Skocz do zawartości
Forum

Royal244

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miasto
    Wrocław

Osiągnięcia Royal244

0

Reputacja

  1. Tylko, że Rezonans Magnetyczny miałem robiony bez kontrastu, i wiem że taki typ badania wyklucza obecność guza, ale nie wiem czy tak samo jest w przypadku tętniaka.
  2. Spoglądanie na jedno i drugie oko w przeciągu 1 sekundy wystarczało mi, żeby stwierdzić, że mam anizokorie. Oprócz nierówności źrenic, mam jeszcze objawy, które wymieniłem na samej górze. Właśnie to mnie niepokoi, że większość z tych symptomów potwierdza moje obawy.
  3. Nie, bo zapisałem się tylko na Angio. Poza tym, co za różnica? Przecież widzę w lustrze, że moje źrenice nie są równe.
  4. Nie, nie widział. Sam to jakiś czas temu zauważyłem w lustrze. Tak mam do dzisiaj, co nie spojrzę w swoje źrenice, to wciąż widzę, że są nierówne. Raz lewa jest większa od prawej a innym razem odwrotnie. Czasem są symetryczne, ale zdecydowanie rzadziej.
  5. Tak, miałem już mnóstwo badań. Między innymi; EEG głowy (prawidłowo), pełne badanie kardiologiczne (wszystkie prawidłowe), Rezonans Magnetyczny mózgowia (prawidłowo), badanie okulistyczne + dno oka (wszystko prawidłowe). Teraz czekam na Angio-MR, które mam za równo 2 miesiące i 3 tyg. Zadałem to pytanie, bo świruje. 2 miesiące to nie taki krótki okres czasu, więc żyje w strachu. Także chciałem się upewnić, że moje obawy są uzasadnione. Dzięki.
  6. ,,-Sporadyczne wrażenie ,,migania światła" przy sztucznym oświetleniu" - ten objawy mam już grubo ponad rok, podobnie z bólami głowy.
  7. Witam, Od 3-4 miesięcy mam objawy, przez które obawiam się tętniaka. Angio-RM mam za ok. 3 miechy. Objawy, które mam to -Problem z równowagą (czasami gdy idę, mam wrażenie, że ściąga mnie na boki, choć teraz jest lepiej niż parę miesięcy temu, nie wiem dlaczego. W teście Romberga jakiś czas temu padałem z zamkniętymi i otwartymi oczami. Dziś stoję przy otwartych i zamkniętych, ale czasem czuję, że coś lekko mnie ściąga na lewą stronę) -Anizokoria (pojawia się sporadycznie, ale jakiś czas temu prawie zawsze lewa źrenica była większa od prawej, teraz jest odwrotnie) -Ból gałek ocznych albo zatok (nie jestem pewny) -Sporadyczne wrażenie ,,migania światła" przy sztucznym oświetleniu -Czasami lekki/średni krótkotrwały ból głowy. Czy moje obawy są uzasadnione?
  8. Dzięki za wypowiedź. Mogę wiedzieć od jakiego czasu chodzisz do terapeuty (o ile w ogóle) i czy przyjmujesz jakieś leki? Jeśli tak, to czy Ci pomagają?
  9. Najczęściej ,,padam" na lewą stronę, ale nie zawsze, bo zdarzy mi się w chwiać w kierunku prawej, czy kiwać do przodu i do tyłu (to najrzadziej).
  10. Nie mogę edytować drugi raz, więc napiszę w odpowiedzi: W 3 zdaniu chodziło mi oczywiście o to, że PRAWIE SIĘ PRZEWRÓCIŁEM.
  11. Witam, Parę tygodni temu zauważyłem u siebie chwiejny chód, zaniepokoiłem się tym, więc sprawdziłem w internecie co może on oznaczać. Okazało się, że występuje on w ataksji. Wykonałem więc jeden test, który według ,,internetu", jeśli zakończył się niepowodzeniem, mógł być objawem tejże choroby. Tak więc zamknąłem oczy, złączyłem nogi i po paru sekundach zauważyłem, że bardzo mocno się chwieje, prawie się nie przewróciłem. Co to może być? Dodam, że w Marcu miałem robione EEG, które wyszło bardzo dobrze. W sierpniu natomiast miałem robiony Rezonans Magnetyczny mózgowia z powodu bólów głowy i zaburzeń pamięci - wyniki również bardzo dobre. Pomocy ;/. Tutaj macie parę zdjęć (8) z mojego Rezonansu Magnetycznego, wybrałem takie, na których widać pień mózgu i móżdżek. Link: https://imageshack.com/scaled/large/854/se2g.png P.S Jestem chłopakiem, mam 17 lat.
