Skocz do zawartości
Forum

Anemia u dziecka


Gość ag...pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam niedawno robilam mojej poltorarocznej coreczce badania krwi i wyszlo ze ma zelazo ponizej nornmy najprawdopodobniej 26 a mninimum jest 37 za zelazem poszla cala reszta biale i czerwone krwinki i cala reszta dziecko jak nigdy nie chorowalo powazniej tak teraz infekcja gardla i ucha nie wiem czy czasem nie poszla na antybiotyk bo po tygodniu stosowania jest jeszcze gorzej dziecko zaczelo goraczkowac po 39 stopni nie wiem co robic czy moze to tylko 3 dniowka ale dziecko ma teraz katar i kaszle nie skarzy sie na bole gardla tylko czasami ale juz nei tak bardzo jak tydzien wczesniej co mam robic ?? czy ta anemia wplynela na ta infekcje ?? podaje dziecku zelazo w syropie i kwas foliowy czy nie powinnam czegos jeszcze podac ??

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie podała Pani żadnych wyników badań, co znacznie utrudnia sytuację. Rozumiem jednak, że to lekarz po zinterpretowaniu wyników zlecił dziecku przyjmowanie żelaza i kwasu foliowego? Jeśli tak, to na pewno zlecił również badania kontrolne. Ich wynik pozwoli określić czy prowadzone leczenie jest skuteczne.
A propos infekcji to anemia z niedoboru żelaza rzeczywiście zwiększa ryzyko wystąpienia infekcji u dziecka. Opisane przez Panią objawy wskazują, że może być to infekcja bakteryjna, co może oznaczać konieczność antybiotykoterapii. Proszę skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zbierze wywiad, zbada dziecko i wdroży właściwe postępowanie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...