Skocz do zawartości
Forum

Samotność, tęsknota, płacz i studia.


Gość wasa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem studentką pierwszego roku dosyć trudnego kierunku. Od domu rodzinnego dzieli mnie 380 km. I niestety tęsknie a moje życie przypomina rozdwojoną jaźń. Początkowo, do stycznia było mi łatwo, jeździłam raz na dwa tygodnie do domu na trzy-cztery dni, chłopak z którym jestem trzy lata przyjeżdżał z mojego miasta rodzinnego raz na miesiąc do mnie. Czasem było mi smutno ale radziłam sobie. Od stycznia niestety zaczęłam coraz bardziej tęsknić, z powodu zmiany planu zajęć w mieście studenckim aż do teraz, każdego tygodnia jestem w nim trzy dni w tygodniu po czym wracam do domu. Rozdwojenie opiera się na tym, że przez trzy dni jak jestem w mieście w którym studiuje płaczę, nic mi się nie chce, nie mogę na niczym się skupić, tęsknię za rodziną, chłopakiem, miastem rodzinnym, które jest spokojne, ciche i piękne i za tym wszystkim co znam, w mieście studenckim nie mam ochoty nigdzie wychodzić, to wynika też z tego, że nie trafiłam na bardzo towarzyskie i miłe osoby, nie tylko z grupy ale również na roku. Początkowo działałam w paru organizacjach, poznałam mnóstwo osób ale nie było nikogo kto by okazał szczerość czy po prostu normalność, brak egoizmu i rywalizacji. Taki kierunek. Trzy dni tutaj są ciężkie po czym przychodzi środa i od razu wsiadam w autobus i wszystko się zmienia. Jestem pełna energii, chce się uczyć, cały dzień mam rozplanowany, nie czuję przygnębiającej samotności i mam "do kogo gębę odezwać", spokój i radość, zainteresowanie moją osobą, nie ma mowy o smutku, płaczu czy jakichkolwiek negatywnych emocjach. Ale nadchodzi wieczór niedzieli i znowu się zaczyna. I tak cały czas. Jest mi ciężko samej, nie mogę stwierdzić, że mam problemy w kontaktach z innymi bo mam przyjaciółki ale niestety wszystkie są oddalone o 300,400 czy nawet 500 km ode mnie i zostaje tylko komórka, jestem towarzyska, próbowałam wszystkiego, starałam się zintegrować grupę i nawet parę grup na roku, ale "każdy sobie" , tak to się kończy. Wszyscy mnie lubią, nie mam problemu z otwieraniem się na innych, nie czuję strachu przed rozmowami, poznawaniem ludzi, robieniem czegoś nowego, rozmawiam z każdym, ale nie jest to oparte na szczerości, raczej każdy jest skupiony na sobie i swoich problemach, a rozmowy sprowadzają się tak czy siak do spraw uczelnianych. Najgorsze jest to, że nadchodzi sesja a ja czuję, ze w tym małym pokoiku nic nie zrobię ani się nie nauczę, wszystko mnie w nim męczy, że jest mały, ciemny, że współlokatorów widuję raz na dwa dni jak wyjdą z pokojów i że odczuwam tak wielką tęsknotę i samotność, że przez nie nie potrafię rozplanować sobie dnia. Każda rozmowa przez komórkę z kimś bliskim po rozłączeniu się kończy się moim płaczem i wzruszeniem. Nie chcę o tym mówić rodzicom bo wiem, ze będą to przeżywać. Bardzo wspiera mnie chłopak i przyjaciółka, która przeżywa to samo co ja. Pocieszam się tym, że od października nie będę sama bo przyjeżdża do mnie chłopak i razem będziemy mieszkać i studiować. Może wtedy będzie lepiej. Ale jak teraz sobie poradzić? Po zakończeniu ćwiczeń jechać do domu i tam się uczyć do sesji? Co zrobić z tymi uczuciami samotności, tęsknoty, złości, frustracji i płaczu? Chodzę na siłownię, wszystkie zajęcia i wykłady, początkowo zwiedzałam miasto i starałam się integrować, można powiedzieć, ze zrobiłam wszystko, z osobami, które też miały taki problem jak ja starałam się wychodzić na kawę, na miasto, ale po pewnym czasie im się odechciało i zupełnie nie uczestniczą w życiu studenckim. Nie mogę zmienić kierunku ani miasta w którym studiuję bo jest to jedna z najlepszych uczelni na jaką się dostałam, podoba mi się kierunek, miasto studenckie i jestem szczęśliwa, że mam możliwość studiowania. Z tym, że przy tym co mnie trawi nie potrafię tego docenić. Nie wiem co robić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...