adek56

Kobieta, 45 lat, Płock

Lista postów użytkownika
adek56

Re: Co podawać dziecku przy antybiotykoterapii?

ja obowiązkowo probiotyk; córci po urodzeniu też już podawałam, FFbaby bo na początku nie mogłam piersią karmić; zawsze to dobre wzbogacenie flory jelitowej, też na bóle brzuszka i na odporność; a antybiotyk to zawsze u mnie równa się probiotyk;

adek56

Re: Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Hej nie ma jednoznacznej odpowiedzi, że wtedy czy wtedy; zależy od organizmu; jeśli planujesz ciążę to u mnie jak planowałam dzidziusia a brałam belarę akurat, to po odstawieniu odczekałam jeszcze jakieś 3 miesiące żeby wszystko się uregulowało w organizmie, chociaż po tym czasie w ciążę szybko udało mi się zajść; teraz malutka już odchowana na piersi i znów wróciłam do swoich tabletek, bo u mnie się sprawdzały.

adek56

Re: Jak się pozbyć trądziku?

Ja z trądzikowymi problemami długo się męczyłam. Wizyty u dermatologów, zmiana diety, trybu życia, maseczki a efekt słaby. Na kontrolnej wizycie u ginekologa sam mnie zapytał o antykoncepcję, nie jako zabezpieczenie bo wtedy tego nie potrzebowałam, ale właśnie na problemy trądzikowe. Trochę miałam obawy, że może jeszcze gorzej będzie, jak organizm zareaguje, ale wyszło dobrze. Belara, którą mi lekarz zapisał z trądzikiem sobie nareszcie poradziła. Pierwszy miesiąc trochę mnie czasem głowa bolała i plamienia miałam, ale potem już było w porządku. Ważne, że już mam ten problem za sobą.

adek56

Re: Ciąża przy zabezpieczeniu

Jeśli kochaliście się z prezerwatywą i nic się nie wydarzyło, że spadła czy pękła to jest ok. Chociaż dla mnie i tak pewniejsze są tabletki antykoncepcyjne. Okres mi się unormował i ochrona jest zawsze z moją belarą. Chociażby w takich sytuacjach jak piszesz o tym ocieraniu. Z członka wydziela się coś co się nazywa preejakulat, w nim też są plemniki. Przy takim ocieraniu mogą przeniknąć, wszystko zależy jakie też dni miałaś, chociaż ryzyko ciąży jest raczej małe. Pewnie się stresujesz teraz, a to też ma wpływ. Powtórz dla pewności test za kilka dni, a jak coś idź do ginekologa, zbada cię, zobaczy co się dzieje.

adek56

Re: Ryzyko ciąży

Damian, też uważam, że ciąży to nie powinno być w waszej sytuacji ale po pierwsze dla pewności należałoby zrobić test i zdecydowanie pomyślcie o antykoncepcji; to po prostu spokój, wiem po sobie; u mnie belara jest sprawdzona; najlepiej udać się do ginekologa i porozmawiać w tym temacie;

adek56

Re: Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Najlepiej zacząć w pierwszym dniu miesiączki wtedy zabezpieczenie przed ciążą jest od pierwszego dnia, a jeśli w późniejszym od 2 do 5 to przez kolejne 7 dni trzeba się dodatkowo zabezpieczać; czyli ogólnie najlepiej w czasie miesiączki a jeśli później to jest zalecane poczekać do następnego cyklu, przynajmniej tak jest przy moich a biorę belarę;

adek56

Re: Czy mogę być w ciąży?

