marcysia22

Kobieta, 26 lat, Szczecin

Lista postów użytkownika
marcysia22

Re: Trudności z ustaleniem ojcostwa

Witam ponownie!
Z dużą dozą prawdopodobieństwa ojcem Pani dziecka jest Pani obecny partner.
Jeżeli cykle były w miarę regularne to w tym przypadku dni płodne przypadały na 7.12-13.12 w tym 11.12 prawdopodobnie miała miejsce owulacja. Ze 100% pewnością nie mogę jednak tego powiedzieć, ponieważ gdyby chociaż stosunki były w odstępie tygodnia, a tutaj niestety mamy doczynienia z dniem po dniu.
Ale tak jak napisałam bardziej prawdopodobne jest to, iż Pani obecny partner jest ojcem.
Pozdrawiam- serdecznie.

marcysia22

Re: Jak szybko wyleczyć lejący się katar?

Witam.
Z domowych sposobów mogę polecić inhalację wody z solą. Dokładniej: Do miski wlać wrzątek nasypać np.5 łyżek soli, na głowę założyć ręcznik i wdychać powietrze z parującej miski. Sposób świetny, naprawdę pomaga. Może nie po pierwszym razie, ale efekt już widać.
Proponowałabym też kupić w aptece zwykły miętowy zapach i wąchać kilka razy dziennie.
Pozdrawiam - Patrycja.

marcysia22

Re: Zwracanie na siebie uwagi i afiszowanie życiem prywatnym

Witam.
Mogę domyślić się, że jesteś osobą w młodym wieku, ponieważ wiele młodych osób tak ma. Chęć zwrócenia na siebie uwagi czy też imponowanie innym to dość często spotykane problemy nastolatków.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie była by szczera rozmowa z psychologiem, który nakieruje Cię na radzenie Sobie z tym. Niestety przez internet nie da się tego zrobić.
Pozdrawiam - Patrycja.

marcysia22

Re: Stosunki w dni płodne a prawdopodobne objawy ciąży

Witam.
Po pierwsze skąd może Pani wiedzieć, że akurat wypadały dni płodne skoro miesiączkujesz nieregularnie. Jeżeli nie prowadzisz obserwacji śluzu czy pomiaru temperatury, to tak naprawdę nie możesz określić czy miałaś dni płodne czy też nie.
Ponadto data stosunku nie zawsze musi być jednoznaczna z datą zapłodnienia- ponieważ plemniki mogą w drogach rodnych kobiety przeżyć do 3 dni.
Co do potwierdzenia ciąży to pęcherzyk ciążowy będzie widoczny na monitorze usg ok.4 tygodnia (licząc od ostatniej miesiączki) - czyli przy regularnych cyklach 28-dniowych ok.2 tygodnie od momentu zapłodnienia.
W Twoim przypadku radziłabym wykonać test ciążowy z moczu po 14 - stu dniach od stosunku lub wykonać badanie krwi na obecność poziomu beta-hcg w surowicy.
Pozdrawiam - Patrycja.

marcysia22

Re: Ile powinien trwać sen niemowlaka?

Witam.
Teoretycznie nie ma co opierać się na książkowych wytycznych ile powinno spać miesięczne dziecko, ponieważ dzieci tak samo jak dorośli różnią się od siebie. Jedni potrzebują 3 godziny snu, inne zaś np.4 godziny. Na to tak naprawdę nie ma reguły. Jeżeli dziecko nie ma żadnych zaburzeń to nie ma też czym się martwić i na zapas szukać przyczyn.
Pozdrawiam - Patrycja.

marcysia22

Re: Ocieranie się narządami płciowymi a ciąża

Witam.
Jeżeli nie doszło do wytrysku to nie było też plemników zdolnych do zapłodnienia. W płynie wydobywającym się w czasie podniecenia u mężczyzny tych plemników jest zbyt mała ilość.
Zajście w ciąże w taki sposób jest niezwykle mało prawdopodobne.
Pozdrawiam - Patrycja.

