Skocz do zawartości
Forum

chudolinio123

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi opublikowane przez chudolinio123

  1. Mam problemy z podjęciem zastępczej kary w postaci prac społecznych.Jestem leczony farmakologicznie od fobii społecznej,leku napadowego oraz od PTSD nie mam tego tak ustabilizowanego ciągle przed czymś uciekam,oczy pełne lęku a znając to zaraz wpłynie od kurator że nie chodzę i zamienią to na zakład karny.Czy jest jakieś inne wyjście.

  2. Stawiam codziennie temu czoła tylko wstanę, samo funkcjonowanie którego nie ma swobody,chwilami sam na tym świecie małym czuję się i życie to sprawiło i poleciałem na dno i zostałem spisany na straty przez otoczenie i się dziwią co to za znajomość stara czy nowa jak na nikogo nie mogłem liczyć w czasie najgorszych chwil życia.

    Zespół stresu pourazowego (PTSD) stwierdza się u osób, które przeżyły traumatyczne wydarzenie. Doświadczenie to powoduje powracające, natrętne i wywołujące cierpienie wspominanie tego zdarzenia, obejmujące obrazy i odczucia. Jakie są przyczyny i objawy zespołu stresu pourazowego? Czy wyleczenie chorego z traumą pourazową jest możliwe?

    Zespół stresu pourazowego (PTSD) klasyfikuje się jako zaburzenie lękowe, które często jest następstwem traumatycznego, zagrażającego życiu fizycznemu lub emocjonalnemu wydarzenia. :) :) :) Osobowość lękliwa albo inaczej unikająca . O osobach lękliwych można powiedzieć, że są nieśmiałe do sześcianu. Jak inaczej przejawia się osobowość lękliwa? Chory żywi przekonanie, że nie pasuje do społeczeństwa, że jest inny, nieatrakcyjny interpersonalnie, niegodny uwagi, zainteresowania, że nikt nie może go polubić. Osobom unikającym kontaktów towarzyszy również nieadekwatne i niskie poczucie własnej wartości albo wręcz poczucie niższości w stosunku do innych osób. Ludzie lękliwi bezustannie znajdują się w centrum swojego umysłu, analizują swoje zachowanie, gesty, sposób mówienia, wygląd itp. Nadmiernie koncentrują się na byciu krytykowanym lub obawiają się odrzucenia, mimo że nie ma najdrobniejszych sygnałów z otoczenia o negatywnym stosunku do danej osoby. :) :) :) Fobia społeczna . Podstawowym objawem jest lęk dotyczący wszystkich sytuacji społecznych, związanych z podejmowaniem aktywności (poznawaniem nowych ludzi, inicjowaniem rozmowy), wystąpieniami publicznymi. Ponieważ często ten rodzaj lęku mylony jest z tremą, nieśmiałością, podstawowym kryterium diagnostycznym w tym przypadku jest odczuwanie silnego lęku, który paraliżuje możliwość podjęcia aktywności w relacjach i sytuacjach społecznych. Dodatkowo podczas doświadczania lęku pojawiają się inne objawy świadczące o tym, iż konkretna sytuacja jest dla danej osoby czynnikiem lękotwórczym. :) :) :) Zespół lęku napadowego (inaczej zaburzenia lekowe z napadami lęku albo lęk paniczny albo lęk napadowy – jedno z zaburzeń lękowych, charakteryzujące się nawracającymi napadami intensywnego lęku (napadami panik :) :) :) :)Przyjmuje się, że objawy zespołu lęku napadowego prowadzą zwykle do narastania wtórnego lęku antycypacyjnego (lęku oczekiwania), tj lęku przed nieprzewidywalnymi napadami lęku. Stąd, napady paniki, o nieuchwytnej dla pacjenta przyczynie, mogą z czasem kojarzyć się z sytuacjami, w których się powtarzały bądź sytuacjami, w których utrudnione jest uzyskanie natychmiastowego wsparcia lub pomocy. Prowadzi to często do obaw przed opuszczeniem domu, przed samotnością, wejściem do sklepu, znalezieniem się w tłumie, przed korzystaniem ze środków komunikacji publicznej itp., innymi słowy do rozwinięcia się agorafobii. Współwystępowanie objawów zespołu lęku napadowego z objawami agorafobii. :) :) Czy jest możliwość powrotu do społeczeństwa,od zyskania tożsamości swojej.

