Zdrowie

Zatoki szczękowe

~Luisa81

~Luisa81

Witam od dwóch tygodni mam dolegliwości spowodowane zatokami szczekowymi, lekarz odradził antybiotyk że samo minie , chyba że dolegliwości się nasila . Otóż po jednej stronie mam ból z tyłu głowy ,w okolicy policzka przy nosie ból przy ucisku lekko obrzmiałe i w środku czuje w szczęce jak bym coś miała , czy to zalegająca wydzielina ? Czasem po ścianie gardła coś spywa. Od wczoraj zaczęłam antybiotyk Klabion . Kiedy to minie ?

~KingaagniK

~KingaagniK

"...Najczęściej za pojawienie się zapalenia zatok szczękowych odpowiadają infekcje układu oddechowego. Najczęściej są to infekcje wirusowe rzadziej bakterie i grzyby. Leczenia, jeśli są to bakterie, wtedy leczymy chorego antybiotykami. Jeśli za infekcję odpowiadają wirusy, wtedy wystarczy leczenie objawowe. Można stosować krople do nosa, które powinny go udrożnić. Stosuje się też leki mukolityczne, które zmniejszają lepkość śluzu, a także środki przeciwzapalne i przeciwgorączkowe. Pomocne może być płukanie jamy nosowej solą fizjologiczną lub wodą morską. ..." (zrodlo https://parenting.pl/przyczyny-i-objawy-zapalenia-zatok-szczekowych)

Więc jeśli lekarz zapisał antybiotyk to zapewne jest to przyczyna bakteryjna. Pytanie czy zapisał osłonowo do tego antybiotyku np. probiotyk, koncentrat probiotyczny aby regenerowal florę w jelitach po wyjałowieniu jej przez antybiotyk. Jest to istotne aby w ten sposób zadbać o florę gdyz w czasie antybiotykoterapii uklad odpornosciowy potrzebuje wsparcia. Bo gdy nasza flora w jelitach nie jest w dobrej kondycji latwiejszy dostep do nas maja wlasnie chorobotwórcze bakterie. A wiadomo że probiotyk wpłynie lepiej na odbudowę flory w jelitach po antybiotyku. Wiec dobrze zadbac o siebie pijac w tym przypadku terapelycznie probiotyk przez caly czas przyjmowania antybiotyku oraz jeszcze do 3 miesięcy po jego odstawieniu.

Anna4

Anna4

Hm, też jestem zdania, że powinien być równocześnie pity probiotyk jeśli przyjmuje sie antybiotyk. Są takie probiotyki w formie płynnej, które w tym wypadku byłyby wskazane, ze względu na to, iż pijąc je dodatkowo już w jamie ustnej będą w stanie działać prozdrowotnie.

208324 anna4 Kobieta, 48 lat, Warszawa
~Olgaaga

~Olgaaga

A co to za probiotyki w formie płynnej, które już mogą działać w jamie ustnej? Pytam bo mam kłopot z zębem wiec pomyslalam że te bakterie pomogą mi to ogarnąć.

Anna4

Anna4 wpis edytowany

Olgaaga - nie chciałam tak tu wpisywać otwartym tekstem nazw :) ale jak pytasz :) to podpowiem że miałam na myśli probiotyki z firmy Living Food czyli Probiotyk Joy Day albo któryś z ich koncentratów probiotycznych. Ale jeśli chodzi o taki silniejszy i w tym przypadku problemu z zębem to raczej polecam ten pierwszy (nawet po samego płukania jamy ustnej :) ). No ale jak już się go ma to warto również go pic choćby profilaktycznie raz dziennie a kilka razy płukać jamę ustną.

208324 anna4 Kobieta, 48 lat, Warszawa
~Viktorr

~Viktorr

Znam, tez pilem ten koncentrat probiotyczny jak kupilem go na Food Forum i troche o nim zapomnialem. Ale tez mam teraz problem ogolnie rzecz ujmujac z jama ustna i zebem, antybiotyk tez sie pojawil, wiec chetnie siegne ponownie po ten probiotyk w formie plynnej - koncentracie.