też z własnego doświadczenia polecam antykoncepcję; u mnie to jeszcze były bardzo nieregularne miesiączki, to już całkiem nigdy nie byłam pewna kiedy możemy uprawiać seks, żeby nie zaliczyć wpadki; w moim przypadku ginekolog przepisał mi belarę; stosuję te tabletki już jakiś czas i to duży komfort, tak bez stresu; a przy okazji cykl się unormował; na początku tylko nastawiałam sobie telefon żeby nie zapomnieć o godzinie brania a teraz to już spoko, weszłam w rytm i zawsze pamiętam;

adek56

Re: Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Hej, to jak najbardziej normalne na początku brania tabletek. Na spokojnie. Ja też biorę belarę, tylko już jakiś czas. Po prostu organizm musi się przyzwyczaić. To są hormony, aczkolwiek w tych tabletkach jest mała dawka, co jest uważam dużym plusem. Poza tym waga też się nie zmieniła. Trzy dni to stanowczo za krótko, żeby stwierdzić że tabletki się nie nadają. Też każdy organizm jest inny i po prostu potrzebuje czasu.

adek56

Re: Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży?

Hej. Przy moich tabletkach a biorę belarę jest trochę inaczej. Jeśli przyjmę do 12 godzin zapomnianą tabletkę to ochrona jest zachowana. W Twoim przypadku ja bym bardziej się sugerowała tą pierwszą opcją czyli jakby do 24 godzin, ale ryzyko jest, więc za kilka dni zrobiłabym test, lub jeszcze udała się do ginekologa-dla pewności. Pozdrawiam.

adek56

Re: Jakie jest prawdopodobieństwo ciąży przy pękniętej prezerwatywie?

Hej, rozumiem że tabletki przyjmujesz regularnie. Co do antybiotyku to powinno się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni po jego skończeniu. Na 100 % tego ryzyka wykluczyć nie można, dlatego ja bym Ci radziła udać się do ginekologa, on jako fachowiec z pewnością Ci najlepiej doradzi. Ja sama biorę tabletki belara i jeśli pytasz czy dodatkowo się zabezpieczać do końca opakowania, to przy nich jest tak, że wymagane jest 7 dni dodatkowego zabezpieczenia.

adek56

Re: Czy istnieję duże prawdopodobieństwo ciąży w tym przypadku?

k...l, też radzę powtórzyć test; jeśli potwierdzi, że nie jesteś w ciąży to może przemyśl jakiś rodzaj antykoncepcji bo stosunek przerywany to przed ciążą nie chroni; ja sama stosuję tabletki i kiedy zbliża się dzień okresu, to nie stresuję się czy się on pojawi czy nie; dodatkowy plus, że po tabletkach belara które biorę to ten okres krótszy i bez tego całego pms przed; przemyśl, porozmawiaj z ginekologiem;

adek56

Re: Stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

~m...l, według mnie postąpiłaś właściwie; tą zapomnianą trzeba przyjąć jak najszybciej a kolejną już o stałej porze; ja tak się podobnie kiedyś z belarą zakręciłam i też minęło więcej niż 12 godzin; bo do 12 to wiadomo, nie ma zagrożenia; powinno się przez następne 7 dni stosować dodatkowe zabezpieczenie, tak producent też zaleca; dobrze, że dodatkowo stosowałaś prezerwatywę w czasie tej przerwy 7-dniowej, bo jeśli nie to z tego co wiem, istnieje wtedy ryzyko zajścia w ciążę; u mnie belara się sprawdza; ale jak wtedy zapomniałam to na początku też nie byłam pewna jak z tym dawkowaniem zrobić, teraz to już wiadomo; zawsze też możesz udać się do ginekologa, z pewnością wszystko fachowo wyjaśni.

adek56

Re: Stres w pracy

Jak to mówią, tylko spokój nas uratuje ale to prawda. Daj sobie trochę czasu. Większość osób jak zaczyna nową pracę to się stresuje. Wiadomo, nie wszystko się umie od razu. Wiesz, ja jakiś czas temu miałam ciężki czas, bardzo stresujący. Wspomogłam się wtedy tonikiem biovital, doskonały na serce, stres i ogólne wzmocnienie. Mi pomógł i teraz biorę go regularnie. Spróbuj.