Raszer

Mężczyzna, 31 lat, 3miasto

O SOBIE:

Nawet jeśli wszyscy już w ciebie zwątpili
Pokaż że się mylili nie czekaj ani chwili dłużej
Życie to teatrzyk, nikt się nie ogląda, każdy patrzy
Jak zdobyć główną rolę, najlepiej raz, dwa, trzy i pierdolę
Wolę być otwarty, odkryty na stole karty
Chcieli mnie pogrzebać oho! Wolne żarty, żarty!

Lista postów użytkownika
Raszer

Re: Czy antydepresanty sprawią, że przestanę unikać innych ludzi?

Tak, dobrze dobrane leki i terapia zdecydowanie tak. Po dobrych lekach nie powinnaś czuć skrępowania ani tego, że masz wrażenie że jesteś źle odbierana przez inne osoby. Dobre SSRI na tym polu się sprawdzają. Warto też iść na terapie, żeby zrozumieć podstawy problemu.

Raszer

Re: nie wiem co dalej

Leki w zaburzeniach osobowości są skuteczne. A jakimi lekami byłeś do tej pory leczony?

Raszer

Re: Uzależnienie psychiczne od alkoholu

"On mówił mi, że jego terapeutka stwierdziła u niego uzależnienie psychiczne, które nie jest groźne jak fizyczne"

Albo mąż cię okłamał, albo terapeutka xD

Raszer

Re: Agresja a uzależnienie od marihuany

Nie ma zbyt dużo osób, które jarają bez przerwy. Jeżeli jednak konsument doszedł do takiego momentu, będzie szukać substancji o silniejszym działaniu. Jak pali bezustannie, złość to standard, zwłaszcza, że pewnie czuje brak twojej akceptacji co do uzależnienia, i przy tobie, niekomfortowo mu się ćpa. Stąd te wybuchy, zapewne potęgowane alkoholem. Ty nie masz wpływu na nic po za większą irytacją uzależnionej osoby, która nie chce pomocy, a co dopiero takiej, która nie rozumie powagi sytuacji. Po drodze jest długa lista, lub może zostać jak jest, przyjmowanie ogromnych dawek thc może indukować różne zaburzenia. Marihuana faktycznie stanowi narkotyk najmniej szkodliwy, tylko jak w przypadku każdej substancji istotna jest ilość. Radzę odejść.

Raszer

Re: Nieustanny lęk

Zmartwienie to nałóg dobrze, że nie odwrotnie!
I gdzieś słyszałem ten tytuł... nie ważne skąd!
To książka z lat 50 tych.. dobrze stabilizuje stół!
Fobie to trudny temat a lekarze, książkami
nie leczą. Słoikami też nie!

Raszer

Re: Borykam się z długoletnimi stanami depresyjnymi

To niezły lekarz prowadzący.
Proponuję wyjść do ludzi jak napisała pani expert. oraz nie wiem ile pani ma lat, i jakie pani brała leki (na pewno nie wszystkie 10 lat to za mało). Znam starsze osoby, które bardzo dobrze tolerują Escitalopram i Sulpiryd oraz spacery.

Raszer

Re: Zdrada w związku

16 letni geju, nie przejmuj się! To normalne u 16 letnich gejów!
Zwłaszcza gdy chodzi o prowokację emocjonalną!
Zamknijcie granice kurwa!

Raszer

Re: Zdrada

Wędrowcze, stoisz na rozdrożu martwiąc się pierdołami! Wybierz godnie jedną z opcji jakie daje ci los!

Raszer

Re: Odtrącenie przez rówieśników

Może taki jesteś, lub przechodzisz taki okres. Przejmowanie się pieprzeniem innych nic ci nie da. Skup się na czynnościach, szukaniu hobby, dziewczyny reszta znajdzie się sama. Jak znajdziesz kogoś do gadania itp nawet w necie, nie kończ na tym szukaj dalej.

Raszer

Re: Leczenie alkoholizmu a detoks? Czemu to służy?

Dobre pytanie. Detoksykacja to oczyszczenie organizmu z trucizn, substancji, leków. Jest istotna bo bez detoksykacji rośnie stale tolerancja, nie wytrzezwiejesz też bez tego procesu. Dwudniowa abstynencja to nie detoksykacja. Alkohol to substancja podawana zewnątrz organizmu indukująca GABA będąca depresantem jak i również ingerująca w układ nagrody. Przebieg detoksykacji jest indywidualny. Zależnie od stopnia tolerancji im wyżej tym gorzej. Tzn szereg nieprzyjemnych i niebezpiecznych objawów psychosomatycznych. Bez alkoholu organizm jest rozregulowany co odczuwasz w postaci głodu, złego samopoczucia, cravingu, lęku, drżenia, napadów drgawkowych skrajnie nawet delirium i zgonu. Jak nic o tym nie wiesz, nie rób tego sama. Szpitalne oddziały detoksykacyjne złagodzą ten okres, podając leki i obejmując cię opieką. Alkohol to ok 2-4 tyg detoksykacji. Czasem alkoholików kładzie się na oddziałach ogólnych jak nie ma miejsc itp. Sama detoksykacja, jest oczywiście początkiem początku leczenia. Polecam ci oddział detoksykacji w Świeciu.
I radzę ci się tam wybrać z własnej woli, bo potem trafisz tam z soru.

