Skocz do zawartości
Forum

Lek. Dominik Siutka

Ekspert
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Odpowiedzi opublikowane przez Lek. Dominik Siutka

  1. Witam,
    Jeśli niepokoi Panią rozwój dziecka proponuje udać się do pediatry i jak już napisała mena do neurologa. Osobiście po samym opisie nie wydaje mi się aby Pani synek cierpiał na tą chorobę. Nie każde dziecko lubi książeczki :). Zaburzenia w rozwoju mowy często spowodowane są problemami ze słuchem dlatego na początek polecam udać się do pediatry.
    Pozdrawiam.

  2. Witam,
    Oczywiście wcześniejsze przekwitanie nie ma związku z długością życia. Bardziej papierosy... Proszę zacząć przyjmować preparaty hormonalne, które przepisał Pani lekarz. Powinno to znacznie złagodzić dokuczliwe objawy i zahamować ewentualne pojawianie się kolejnych. Wpłyną one również pozytywnie na nastrój i objawy psychiczne, które Pani dokuczają. Przedwczesna menopauza jest chorobą, którą powinna zacząć Pani leczyć przepisanymi przez lekarza preparatami.

    Jeśli jeszcze Pani nie próbowała, polecam udać się na psychoterapię poznawczo-behawioralną, która będzie bardzo pomocna zarówno przy nerwicy lękowej jak i da więcej siły do odchudzania się. Gorąco zachęcam również do rozstania się z nałogiem.
    Pozdrawiam.

  3. Witam,
    Nadmiernie bolesne miesiączkowanie może świadczyć o zaburzeniach chorobowych, które utrudniają zajście w ciąże. Wśród nich najczęściej wymienia się endometriozę, polipy trzonu macicy, wady rozwojowe macicy, zmiany zapalne narządów płciowych i zaburzenia czynności skurczowej. Oczywiście zmiany hormonalne też mogą utrudniać zajście w ciąże i objawiać się dużym bólem w trakcie krwawień. Polecam udać się do ginekologa.
    Pozdrawiam.

  4. Witam.
    Prawdopodobnie ma Pani zmiany włóknisto-torbielowe piersi. Powstają w wyniku nadmiernej stymulacji tkanki gruczołowej piersi przez estrogeny. Nie są to procesy złośliwe ale odznaczają się dużą bolesnością i lubią nawracać. Zawsze jednak, każdy taki guzek powinien być skontrolowany przez ginekologa, aby wśród tych niegroźnych nie rozwinęła się zmiana złośliwa.
    Pozdrawiam.

  5. Witam,
    Jeśli kobieta współżyje to zazwyczaj ma II stopień. Rzadko zdarza się I. Jeśli ginekolog uznał, że nadżerka nie wymaga leczenia to proponuje jedynie regularnie ją kontrolować. W razie jakichkolwiek zmian można będzie ją usunąć. Ewentualnie można wykonać badanie histopatologiczne ale o przydatności tego badania musi zadecydować lekarz leczący Panią.
    Pozdrawiam.

  6. Witam,
    Przewlekły ból w miednicy może być spowodowany zapaleniami narządów miednicy, endometriozą, mięśniakami macicy, gruczolistością wewnętrzną macicy i przyczynami nieginekologicznymi np. zrostami po operacjach, zaburzeniami żołądkowo-jelitowymi, problemami mięśniowo-szkieletowymi. Przyczyny nie pozna się bez dokładnego badania ginekologicznego dlatego polecam udać się do lekarza.
    Pozdrawiam.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...