mag0

Kobieta, 35 lat, Gorzów

Lista postów użytkownika
mag0

Re: Konkurs "Zmotywuj się do działania"

Mi najbardziej przypadła do gustu dieta kopenhaska - https://portal.abczdrowie.pl/dieta-kopenhaska
i gdybym stanęła przed wyborem diety odchudzającej, wybrałabym właśnie ją. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że jej reguły są jasno określone - konkretny jadłospis. Myślę, że to zdecydowanie ułatwia jej zastosowanie, zwłaszcza osobom, które mają problem z podjęciem decyzji. Wszystko w niej jest proste i klarowne, jedyne co mnie w niej martwi to praktycznie brak śniadań. Jednakże każda metoda przy odchudzaniu wymaga pewnych wyrzeczeń a w tym przypadku dotyczy to wyeliminowaniu śniadań oraz spożywanie dużej ilości płynów. Uważam jednak, że dla zdrowia, ładnej sylwetki warto się na tę dietę skusić, zwłaszcza że gwarantuje ona skuteczność.

mag0

Re: Konkurs "Autoterapia"

1.
Na szczęście jest wiele czynników, które powodują, że raczej często mam dobry nastrój! Przede wszystkim to świadomość tego, że moi najbliżsi są zdrowi. To zawsze mnie podbudowuje i w gorszych chwilach staram się o tym myśleć. Moje dobre samopoczucie zawdzięczam także spacerom po lesie i nad jeziorem. Oj tak, las bardzo kojąco działa na nadszarpnięte nerwy, uspokaja i pozwala się wyciszyć. Dobre jedzonko także pozytywnie na mnie wpływa. Zarówno to przygotowane w domowym zaciszu, jak i podane w restauracji. Słodycze! Głównie desery lodowo-owocowe. Mam swoje ulubione smaki – cookies, snickers, niebieskie (smerfne) i tiramisu. Dobra książka i ... także chwila beztroskiego leżakowania przy dobrym filmie z kubkiem herbaty z cytryną.

Dobry nastrój to pozytywne myślenie! To myśl o tym, że kocham i jestem kochana i że są wokół mnie ludzie, na których mogę liczyć :)

2.
Autorka napisała dwie książki:
* „Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki.”
* „Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą.”

mag0

Re: Konkurs "Superżywność"

Czym według mnie jest superżywność?

Otóż superżywność kojarzy mi się nie tylko z żywnością, ale to według mnie także pewien styl życia, moda, zjawisko... Samo ‘super’ oznacza coś niezwykłego, wyjątkowego, do czego się dąży, czego się pragnie. Jeśli odniesiemy się do pokarmu, to superżywność wyobrażam sobie jako produkty zdrowe, naturalne, nieprzetworzone, o wyjątkowych właściwościach, jedyne w swoim rodzaju. Może styl życia, którego jednym z filarów jest superżywność, stanie się przeciwwagą dla obecnego - fast foodów i innych szybkich niezdrowych przekąsek.