marcysia22

Re: Przygotowanie do ciąży

Witam!
Oczywiście jeżeli myśli Pani o założeniu rodziny to dobrze jest zaopatrzyć się w witaminy dla kobiet w ciąży i przede wszystkim kwas foliowy, który pomaga uniknąć wady niedomknięcia cewy nerwowej, która kształtuje się właśnie w pierwszych tygodniach ciąży. Suplementy dostępne są w każdej aptece i zaleca się zacząć je przyjmować 3 miesiące przed planowanym poczęciem. Oczywiście chyba nie muszę dodawać, że kobieta w czasie ciąży powinna wstrzymać się od spożywania jakiego kolwiek alkoholu i zażywania nikotyny.
Pozdrawiam - Patrycja.

marcysia22

Re: Test na zespołu Downa

Witam.
Jeżeli lekarze twierdzą, że wszystko jest dobrze to na pewno by Pani nie okłamywali.
Proszę na zapas się nie stresować, bo stres dla ciężarnej zwłaszcza w tych pierwszych tygodniach jest jak najbardziej nie wskazany.
Musi Pani cierpliwie poczekać na test z krwi i wtedy dopiero będzie wszystko wiadomo.
Oczywiście takie testy też nie dają 100% pewności. Mówi się o przypadkach gdzie dzieci miały rodzić się chore a rodziły się całkiem zdrowe. A więc jak widać jeszcze raz - PROSZĘ SIĘ NIE STRESOWAĆ!!!
Życzę powodzenia - Patrycja.

marcysia22

Re: USG w ciąży

Witam.
Na usg powinien być już widoczny pęcherzyk ciążowy. Radziła bym wstrzymać się choćby do 6 tygodnia i wtedy już na usg jest duże prawdopodobieństwo że będzie widać pulsujący zarodek. Jeżeli uda się zmierzyć wymiar ciemieniowo-siedzeniowy zwany potocznie w skrótach z usg CRL to lekarz określi także datę porodu.
Życzę powodzenia, Patrycja.

marcysia22

Re: Brak okresu i negatywne testy ciążowe a ciąża

Witam.
Testy ciążowe wykonuje się albo w dniu spodziewanej miesiączki, albo 14 dni po stosunku. Nie bardzo rozumiem co ma Pani na myśli pisząc, że robiła test po 5 i 10 dniach, przyjmuję że miała Pani na myśli po stosunku. Jednak radzę wykonać po 14-stu dniach.
Przyczyną braku miesiączki mogą być również zaburzenia hormonalne, stres itp.
Jednak gdyby miesiączka nadal się nie pojawiała radziła bym udać się do swojego lekarza ginekologa.
Pozdrawiam serdecznie.

marcysia22

Re: Spóźniający się okres a ból brzucha i piersi

Witam.
Przyczyn braku miesiączki może być naprawdę wiele. Może to być spowodowane stresem, zaburzeniami hormonalnymi itp.
Opóźnienie miesiączki o 3 dni to jeszcze nie opóźnienie i wcale nie musi o jakiejś chorobie świadczyć. Dlatego warto jeszcze poczekać na miesiączkę, a w razie jej braku do dwóch tygodni udać się do swojego lekarza ginekologa w celu zdiagnozowania przyczyny.
Pozdrawiam serdecznie.
Patrycja

marcysia22

Re: Nagrywanie kamerą porodu

Witam.
Każdy poród jest sprawą bardzo intymną i indywidualną każdej kobiety. Dlatego to nie twój mężczyzna, ale ty powinnaś decydować o tym kto będzie przy porodzie i czy będzie on nagrywany czy też nie. Dodam, że poród powinnien przebiegać bez stresów. Nie daj się namówić i niech twój mężczyzna też nie wywiera presji na Tobie. Jeżeli masz jakie kolwiek wątpliwości po prostu zrezygnuj z takiej formy porodu.
Życzę szybkiego rozwiązania.
Pozdrawiam.
Położna - Patrycja.

