Skocz do zawartości
Forum

Leczenie psychiatryczne a prawo jazdy


Gość htrjhjrtj

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym porozmawiać z lekarzem psychiatrą o swoich problemach, depresji i natręctwach. Czy stwierdzenie przez lekarza depresji może mieć jakiś wpływa na moje prawo jazdy? Nie mówię tu o zażywaniu leków, ale o samym fakcie zdiagnozowania depresji, czy nerwicy natręctw. Ponad to chciałbym się spytać co lekarz notuje w tej swojej teczce, bo gdy kilka lat temu pierwszy raz byłem to taką mi założono.

Odnośnik do komentarza

Są tylko dwa przypadki, w których osoby pełnoletnie nie mogę ubiegać się o uprawnienia do kierowania autem. Pierwszym warunkiem jest negatywne orzeczenie lekarskie, z którego wynika, że osoba starająca się o prawo jazdy, jest uzależniona od alkoholu lub środka odurzającego działającego podobnie do alkoholu. Drugą podstawą do nie wydania "prawka” jest prawomocny wyrok sądu, decyzja kolegium do spraw wykroczeń, lub innego organu uprawnionego do orzekania w sprawach wykroczeń, o zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych w okresie obowiązywania tego zakazu. Sama diagnoza depresji czy nerwicy natręctw nie jest przeciwwskazaniem do ubiegania się o prawo jazdy ani nie ma wpływu na posiadane już prawo jazdy. Choć oczywiście trzeba pamiętać, że przyjmowane leki psychotropowe mogą mieć wpływ na funkcje poznawcze i nie można np. po niektórych lekarstwach prowadzić pojazdów mechanicznych. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...