Raszer

Re: Co zrobić w przypadku braku pomysłu na siebie?

Ja bym się zastanowił i rozpisał temat na kartce, czy mam kapitał, co lubię robić czy da się na tym zarobić, a może poznać kogoś i otworzą się dodatkowe drzwi i pomysły, możesz też poczytać w necie co kto robi, popytać znajomych... wykazać angaż w tej sprawie.

Raszer

Re: Niska temperatura ciala

Nie widziałem psychiatry z termometrem, jednak na pewno spada gdy śpisz lub u niektórych jak się odprężą też mają 35.

Raszer

Re: Ciągy stres

"Stresujesz się ale wszystko jest w porządku". Byłeś nawet u psychologa.. i pytał o głupoty? Mi je opowiadał.
Nie jest to opisane jak tragedia, bardziej jak przejściowy okres. Jak masz wątpliwości to napisz szczegóły, ile masz lat itp.

Raszer

Re: Nieustanny lęk

A jest uzasadniony lęk?...
Niepokój i stress wewnętrzne napięcie powoduje czasem lęk.
Ale jeżeli pani nie wie, czy to lęk to może nie jest tak zle. Na pewno wizyta u lekarza nie zaszkodzi.

Raszer

Re: Czy uczucie do partnera wygasło?

Radzę ci posłuchać myśli. Na pewno znajdziesz kogoś innego, a jego zostaw, skoro masz takie myśli to chyba nie świadczy o tym jak zajebiście ważna to osoba w twoim życiu. Mniejsza. Uratujesz w ten sposób przynajmniej jego psychikę przed swoją jeżeli przemawia przez ciebie choroba. Zajmij się sobą potem się zakochasz nie raz nie dwa. Piszę to w dobrej intencji.

Raszer

Re: Jak sobie poradzić ze zdrada?

Ta, takiej histerii to ciężko nie nie wytrzymać. Flirt to zdrada? Wiesz jakie to szerokie pojęcie i o co zahacza? Sama też flirtujesz nawet o tym pewnie nie wiesz. Zdradził cię? czy tylko sobie rozmawia z inną atrakcyjną kobietą i dowartościowuje się rzucając dowcipy?.. a może pożądliwe na nią patrzy? To zdrowe u faceta. Spytaj męża czy cię zdradza bo napisałaś na forum problem, który nie jest problemem bez jego twierdzącej odpowiedzi.

Raszer

Re: Czy można wyleczyć alkoholika bez odwyku?

Bardzo fajnie, ale po za "profesjonalizmem pani Ireny" najważniejsze są chęci pacjenta. Psycholog to tylko narzędzie który uzależniony ma do pomocy. Proszę wspierać męża :) i nie martwić się statystykami .

Raszer

Re: Czy można wyleczyć alkoholika bez odwyku?

Nie istnieje coś takiego jak leczenie uzależnienia bez odwyku. Choć leczenie jest bardzo indywidualną sprawą i "odwyk" może przybrać różne postacie, niekoniecznie odizolowania.

Raszer

Re: Nie radze sobie z lękami, +(pytanie o lek asertin)

Po 17 dniach brania dawka powinna co najmniej wynosić 150 mg jeżeli nie ma poprawy. Im dłużej jesteś na dawce początkowej i nic się nie zmienia a ty nic nie robisz, to policz sobie, że jeszcze jest pełno leków przed tobą zanim trafisz na odpowiedni to obierając twoją taktykę trochę zejdzie czasu i kasy w sumie na nic. Średnio w ciągu 14 dni dawke się zwiększa i powinna być jakaś odpowiedz w zależności od grupy leku jak nie ma to następny.

Raszer

Re: Na jaki tor przeniesc ta relacje ??

Tarocista i zna psychologie HAHAhHAHA!
Przepraszam.. może to nowa terapia.
Ej czytam to, i on cię wykorzystał, tzn uwiódł. Manipulował i kłamał. Ale ty albo też tego chciałaś, albo coś przeoczyłaś lub czegoś nie napisałaś, bo inteligentem to go nie nazwę. Bardziej cwaniakiem.

Raszer

Re: Czy jedno piwo dziennie to już uzależnienie?

