Skocz do zawartości
Forum

chirurg Tomasz Matuszewski

Ekspert
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miasto
    Warszawa

Osiągnięcia chirurg Tomasz Matuszewski

0

Reputacja

  1. Szanowny Panie, Na przedstawionym zdjęciu widać wyraźnie przesuniecie odlamów i brak cech zrostu. Wydaje sie, ze śruby nie zespalają odłamow. W takiej sytuacji należaloby ponownie ocenić sytuacje (aktualne zdjęcie) i jeśli tylko byłoby to możliwe - wykonać zabieg korekcyjny. Odroczenie takiej operacji moze spowodowac znaczny wzrost trudnosci wykonania zabiegu oraz zmniejszyc szanse jego powodzenia. Z poważaniem - Tomasz Matuszewski
  2. Szanowna Pani, nie udzielamy informacji finansowych tą drogą. Na stronie kliniki Model Med, w której konsultuję i operuję, znajdzie Pani przykładowy cennik usług. Szczegółowe koszty omawiamy zawsze indywidualnie z pacjentem.
  3. Zmiana wygląda na odczyn posterydowy i prawdopodobnie będzie wymagała usunięcia techniką chirurgiczną. Konieczna będzie bezpośrednia konsultacja specjalisty chirurga ręki.
  4. Czas unieruchomienia takiego złamania zwykle wynosi ok. 5-6 tygodni. W tym konkretnym przypadku nie wiem, czy nie istnieją inne uszkodzenia (np. głowy kości promieniowej), które mogą wpłynąć na skrócenie tego terminu i podjecie wczesnej rehabilitacji. Konieczna jest ścisła współpraca z chirurgiem urazowym leczącym Pana. Proszę pamiętać, że jakość zdjęć zamieszczanych przez portal jest mierna - nic nie zastapi osobistej konsultacji!
  5. Zmiana uwidoczniona na załączonych zdjęciach jest niewątpliwie tworem nieprawidłowym - jednak niemożliwe jest postawienie konkretnego rozpoznania na ich podstawie. Proponuję nie poprzestawać na opinii Rodziny i lekarza rodzinnego i zasięgnąć porady specjalisty chirurgii ręki. Być może będzie wskazane usuniecie tej zmiany.
  6. Zabieg endoprotezoplastyki nadgarstka jest rezerwowany dla przypadków zniszczenia stawu garstkowego w procesie zapalnym z towarzyszącym mu stałym bólem. Głównym celem tego zabiegu jest zredukowanie bólu przy zachowaniu ruchomości nadgarstka. Zakres tej ruchomości zależy od stopnia uszkodzenia innych struktur odpowiedzialnych za ruch stawu (ścięgna, więzadła, torebka stawowa). Niestety w większości wypadków nie uzyskuje się pełnego zakresu ruchu. Po zabiegu niezbędna jest kompleksowa i długotrwała rehabilitacja wspomagająca powrót funkcji nadgarstka.
  7. Prawdopodobnie doszło do ponownego zerwania zrekonstruowanego ścięgna. Wobec braku jego ciągłości nie ma mowy o wyćwiczeniu ruchu. Teoretycznie istnieje możliwość ponownego zabiegu rekonstrukcyjnego ale ustalenie wskazań, zakresu zabiegu i jego rodzaju może odbyć się tylko po konsultacji w chirurgii ręki.
  8. Pielęgnacja okolic wprowadzonych grotów Kirschnera (lub innych gratów metalowych) obejmuje: zmianę opatrunków co 2 lub 3 dni (przemywanie środkiem odkażającym + suchy opatrunek) oraz kontrolę skóry wokół grotów. Zwykle wokół nich pojawia się niewielki rąbek zaczerwienionej skóry, świadczący o jej lokalnym zapaleniu. Nie jest to groźne zjawisko. W przypadku stwierdzenia poszerzania się odczynu zapalnego bądź pojawienia się wydzieliny ropnej należy bezwzględnie udać się do poradni chirurgicznej - ortopedycznej.
  9. Szanowny Panie, ponieważ znam się na zdjęciach rtg (...) mogę potwierdzić zasadnicze rozpoznanie. Mam nadzieję, że po urazie został Pan profesjonalnie zaopatrzony oraz że wydano Panu kartę informacyjną, na której powinny być wyszczególnione zalecenia dotyczące zarówno rodzaju unieruchomienia, czasu jego utrzymania oraz terminu badania kontrolnego. Ponadto powinny znaleźć się tam zalecenia dotyczące diety oraz niezbędnych leków. Jeżeli nie otrzymał Pan takiej karty należy albo upomnieć się o nią albo zgłosić się na badanie kontrolne w terminie wcześniejszym. Mimo iż brak mi podstawowych danych dotyczących Pana osoby i okoliczności wypadku uważam, że należy dążyć do jak najkrótszego utrzymania unieruchomienia i wdrożenia wczesnej rehabilitacji.
  10. Nie tylko w przypadku ewidentnego złamania z przesunięciem odłamów ale także w przypadkach podejrzenia pęknięcia kości bądź naruszenia nasady dalszej kości zakłada się unieruchomienie. W zależności od stopnia uszkodzenia różnie długo trwające. W Pana przypadku uraz dotyczy okolicy przynasadowej wobec czego u osoby młodej wystarczy na ogół ok. 3 tygodne unieruchomienia. Nie wydaje mi się konieczne pełne unieruchamianie palców. Jednak decyzję o tym powinien podjąć lekarz Pana prowadzący. Po okresie unieruchomienia należy wdrożyć odpowiednią rehabilitację obejmującą ćwiczenia własne oraz zabiegi fizjoterapeutyczne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...