marcysia22

Re: Próba zapłodnienia bez wiedzy partnera

Witam.
Ryzyko zajścia w ciąże w taki sposób jest dość trudne. Zazwyczaj na palcach znajduje się zbyt mała ilość nasienia zdolna do zapłodnienia. Należy pamiętać, że ślina zawiera enzymy które unieczynniają plemniki.
Wprawdzie do zapłodnienia potrzebny jest tylko jeden plemnik, ale potrzeba dużej ilości nasienia aby mogło dojść do zapłodnienia, żeby po prostu te plemniki pomogły mu pokonać długą drogę.
Radziła bym porozmawiać z partnerem a nie w taki sposób próbować go wrabiać w ciąże.
Pozdrawiam serdecznie.

marcysia22

Re: Trudności z ustaleniem ojcostwa

Witam serdecznie.
Jeżeli lekarze twierdzą, że do ciąży doprowadził stosunek z obecnym partnerem to zapewne tak jest.
Jeżeli chce Pani zasięgnąć jeszcze dodatkowe opinii to proszę podać datę porodu wyliczonego z pierwszego robionego usg i określić długość cykli.
Pozdrawiam serdecznie.

marcysia22

Re: Prawo jazdy w ciąży

Witam.
Nie ma żadnych przeciwwskazań do robienia prawa jazdy będąc w ciąży. Oczywiście to tylko i wyłącznie Pani decyzja ponieważ to Pani musi czuć się dobrze.
Jest to dopiero 3 miesiąc więc śmiało proszę robić. Wiadomo jeżeli brzuch już będzie na tyle duży że będzie utrudniać manewr kierownicą to proszę wtedy wstrzymać się do egzaminu do porodu.
Pozdrawiam serdecznie.
Patrycja

marcysia22

Re: Zabieg inseminacji

Witam.
Sam zabieg inseminacji jest bezbolesny, więc nie ma czego się obawiać.
Oczywiście inseminacja jak i metoda zapłodnienia in vitro wiąże się z tym, że zostanie zapłodnione więcej niż jedno jajeczko co w konsekwencji prowadzi do ciąży bliżniaczej lub więcej.
Pozdrawiam

marcysia22

Re: Ruchy w brzuchu a ciąża

Witam.
Jeżeli robiła Pani testy i wyszły negatywne to wydaje mi się, że nie powodów do obaw przed ciążą, ponieważ po takim czasie jest prawie nie możliwe żeby wyniki były sfałszowane.
Opisywane przez Panią odczucią mogą być spowodowane pracą jelit czy też innych bąbelków powietrza, gazów itp.
Zatem proszę się nie martwić.
Pozdrawiam serdecznie.

marcysia22

Re: Seks w prezerwatywie i wyznaczenie dni płodnych a ryzyko ciąży

Witam serdecznie.
Jeżeli piszesz, że masz nieregularne miesiączki to nie da się wyliczyć dni płodnych. W razie konieczności wyliczenia dni płodnych proszę udać się do apteki po testy owulacyjne bądź do lekarza ginekologa na usg, który w danym dniu potwierdzi owulację.
Z uwagi na to, że używaliście prezerwatywy ciąża w tym przypadku jest bardzo bardzo znikom, nie ma powodów do nie pokoju. W razie wątpliwości może Pani wykonać test ciążowy, co w tym przypadku będzie nie konieczne.
Pozdrawiam serdecznie!

marcysia22

Re: Starania się o dziecko a pierwsze objawy ciąży

Owszem na rynku są już dostępne testy które wykrywają ciąże nawet 5 dni po zagnieżdzeniu się zarodka. Jeżeli zależy Pani na szybkim zweryfikowaniu czy zaszłaś w ciąże, proszę wykonać test Beta-hcg który można wykonać 8 dni po stosunku (czyli w tym przypadku już) i będzie napewno bardzo wiarygodny.
Pozdrawiam serdecznie!

marcysia22

Re: jak szybko schudnąć z brzucha?

