Skocz do zawartości
Forum

Mgr inż. Barbara Dabek

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Wrocław

Osiągnięcia Mgr inż. Barbara Dabek

0

Reputacja

  1. Na Twoim miejscu najpierw upewniła bym się, czy faktycznie problem istnieje. Czy ciśnienie mierzone było w spokojnych warunkach? Czy w czasie badania byleś mocno zdenerwowany lub brałeś udział w jakiś aktywnościach fizycznych przed badaniem? A może piłeś w ten dzień dużo coli, lub innych napojów zawierających w swym składzie kofeinę? Jeżeli tak to badanie należy powtórzyć. Jeżeli okaże się, że Twoje ciśnienie faktycznie jest wysokie należy pójść do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić go o skierowanie na wszelkie badania laboratoryjne, które pomogą wyjaśnić problem m.in. profil nerkowy i tarczycowy. Jeżeli zależy Ci na czasie można tez zrobić te badania prywatnie za niezbyt duża kwotę. W kwestii diety staraj się unikać coli, napoi energetycznych, picia mocnej herbaty oraz dużego spożycia soli i słonych produktów jak np. chipsy.
  2. Zgadzam się z przedmówczynią, że najlepiej było by zjeść ciepły posiłek na terenie szkoły. Jeżeli jednak nie masz takich możliwości dzień przed szkołą (wieczorem), przygotuj sobie np. kanapki z tuńczykiem i papryką, jogurty naturalne z owocami suszonymi, sałatkę typu gyros - z kurczakiem, jarzynową, czy tez naleśniki z mąki pełnoziarnistej z twarożkiem i np. brzoskwiniami. Podsumowując zabieraj do szkoły 1 posiłek główny, np. kanapki zamiennie z sałatkami, czy innymi potrawami, a do tego zawsze jogurt naturalny, świeży owoc i garść orzechów, migdałów, czy suszonych owoców. Produkty te są sycące, za to nie przyczyniają się do przyrostu tkanki tłuszczowej.
  3. To rzeczywiści może być efekt jo-jo, ale nie przejmuj się - Twoja waga jest normalna przy wzroście 169 cm. Nawet jak byś przytyła jeszcze 5-6 kg Twoja masa ciała dalej mieściła by się w normie. Dieta, którą stosowałaś była zbyt restrykcyjna - 1500 kcal ledwie pokrywało Twoją podstawową przemianę - czyli energię niezbędną do prawidłowej pracy Twojego układu oddechowego, pokarmowego i podtrzymania innych podstawowych funkcji organizmu. Taki tryb życia spowodował, że jak tylko dostarczyłaś sobie kalorie w nadmiarze Twój organizm automatycznie nastawił się na ich kumulację w komórkach - na wypadek dalszych epizodów wygłodzenia. Spożywanie tak niskiej ilości kalorii może spowodować w przyszłości znaczne osłabienie funkcji organizmu, mózgu, a nawet wywołać poważne dolegliwości zdrowotne - w szczególności jeżeli dalej się rozwijasz i jesteś młodą osobą. Radzę przestać się przejmować liczeniem kalorii i dietą, a zadbać o zdrową, smaczną i zróżnicowaną dietę. Podejdź do tematu swojego wyglądu z większym dystansem i pomyśl o sowim zdrowiu.
  4. Ze względu na zwiększone utraty potasu jakie zachodzą podczas procesów metabolicznych, jak również większą utratę tego pierwiastka z moczem, sportowcy powinni spożywać średnio 2-3 razy potasu w porównaniu do osób małej lub umiarkowanej aktywności fizycznej.
  5. Zgadzam się z przedmówczynią, że warto było by wykonać badania. Najdokładniejsze informacje na temat ew. zaburzeń gospodarki cukrowej lub zmniejszonej wrażliwości tkanek na insulinę dostarczy Ci badanie tzw. krzywej cukrowej, czyli doustnego testu obciążenia glukozą (OGTT). W przebiegu badania mierzone jest stężenie glukozy we krwi na czczo oraz 2 godziny po wypiciu roztworu glukozy. Jest to najdokładniejsze badanie w diagnostyce nie tylko cukrzycy, ale też stanu często do niej prowadzącego - insulinooporności.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...