.
Nawet nie wiecie, jakie to jest trudne, w codziennej pracy zawodowej.

Odnośnik do komentarza

Też mam podobnie, też nie mogę się skoncentrować, gubię wątki itd. Jednak mam padaczkę i to po części jest przyczyną. A czy zastanawiałeś się że to może wina nieodpowiedniego odżywiania? Jeśli np. jesz dużo tłustych albo produktów z tzw. dolnej półki np. margaryn zamiast masła roślinnego,golonki gotowanej zamiast np. pieczony schab bądź zamiast gotować ziemniaki upiec je, nie jeść bądź ograniczyć wszelkie fast-foody. Niby ,,drobnostka" a znaczenie bardzo duże. Ważnym elementem jest też ćwiczenie pamięci (kiedyś byłam w stanie ,,za jestem zamachem" podać w odwrotnym kierunku liczby co było ponad miarę a dziś powiedzieć w kolejności mam duże trudności :P). Dlatego rozważ to co napisałam i życzę powodzenia :). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość fiona1313

Ja niestety też walczę tym jak ja to ładnie nazywam chwilowym przyćmieniem ,ja byłam u neurologa może problem tkwi w kręgosłupie bo to on niestety sprawia ludziom wiele kłopotów ,może to być ciągły stres i po prostu nie pamiętamy tego co było przed chwilą ,nieodpowiednia dieta ,dla każdego co innego ale najważniejsze to chyba wykluczyć ewentualne schorzenia które mogą powodować taki stan rzeczy.powodzenia

Odnośnik do komentarza

~Arks
Mam ten sam problem ;( byłam u lekarza , powiedział mi ze to psychopatyczne problemy związane ze stresem , dał mi skierowanie do psychiatry ;( jestem bezradna ;(

Tylko, że ja generalnie nie mam stresów. No chyba, że mówimy o tym iż zdarza mi się, że niektóre sprawy służbowe odkładam na bok, ponieważ stresuję się tym, że muszę iść zasięgnąć wiedzy od innych współpracowników i obawiam się, że ich nie zrozumiem.

Myślałem o neurologu już jakiś czas temu. Może trzeba będzie się do niego udać.
Wiecie, jak rozmawiam z żoną, to ona twierdzi, że po prostu nie staram się skupić na tym, co ktoś do mnie mówi i stąd ten problem.

Odnośnik do komentarza
Gość anitasonya

Witaj ;) wspolczuje bo sama mam tak gdy slucham lekcji historii wosu czy informatyki. Hmm jesli masz to co ja to:
A)skupiasz sie bardziej na tym zeby nie zrobic jakiejs wtopy i kontrolujesz sie zamiast wczuc sie w temat rozmowy
b) mozliwe ze zbieg wydarzeń sprawil ze ostatnio rozmawiales o trudnych tematach ktore sa zawile i kazdy kto nie jest gadula czy historykiem by sie w nich pogubil
c)stres
nie wiem czy pomoge ale na pamiec sa dobre specjalne drozdze z apteki ja jem od tygodnia Lewitan ok15zl/200 tabletek (ponoc moze on pomoc mi na tradzik)

pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...