Witam.
Przede wszystkim trzeba pamiętać o regularnym jedzeniu pięciu posiłków dziennie. Oczywiście nie wolno się przejadać. Dodam, że trzeba na bieżąco uzupełniać płyny najlepiej wodą butelkowaną. Radziłabym zrezygnować z napojów gazowanych czy też słodzonych. Na przekąski wybierać suszone owoce czy też warzywa.
Pozdrawiam serdecznie,
Patrycja.

marcysia22

Re: Marihuana po ostrym zapaleniu trzustki

Witam.
Marihuana ma ogromny wpływ na zdrowie człowieka. Mitem jest to, że działa na to czy na tamto. Owszem są dowody naukowe, że marihuana dobrze działa na schizofrenie czy inne choroby, ale tak jak podkreślam marihuana a nie to co Polacy sprzedają w Polsce. W Polsce marihuana często a zazwyczaj zawsze jest namaczana, spryskiwana itp.różnymi świństwami, które oczywiście mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Radziłabym odpuścić sobie popalanie marihuany i znaleźć Sobie ciekawsze hobby, ponieważ skutki mogą być nie odwracalne.
Pozdrawiam serdecznie,
Patrycja.

marcysia22

Re: Ból kręgosłupa i kości

Witam.
Niestety nie da jednoznacznie się określić co Panu dolega. Wydaje mi się, że tutaj pomoże tylko wizyta u lekarza, ponieważ przyczyn może być wiele.
Pozdrawiam

marcysia22

Re: Starania się o dziecko a pierwsze objawy ciąży

Witam.
Pierwsze objawy ciąży jakie może zaobserwować kobieta jest to plamienie implatacyjne i ból podbrzusza, które zwykle występują 6-10 dnia po zapłodnieniu. 8 dni po stosunku można wykonać test z krwi Beta-HCG który da wiarygodny wynik lub 14 dni po stosunku test z moczu.
Życzę powodzenia.
Pozdrawiam

marcysia22

Re: Nieregularny okres a planowanie ciąży

Witam.
Dni płodne przypadają na 14 dni przed kolejną miesiączką, a nie w połowie cyklu. W połowie cyklu przypadają wtedy, gdy kobieta miesiączkuje co 28 dni. Można w aptece zakupić test owulacyjny, albo wybrać się do lekarza ginekologa na obserwację jajeczka gdzie bardziej precyzyjnie będzie wiadomo kiedy występuję owulacja.
Pozdrawiam serdecznie.

marcysia22

Re: Stosowanie lubrykantów a planowanie dziecka

Witam.
Niektóre lubrykanty owszem powodują mniejszą ruchliwość plemników co się wiąże z trudnością zajścia w ciąże.
Radziłabym udać się do lekarza ginekologa który Panią przebada, ponieważ wspomina Pani o suchości.
Pozdrawiam serdecznie

marcysia22

Re: Guzki na wargach sromowych

Witam.
Niestety przez internet nie da się zdiagnozować co tak naprawdę Pani dolega, aczkolwiek nie jest to normalnym objawem. Radziłabym udać się do lekarza ginekologa, który po zbadaniu na pewno rozwieje Pani wątpliwości i w razie konieczności poda odpowiednie leki na leczenie.
Pozdrawiam serdecznie.

marcysia22

Re: Ryzyko zajścia w ciąże.

Witam.
W opisanym przypadku ryzyko ciąży nie istnieje, zatem nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam serdecznie

marcysia22

Re: Brak okresu, mętny śluz a ryzyko ciąży

Witam.
Jeżeli ma Pani okres co 36 dni to dni płodne prawdopodobnie przypadały od 20.11- 26.11.13 z racji tego, że w tych dniach nie odbyły się stosunki, szanse na ciąże są znikome. Dni płodne wyznacza się na podstawie długości cykli, obserwacji śluzu czy też pomiaru temperatury. Zazwyczaj długość fazy lutealnej się nie zmienia i wynosi ona ok.14 dni przed kolejnym krwawieniem i właśnie wtedy uznaje się ten okres jako względnej niepłodności. Radzę udać się do lekarza ginekologa który rozwieje Pani wątpilowości i bardziej dokładnie wyjaśni jak wyznaczyć dni płodne i nie płodne.
Zastanawiający jest fakt iż Pani cykle trwają 36 dni. Może to być spowodowane np.jakąś chorobą, (aczkolwiek nie musi).
Pozdrawiam serdecznie!