  12. Witam, Jakiś czas temu byłem u kardiologa, który zrobił mi kilka badań (EKG, ECHO, założenie HOLTERA RR na 24h). Proszę o interpretację wyników. Moje pytanie brzmi: Czy moje serce też jest zdrowe? Badanie: Stan ogólny dobry. Drżeń patologicznych nie stwierdzam. Akcja serca miarowa. 90/min. tony prawidłowe. Cichy, niecharakterystyczny szmer skurczowy wzdłuż lewego brzegu mostka. Wątroba - pod łukiem RR 130/80 T.udowe (++) EKG: rytm zatokowy miarowy o częstości 90/min. Oś + 90*, utrudnienie przewodnictwa w prawej komorze. ECHO-ALOKA Alpha 6: Proporcje jam serca - prawidłowe. Zastawka aortalna - prawidłowo zbudowana, trójpłatkowa. - przepływ do 1,5 m/s , M-mode: | Doppler: RV- 15 Ao- 28 mm | MV- 1,2 m/s IVS - 6 LA - 27 mm | TV- 0,5 m/s LVDd- 55 mm | AoV- 0,8 m/s LVDs- 31 mm | PaV- 1,1 m/s PW- 6 mm | Ao desc. - 1,4 m/s SF - 43 % EF- 71 % Wymiary jam serca i kurczliwość w normie. Przplywy przez zastawki prawidłowe. Cechy krążenia hiperkinetycznego. Rozpoznanie: Zmiany o charakterze rozwojowym do obserwacji - Krążenie hiperkinetyczne. RR do obs. Zalecenia: Założono Holter RR. I teraz wyniki z HOLTERA RR: Badanie: HOLTER RR: Dzień: max. RR 158/109 mm Hg min. RR- 102/50 mm Hg średnie RR - 127/66 mm Hg >140/90mm Hg - 9 % Noc: max. RR - 134/81 mm Hg min. RR - 89/30 mm Hg średnie RR - 119/55 mm Hg >120/80 mm Hg - 50 % Rozpoznanie: Zmiany o charakterze rozwojowym do obserwacji - Krążenie hiperkinetyczne. RR do obs. Leczenie: Asmag B 1x1 tabl przez 3 mies. Zalecenia: Wskazana dalsza kontrola kardiologiczna - za 6 miesięcy (ekg). Nie ma p-wskazań do wysiłku fizycznego. Czy moje serce jest zdrowe? Dziękuję z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam! :)
  13. Witam, Od paru tygodni spożywałem tabletki Asmag B (magnez), które ważne były do 2013-07, zauważyłem to dopiero dzisiaj. Czy powinienem się czegokolwiek obawiać? Dziękuję z góry za odpowiedź! Pozdrawiam! :).
  14. Witam, mam do Was pytanie, które męczy mnie od jakiegoś czasu, a mianowicie; miałem robiony Rezonans Magnetyczny, jednakże bez kontrastu. Moje pytanie brzmi; czy obraz, który nie został wzmocniony kontrastem, jest w stanie równie dobrze wykryć guza, tętniaka, co obraz wzmocniony przez kontrast? Dołączam też swój OPIS badania MRi: Badanie wykonano warstwami 5mm w płaszczyznach poprzecznych w sekwencjach T1, T2, T2 FLAIR, DWI, w płaszczyznach strzałkowych w sekwencjach T2, bez wzmocnienia kontrastowego. Dane ze skierowania: Bóle głowy, zaburzenia pamięci. Intensywność sygnałów istoty szarej i białej: Prawidłowa. Układ komorowy nadnamiotowy: prawidłowej szerokości, symetryczny, nieprzemieszczony. Struktury tylnojamowe oraz komora IV: prawidłowe. Nie wykazano cech zaburzeń dyfuzji wody. Szerokość przestrzeni podpajęczynówkowej: w normie. Niewielkie zgrubienie błony śluzowej w zatoce klinowej. Czy po wykonaniu Rezonansu Magnetycznego (bez kontrastu), mogę być spokojny, że mój mózg jest pozbawiony guzów, tętniaków, i innych schorzeń?
  15. Dzięki za odpowiedź. Po prostu przez długi okres czasu nękały mnie bóle głowy, więc byłem zaniepokojony, także cieszę się, że mogę mieć tylko problem z zatokami, a nie jest to nic poważnego (guz, tętniak itp). Pozdrawiam :D.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...