  3. Jak przełamać się kiedy ludzie chcą mnie oceniać,mówić mi co mam robić,spisując mnie na straty moje zdanie się nie liczy itp.A nawet mnie nie znają, przecież to ja kieruje swoim życiem podjęta w życiu decyzja to tylko moja własna jak się nie bać mówić kiedy jestem w śród ludzi i walczyć o swój honor.

  4. Ja z tym walczę 12lat po tym jak z problemem przegrałem i sam zostałem,załamałem pierwsza próba samobójcza lat 20 jeszcze miałem później dwie i ucieczki i nikt tego u mnie nie wie ukryłem to w sobie jedyne co HIP HOP to mój świat i w piosenkach mi mówią jestem z jednym wychowanym przez ulice.

    Nic nie robisz z tym w miejscu stoisz i szukasz rozwiązania a tu same znaki zapytania gdy jesteś zdana sama na siebie,nie rób tego nie od suwaj się od bliskich masz u nich sparcie i dadzą ci siłę do walki zwykła przyjacielska rada a walka nie będzie taka łatwa gdy wróg jest w tobie,wybierz jakiś cel i do nie go dąż ciesz się życiem bo jest tylko jedno stare ja zostaw za sobą i nie oglądaj się dzień po dniu jest co raz trudniej dziś jest pierwszy dzień nowego życia.

  5. Tak się zastanawiam czy od urodzenia imię nas kształtuje nasz charakter kim jesteśmy nasze własne ja.Ja mam na imię Paweł i większości to pijacy i narkomani nawet w serialach pokazane jest że Paweł to pijak i narkoman.

  6. Czy jest jakaś terapia która by pomogła pozamykać scenariusze życia i zerwać więzi z przeszłością żeby to zostawić za sobą i nie obracać się za siebie nie mogę podołać temu co boli i jak na każdym się zawiodłem w naj gorszych czasach mojego życia,gdy życie pokazało swoje oblicze i tylko szukam znieczulenia po uzależnieniach z jednego wychodzę a w kolejnym się topie a sam nie dam rady, nie mogę na nowo zacząć stare ja zostawić i się nie bać i wyrwać się z tego świata co mnie wychował z tego getta tylko tego chcę.

  7. takie głaskanie po główce, rzadko działa.

    To jest prawda nie ma co głaskać nie ma to jak udzielanie informacji zwrotnych na terapii pisanej naj piękniejsza rzecz w całym leczeniu jak zmacnia i wpływa na psychikę każdy ma podobne życie mie jesteś sam Stasio,zawsze Stasio może jechać na od trucia zawsze to dużo daje.Obojętnie gdzie byś nie był grupa wsparcia,AA,terapie zawsze przedstawiasz się że jesteś alkoholikiem to buduje podstawy kim my jesteśmy,Stasiu ty widzisz swoje skutki picia.

  8. A jeżeli Stasiek ma problem z alkoholem to nie znaczy, że należy nazywać go alkoholikiem.

    Podstawy terapii to do tego się przyznać że jest się alkoholikiem i ma się problem, wobec alkoholu jesteśmy bez silni,jeszcze mechanizmy są obronne u Stasia i inne, osoba uzależniona myśli o wypiciu alkoholu, głody alkoholowe tak zwane żeby podjąć decyzje o leczeniu po tylko tak można nauczyć się radzenia sobie i zmiany stylu życia i słownictwa którego nie można używać, to musi się coś wydarzyć w tym życiu żeby się leczyć to nie regułki bo jestem alkoholikiem leczonym na oddziale zamkniętym i do tej pory gdy nie pije 38 miesięcy nigdy nie będę pewny tego czy jutro się nie na pije ale robię wszystko żeby się nie na pić bo ja nie chcę pić i dzwonie do swojego terapeuty w chwilach słabości.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...