Uzależnienia się na tej podstawie raczej nie zdiagnozuje. Alkohol to jedna z najwolniej uzależniających substancji. Jeżeli to jedno piwo, codziennie jednak będziesz piła z miesiąc czy dwa. To jesteś uzależniona, i poczujesz skutki tego. Zwiększysz ilość, lub ostawisz i parę dni gorzej się poczujesz. Jak zwiększysz ilość, to reszta się rozjebie, bo to już cug. Nie pij codziennie, tyko co 2-3 dni. Będzie ok.

Raszer

Re: Leczenie uzależnienia kontrowerysjnymi metodami

Dobrze, że to zobaczyłem.
Widzę, że się znasz bo ośrodek to może 10-15%, i jak ktoś się leczy, to zrobi to na pustyni, lub monarze. A na ośrodkach to widzę, że znasz się zajebiście. Zwijaj te reklamy, to nie są ośrodki, tylko miejsca gdzie za kasę oszukasz sam siebie i ośrodek cię wydyma, a po powrocie, będzie jak przed wyjazdem tylko bez sporej sumy. Na tej durnej reklamie brakuje z 50 pacówek. Bo narkomani, jak mają kasy to jadą właśnie do prywatnego ośrodka. ;/

Raszer

Re: Uzależnienie od marihuany

Nie terapia na abstynencje tylko abstynencja na terapię :P
A teraz rzucę coś innego. Tak paliłem, leczyłem się tym. (Tak tym się leczy). I paliłęm bardzo długo i dużo, miałem lekki zepspół amotywacyjny. 4 lat dzień w dzień. Nic więcej mnie to nie kosztowało. Kolega pali do dziś, jestem w szoku, że po 20 latach potrafi, jednocześnie się wyluzować, a po chwili na forexie śmigać. Uzależnienie od Marihuany, jest tak rozdmychane, że to się w pale nie mieści. Wszyskto z lat 80tych. Nie znam używki, po za marihuaną bez której można sobie być i jest normalnie, a jak masz ochotę to zapalisz. Zamiast alkoholu. Osoby a mało takich, trzymających się tego, z różnymi okresami częstego lub wolnego palenia. Są normalne. A teraz jak się odpalili z badaniami, za roślinę stosowaną ponad 5000 lat, to żyła złota. Ale schrzanią to dla zysku. Przychodzi moment, kiedy nie jest to istotne, nie ganiasz za tym, nie wprowadza to nic negatywngo, nie masz kasy, lub wydajesz na coś innego nie czujesz, że coś straciłeś.. Problem marihuany jest gdy młode osoby spotylkają się tylko w tym celu. Dajmy plusy bo odziwo ma, od zmniejszania ciśnienia gałki ocznej, po cbd, dla anorektyczek zwiększa aptetyt i Na bulimie, silnie przeciwwymiotnie. Jako "medyczna" jest prawie wszędzie. I Holania jest o tyle nie zwykła, że spożycie tam jest niższe niż u nas. Odejmicie jeszcze te wszystkie, dopalacze. Bo ich też by nie było, nie podnieśli by się. Alkohol zabija na tyle sposobów, rodziny, osoby postronne, wypadki, zachlanie się. Spora ilość w pudle jest za akcje po alkoholu. Po marihuanie nie ma takich rzeczy. I jasnym, jest, że są powody dla których jest to nielegalne, ale nie ma powodów dla mogło by być. Takie coś, niezle by zmieniło rynek, uprawy, lokale, nuda dla policji, służba zdrowia, liczba uzleżnionych, sprzedaż alkoholu i niedofinansowanie organizacji przestępczych. Ludzie by się spotykali czasem, spokojnie a liczba palących by specjalnie nie uległa zmianie.

Raszer

Re: Stres w pracy

Długo bieresz te tabletki ziołowe? Czytałeś dawkowanie?
Spróbuj zmniejszyć dawkowanie, albo odstawić. I noś w razie czego, po co wydawać kasę :)
Tak sobie wkręć, bo skoro je jesz, to tak samo będzie bez nich. Nic ci nie jest.
Polacy wydają 40mld rocznie, na suplementy, i leki które nie mają skutków ubocznych, są bezpieczne, bierze się 5 dziennie, nie usypiają, nie są lekiem. Przypuszczam, że badań też nie. Kozłek lekarski, chmiel. Kakao cię bardziej wyluzuje. Bez sensu płacić, za coś co masz w sobie.

Raszer

Re: Mam blizny po cięciu się ,nie mogę ich zakrywać pomocy!

Zależy od głębokości rany i czym ją zadałaś. Prywanie skuteczne w miare są zabiegi laserowe. Ale te głębsze zostaną widoczne, jeżeli masz kreska po kresce, to będą na to zwracać uwagę ale ty nie musisz. Nikt nie myśli specjalnie co to i czemu, nawet tego nie rozumie.

Raszer

Re: Jestem alkoholikiem

Polecam Wandzin, obok człuchowa. 2 miesiące b. dobre warunki. Alkoholicy mają tam najspokojniej. To ośrodek dla uzleżnionych też od innych substancji. Grupa to ok 30 osób.