marcysia22

Re: Preejakulat na butelce a ryzyko ciąży

Witam.
W opisanym przypadku ryzyko ciąży nie istnieje, zatem nie ma powodów do niepokoju.
Radzę udać się do lekarza ginekologa który wytłumaczy w jaki sposób dochodzi do zapłodnienia.
Pozdrawiam serdecznie.

marcysia22

Re: Wysokie tętno w ciąży

Witam.
Wysokie tętno w ciąży to jeden z czynników występujących właśnie w czasie trwania ciąży. Dzieje się tak dlatego, że teraz Pani krew jest nie tylko potrzebna dla Pani, ale również dla jeszcze nie narodzonego dziecka. Proszę na zapas się nie martwić, bo w stanie błogosławionym jest to jak najbardziej nie wskazane. Przy najbliższej wizycie u lekarza ginekologa prowadzącego ciąże, proszę porozmawiać o swoim zmartwieniu.
Życzę powodzenia!

marcysia22

Re: Okres czy zagnieżdżenie zarodka

Witam.
Szanse na ciąże są ponieważ kochała się pani w dniach płodnych. Pamiętajmy, że seks bez zabezpieczenia to żadna metoda antykoncepcji tak naprawdę. Objawy na ciąże są jednak zbyt wczesne żeby to stwierdzić. Plamienie implatacyjne może pojawić się od 6-10 dni po zapłodnieniu i mogą mu towarzyszyć bóle brzucha "tak jak na owulację". Radziłabym wykonanie testu po 14 dniach od ryzykownego zdarzenia albo wykonanie testu Beta-hcg który pozwoli odrazu określić tydzień ciąży.
Pozdrawiam!

marcysia22

Re: Włożenie spermy palcami do pochwy a prawdopodobieństwo ciąży

Witam.
Szanse na ciąże są, jednak są one niewielkie. Plemniki potrzebują dostać się do pochwy gdzie panuje środowisko zasadowe, a w przedsionku pochwy jest ono kwaśne. Do zapłodnienia potrzebna też jest wystarczająca ilość plemników, ponieważ tak naprawdę TYLKO jeden zapładnia, ale inne mają za zadanie mu pomóc przetrwać tą całą drogę.
Radziłabym wykonać test ciążowy po 14 dniach albo wykonać test z krwi Beta-HCG już po 8 dniach od tego zdarzenia.
Pozdrawiam serdecznie!

marcysia22

Re: Wydzielina i pieczenie pochwy w 32 tygodniu ciąży

Witam serdecznie.
Infekcje w ciąży są bardzo częstym objawem. Jednoznacznie nie da się określić przez internet co może Pani dolegać. Radzę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego ciążę, ponieważ nieleczone infekcje mogą negatywnie wpływać na dziecko.
Pozdrawiam.

marcysia22

Re: Ciąża u nastolatki

Witam serdecznie.
Radziłabym porozmawiać z rodzicami i udać się do psychologa. Ciąży "od tak" nie można usuwać, ponieważ w Polsce aborcja jest zabroniona.
Życzę powodzenia.

marcysia22

Re: Nalewka czosnkowa a ciąża

Witam.
Niestety jak do tej pory nie ma badań które podały by jaką ilość alkoholu mogą wypijać kobiety w ciąży, ponieważ uważa się, że każda dawka może być szkodliwa. Nie powinna Pani stosować napojów na bazie alkoholu. Na przeziębienie radziłabym pić herbatę z sokiem malinowym a na katar robić inhalację z solą. W razie nie ustających dolegliwość skontaktować się z lekarzem.
Pozdrawiam serdecznie.

marcysia22

Re: Siara w szóstym miesiącu ciąży

Witam!
Nie ma powodów do nie pokoju, ponieważ taka wydzielina może i ma prawo się już wydzielać. Proszę zatem się nie martwić.
Pozdrawiam serdecznie!