angela325

Kobieta, 30 lat, Daleka:)

Lista postów użytkownika
angela325

Re: Dziecko poczęte w maj

Nigdy o czymś takim nie słyszałam. Ja zaszłam w ciążę w maju i moja córa nie miała ochoty wychodzić . urodziłam tydz po terminie.

angela325

Re: Planowanie ciąży a dieta

Skoro badania masz w normie to nie ma czym się martwić. ja w ciąży dostałam wstrętu do warzyw. W ciąży jest bardzo dużo suplementów uzupełniających zapotrzebowania ma witaminy. Także na spokojnie, nie ma co wymyślać i martwić się na zapas ;)

angela325

Re: Testy owulacyjne

Jeżeli ktoś ma regularne miesiączki to można wyliczyć owulację za pomocą kalendarzyka, a jak ma się nieregularne to marne starania.

angela325

Re: ile do porodu?

Poród w terminie to poród pomiędzy 38 a 42 tyg. Jeżeli skurcze stanął się regularne to wtedy należy się udać do szpitala. A tak położyć się, po chodzić mogą same przejść.

angela325

Re: Błagam o pomoc

Raczej w ciąży nie jesteś, pewnie tak coś się w organizmie poprzestawiało. Zawsze dla pewności możesz iść do lekarza.

angela325

Re: Pępek dziecka

No moja ma taki lekko wystający ale samo jak jej odpadł miałam z nią wizytę kontrolną i lekarz stwierdził że jest Oki. Na wszelki wielki idź do lekarza niech zobaczy i oceni czy jest Oki.

angela325

Re: BADANIE USG W CIAZY Z NFZ A OBECNOSC OJCA?

Przyjmuje się że kobieta ma cykl 28 dniowy. W połowie czyli 14 dnia następuje owulacja. Plemniki są w stanie przeżyć w ciele kobiety parę dni dlatego przyjmuje się że dni płodne są przed owulacji i 2 dni po. Jak ostatnia miesiączka była 2 lutego to zgodnie z ta zasadą owulacja była 16 lutego. Ale to różnie ma się do rzeczywistości.

angela325

Re: ciaza

Nikt tu nic nie doradzi jak tylko czekać do miesiączki i zrobić wtedy test, ewentualnie iść na betę z krwi.

angela325

Re: Kreatynowe prostowanie

Nie wiem czy ma wpływ, raczej nie ale jak masz się tym mocno przejmować to odłóż ten zabieg aż odstawisz córkę całkowicie od piersi.

angela325

Re: Brak pewności co do ciąży.

Ja chcesz mieć pewnośc to możesz udać się do lekarza. Ale mi się wydaje że raczej to jest strach przed ciążą i wmawiasz sobie wszystkie to objawy.

angela325

Re: Ból brzucha powyżej okolicy pępka

A co je. Przyjrzyj się temu. Może coś jej szkodzi, może na coś jest uczulona. Zapisuj co je i kiedy pojawia się ból potem przeanalizuj. Może coś znajdziesz.

angela325

Re: Błagam o pomoc

Możesz powtórzyć test. Taka skąpa i krótka miesiączka, a raczej krwawienie zdarzają się na początku ciąży.

angela325

Re: Toxoplazmoza w ciąży

Interpretacja wyników badania na toksoplazmozę
IgG (–); IgM (–) - nie było infekcji, w ciąży badania kontrolne co 3 miesiące
IgG (+); IgM (–) - przebyte w przeszłości zakażenie (wyjątek – bardzo wysokie stężenie IgG, należy sprawdzić awidność przeciwciał)
IgG (–); IgM (+) - świeża infekcja, konieczna pilna wizyta u lekarza, prawdopodobnie leczenie
IgG (+); IgM (+) - niedawne zakażenie, można sprawdzić awidność (jeśli jest niska, prawdopodobnie trzeba rozpocząć leczenie ciężarnej)

http://www.poradnikzdrowie.pl/sprawdz-sie/badania/toksoplazmoza-interpretacja-wynikow-badania-na-toksoplazmoze_40612.html

Z tego co napisałeś to wynika, że przed ciążą mieliście przypadek świeżej infekcji. Lekarza po przeprowadzeniu dodatkowych badań uznał, że już toxso nie zagraża i dlatego powiedział, że możecie się starać. Drugie badanie pokazało, że fakt była niedawna infekcja (ostatni przypadek) wtedy sprawdzają awidność. Miała żona to robione? Jak awidność jest wysoka zakażenie przed ciążą, jak niska to w ciąży i wtedy podają antybiotyk. Tylko z tymi wynikami to jest tak, że każde laboratorium ma swoje skale i ja na przykład miała inaczej to oznaczane.

angela325

Re: Morfologia u wczesniaka

Musisz iść do pediatry. U dzieci niektóre odczynniki mimo że nie mieszczą się w normi przy wyniku to jest jak najbardziej ok. Co chodzi o katar to może mieć wpływ. Na katar polecam spray do nosa z soli morskiej i odciąganie noska za pomocą katarka przystawki do odkurzacza.

angela325

Re: Czy jeszcze są szanse?

Ja bym Ci radziła poczekać do miesiączki bo za wcześnie wykonane testy mogą być niewiarygodne.

angela325

Czyli nie chce. No wiesz to już musicie między sobą rozstrzygnąć. Ja chodziłam prywatnie ale mąż wchodził dopiero po badaniu na fotelu i jak już miałam usg na brzuch wcześniej nie. Z tymi tygodniami to nie ma co się przejmować. Po prostu owulacja była później niż w 14 dniu cyklu. U mnie było 3 tyg różnicy i córka jest zdrowa :D

angela325

Słuchaj na NFZ to wiesz. Poza tym rolą lekarza jest zająć się Twoja partnerką i Waszym dzieckiem a nie Twoim poczuciem obowiązku, a wszelkie informacje możesz dowiedzieć się od dziewczyny. I nie wiem czemu robisz taką awanturę. Poza tym piszesz partnerka może to im też przeszkadza. Bo wg prawa nie jesteście jeszcze rodziną. Poza tym jak nie podoba się Wam lekarz i jego podejście to go zmieńcie. A co na to Twoja partnerka?

angela325

Póki jest badanie przez pochwę to nikt Cię nie wpuści. Poza tym to czy ojciec wejdzie to dobra wola lekarza. Jak macie usg na NFZ to zdjęcie zostaje w dokumentach w przychodni. Prywatnie to płacisz i wymagasz :) a z tym że nie widać to ma rację bo naprawdę mało co widać w takim tyg. Aczkolwiek ja z mężem się sprzeczaliśmy co i jak widać na zdjęciu :D

angela325

Re: Nacięcie krocza podczas porodu

Nie wiem jak Wy ale ja musiałam wyrazić zgodę na nacięcie. Poza tym wolę być nacięta niż popękać Bóg wie jak.

angela325

Re: Czy to jednak ciaza?

Może to być ciąża. Owulacji może się przesunąć, a testy nie zawsze od razu wychodzą.

angela325

Re: Czy można zajść w ciążę podczas połogu ?

Tak jak przeczytałaś to indywidualna sprawa kiedy powracamy do płodności. Co do połogu. To mi się wydaje że to też nie jest książkowe i też jest sprawą indywidualną. Ja krwawiłam 8 tyg a moja kuzynka 3 tyg i wszystko było Oki. Więc nie wiem czym się przejmujesz :)

Mi się wydaje że marne szanse żebyś zaszła.