Skocz do zawartości
Forum

Plastry Evra a krwawienie przed miesiączką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu stosowałam tabletki antykoncepcyjne jednak z powodu złego samopoczucia, po konsultacji z moim ginekologiem zamieniałam je na plastry Evra. Wiem że pierwszy plaster tak jak w przypadku tabletek powinien zostać przyklejony pierwszego dnia krwawienia. Tak też zrobiłam. Jednak moja miesiączka ostatnio jest dość nieregularna i czasami przed nią występują lekkie krwawienia. I w tym jest problem że przykleiłam plaster w takim właśnie dniu krwawienia przed miesiączką. Teraz nie mam miesiączki ( a wiem że nie jestem w ciąży) i na dobrą sprawę nie wiem czy mam odkleić ten plaster czy też potraktować to jako przesunięcie sobie miesiączki i użycie kolejnych dwóch plastrów?

Odnośnik do komentarza

Witam,
Właśnie jestem w momencie stosowania drugiego opakowania plastrów Evra. Chciałabym przesunąć termin krwawienia, o tydzień albo dwa. Wiem, że jest taka możliwość, zaczynając stosować kolejne opakowanie bez tygodnia przerwy, ale czy wtedy zostaje zachowana ochrona antykoncepcyjna? czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?
dziekuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

~anna03
Witam,
Właśnie jestem w momencie stosowania drugiego opakowania plastrów Evra. Chciałabym przesunąć termin krwawienia, o tydzień albo dwa. Wiem, że jest taka możliwość, zaczynając stosować kolejne opakowanie bez tygodnia przerwy, ale czy wtedy zostaje zachowana ochrona antykoncepcyjna? czy istnieje ryzyko zajścia w ciążę?
dziekuję za odpowiedź.

Witam!
W celu przesunięcia terminu krwawienia należy odstąpić od tygodniowej przerwy w stosowaniu plastrów. Proszę pamiętać, że takiej procedury nie powinno stosować się zbyt często ze względu na ryzyko rozregulowania gospodarki hormonalnej. Oczywiście w przypadku pominięcia przerwy ochrona antykoncepcyjna jest zachowana.

Odnośnik do komentarza

Francuska Agencja Bezpieczeństwa Leków zaleca kobietom, żeby unikały stosowania plastrów antykoncepcyjnych Evra. Plastry te używane są również przez Polki! Według agencji, zwiększają ryzyko trombozy i żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej. Źródło: interia.pl

Odnośnik do komentarza
Gość niunczi_89

witam plastry evra stosuje juz od roku. jakis czas temu moze ok 2-3 mc dostalam miesiaczki w trakcie cyklu (przy 2 plastrze) i w tym miesiacu sytuacja sie powtórzyła.. na 2 dzien po przyklejeniu 2 plastra również dostałam miesiączki. co powinnam zrobić w tej sytuacji zgłosić się do lekarza i zmienić środki antykoncepcji? tylko że tabletek nie mogę bo strsznie tyłam kiedy zażywałam a inne to już raczej po urodzeniu dziecka.. jedyne co mi pasuje to plasty tylko czemu mam krwawienia w trakcie cyklu ;/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...