syvunia

Kobieta, 35 lat, Kalisz

O SOBIE:

Padagog,
praca z dziećmi i trudną młodzieżą
"Codziennie patrz na świat, jakbyś oglądał go po raz pierwszy"

Lista postów użytkownika
syvunia

Re: alergia co brać?

Ja tak samo zawsze na wiosne dostaję silnego uczulenia na trawy. Staram się wtedy mocno ograniczać wyjścia na dwór, chociaż czasem to niemożliwe. Zawsze też wielką ulgę przynosi mi Allertec i branie witaminy C (oczywiście pilnować by nie przekroczyć dziennego zapotrzebowania).

syvunia

Re: alergia co brać?

I kontroluj co aktualnie pyli. Na przykład na www.Odetchnijspokojnie.pl tam jest aktualna mapa pyleń. Mi się przydaje bo nie na wszystkie jestem tak samo uczulona.

syvunia

Re: alergia w zimie?

Kurz, roztocza, tak jak inni już wspominali. Niezależnie od wieku, te rzeczy wywołują u ludzi kichanie, także inne objawy alergiczne. Weź Allertec, załóż maseczkę i idź wyczyścić strych bo wstyd ;p

syvunia

Re: alergia??

Jest wiele czynników które potrafią się ujawnić nagle. Nie zmieniałaś proszku do prania, ale może to cysty przypadek że krostki są akurat tam. Dla testu spróbuj przyjąć np. Allertec, jest bez recepty. Albo wapno, żeby złagodzić objawy alergii.

syvunia

Re: Zmiana mieszkania

Na Odetchnij spokojnie masz wyszukiwarkę dobrych gabinetów w całej Polsce. Zerknęła wcześniej i w Trójmiescie też jest kilka, wiec śmiało wyszukuj.

syvunia

Re: Alergia u dorosłych

Ja całe życie nie miałam problemu z alergią póki w naszym domu był pies. Po prostu mój organizm nauczył się nie reagować na wszelkie alergeny. Gdy psa zabrakło pojawiły się duszności, zaropiałe oczy, kichanie, jak widzę kota od razu lecą łzy. Tak więc jak najbardziej alergia może się objawić. Tutaj trochę bardziej specjalistycznie w tym temacie www.odetchnijspokojnie.pl

syvunia

Re: alergia jakie leki

Tak na prawdę każdy lek na alergię może mieć wpływ na alergię. Ja używam Allertec, który jest bez recepty i nie odczuwam w czasie jazdy, żebym była jakaś ospała albo przymulona.

syvunia

Re: Likwidacja przychodni alergologicznych

Na www.odetchnijspokojnie.pl są gabinety lekarskie, które się specjalizują w kwestii alergii wziewnych i pokarmowych. Niektóre są prywatne. Najwyżej do nich będziemy musieli chodzić. Ale tyle jest leków bez recepty teraz, że każdy dobierze coś dla siebie.

syvunia

Re: Czy to uczulenie na agar?

Poza odstawieniem agaru jako jedzonego składnika pewnie możesz się odczulać. Leki bez recepty to chociażby Allertec.

syvunia

Re: Co oznaczają problemy z oddychaniem?

Brzmi poważnie. Bez lekarza się tu nie obejdzie. Ja też miałam coś podobnego, zaczęło się już w młodości. Najpierw myśleli, że to alergia, potem że na tle nerwowym, po latach miewam to rzadziej, ale dalej nie jestem pewna jaka jest przyczyna moich duszności. Po wizycie lekarskiej stosuję nebulizację, która od razu poprawia jakość i głebokość branych oddechów. Na www.odetchnijspokojnie.pl/znajdz-gabinet/ jest mapa właściwych lekarzy z całej Polski. Może komuś się przyda, tak jak mnie.

syvunia

Re: Suche czerwone plamki na skórze

A może ujawniła ci się jakaś alergia. Popatrz na aktualną mapę pyleń w Polsce, albo pomyśl z czym miewasz bezpośredni kontakt i może w tym jest przyczyna. Radziłabym diagnozę dermatologa lub właśnie alergologa. Póki co ja piłabym wapno, np Allertec, tak żeby złagodzić objawy.

syvunia

Re: zdradzam męża

Prawda zawsze wyjdzie na jaw. A nawet jeśli nie, to twoje sumienie będzie skołatane już do końca życia. Podświadome nerwy psują Twoją psychikę, układ nerwowy, trawienny, mięśniowy. Przemyśl jeszcze raz...

syvunia

Re: Czy chęć nawrócenia kogoś, to narzucanie się?

każdy wie najlepiej co jest dla NIEGO dobre, a nie dla innych. szczegolnie, ze kwestia wiary jest czymś abstrakcyjnym i każdy rozumie ją na swój sposob. Nagabywanie do wiary jest czymś co moze zrujnować kontakty miedzy Wami. Szczególnie, ze jako dorosła, odpowiedzialna osoba odwróciła się od wiary - tym samym podejmując świadomą decyzję. Taką samą decyzję jak Twoje pozostanie przy wierze.

syvunia

Re: Stalker!

kawa na ławę, albo inaczej to nie ma sensu Kochana.

syvunia

Re: Jak zwrócić większą uwagę koleżankę która mi się podoba

Najlepiej znajdź z nią jakiś wspólny temat do rozmów. Nie ma przecież powodu, dla którego ona miałaby Ci odpisywać na takie teksty "podobasz mi się", bo nic za tym nie idzie. Najwyżej odpisałaby Ci "aha", co by jeszcze bardzie Cie zdołowało. Pozdrawiam, życzę powodzenia