Skocz do zawartości
Forum

piotr751

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Miasto
    gdańsk

Osiągnięcia piotr751

0

Reputacja

  1. Mam pytanie odnośnie diety antyrakowej u osoby zdrowej starszej, a dokładnie suplementów diety bogatych w aminokwasy i antyoksydanty. Czy suplementy z glutaminą, argininą oraz z dawką witamin antyoksydantów są pożyteczne dla organizmu, czy mogą powodować ryzyko wystąpienia nowotworu ? Glutamina czy arginina to jeden z najsilniejszych antykatabolików, więc powinien chronić komórki. Zwiększa też hormon wzrostu, który jest wykorzystywany w drogich lekach „przeciw starzeniu” Jednak czytałem że arginina i glutamina zwiększa poziom glukozy, oraz w inny sposób działa na dna komórek dając „pożywkę” do rozwoju komórek nowotworowych. Dlatego moje pytanie. Czy suplementy z glutaminą, argininą oraz z dawką witamin antyoksydantów można stosować dla zdrowia i w diecie „długowieczności”, czy skutek jest odwrotny i narażamy się na raka ? Zaznaczam że chodzi o osobę zdrową, starszą i suplementację łagodną zdrowotną nie w dużych ilościach do treningów czy siłowni. Będę wdzięczny za odpowiedź z medycznego punktu widzenia, bo w necie jest dużo na ten temat, ale głównie reklam sprzedawców, więc nie są obiektywne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...