Skocz do zawartości
Forum

Justyna5077B

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Koniec Świata

Osiągnięcia Justyna5077B

0

Reputacja

  1. To zalezy, jeżeli osoba ta wpada w ciąg alkoholowy to nie ma rady potrzebny odwyk aby ciąg przerwać. A jeżeli po prostu systematycznie co jakiś czas upija się do nieprzytomności to szczera rozmowa na trzeźwo postawienie jasnych warunków jeżeli to nasz mąż czy żona i rozpoczęcie terapii w placówkach dla osób z AA. Tylko wiem że namówienie takiej osoby do leczenia jest nie małym wyzwaniem. Pozdrawiam.
  2. OJ BOŻE! A tutaj takiego byka rąbnęłam że aż strach :-P "Poniżej zamieszczam link do ogólnych informacji dotyczących tej choroby psychicznej"* Od tak być powinno. Schizofrenia to choroba nie zaburzenie ;-)
  3. Co do tabletek to zdecydowanie lekarz będzie wiedział. Agresja jest objawem wielu schorzeń od CHAD i dwubiegunowości po Manie i osobowość impulsywno-kompulsywną. Przyczyn może być mnóstwo. Ale powinieneś zwrócić uwagę na to czy twoja agresja jest przyczyną czegoś? Może czyjegoś zachowania wobec ciebie? Czy raczej jest niestosowna do danej sytuacji.
  4. No nikt Ci jej tutaj nie postawi, zacytuje Ci słowa pewnego lekarza, otóż: "psychozę to może sobie dostać każdy". Na twoje pytania odpowiedzi udzielić ci może jedynie specjalista.
  5. Zmiana dobowego rytmu snu czy bezsenność jest jednym z objawów tej choroby i nikt tutaj nie będzie Ci w stanie pomóc z tym problemem. Pomóc może ci tylko wizyta u lekarza i dobór odpowiednich leków po wcześniejszym szczegółowym opisaniu problemu. Ja osobiście żeby sobie ułatwić sprawę z opisaniem problemu lekarzowi wcześniej spisuje sobie szczegółowo go na kartce ;-) Pozdrawiam.
  6. Musisz podejść do tego w sposób bardzo prosty, diagnoza jest tylko diagnozą a samego siebie kształtujesz tylko TY sam.
  7. Na to pytanie nikt Ci nie odpowie ponieważ na każdego działają inaczej a na niektórych w ogóle nie działają dla tego dobór leków jest sprawą indywidualną. Na pewno na stosowanie leków mają wpływ takie czynniki jak dieta a wszelakie możliwe działania leków są obszernie opisane w ulotkach dołączanych do opakowań. A jeżeli chodzi Ci o całokształt procesów chemicznych zachodzących w umyśle po ich zastosowaniu to myślę że Wikipedia powinna odpowiedzieć na wszelkie twoje pytania.
  8. Myślę że jeżeli występują głosy i urojenia to diagnoza nie pozostanie zmieniona. Choć zawsze można sobie nakłamać u lekarza ale rozwoju choroby taką postawa tak czy owak nie zatrzymasz. Dlaczego częste zmiany leków? Bo mimo wszystko lekarze nie są tacy naiwni na jakich wyglądają. Jeżeli widzą że lek nie przynosi rezultatu to go zmieniają. Matura maturą i nikt nie mówi że nie mogłabyś do niej przystąpić ale sam fakt że musisz do niej przystąpić zapewne wywołuje u cb stres a stres jest postrzegany jako czynnik który może pogłębić lub wywołać kolejny rzut choroby więc myślę że powinnaś do tego wszystkiego po prostu podejść bardziej na luzie chociaż wiem że pewnie wyda ci się to wręcz niemożliwe do zrealizowania, pomyśl więcej o własnym komforcie. A jeżeli chodzi o całą resztę to myślę że decyzje powinnaś podjąć samodzielnie.
  9. Zdaję się każdy lekarz z powołania stawia sobie wiele pytań na temat tej choroby, pytań o przyczyny. Myślę że w wyniku lat pracy lekarzy nad schorzeniami z obrębu psychiatrii i wyodrębnianiu kolejnych jednostek chorobowych pewne objawy tej choroby zostały kolejno wyodrębniane i nazwane a ich ogrom i błędne koło czasami mogą się stawać naprawdę przytłaczające. Proces rozpadu (rozszczepienia) osobowości w moim mniemaniu w dalszym ciągu jest zbyt mało poznany i niedopracowany. Chociaż mnie osobiście najbardziej zaintrygowała ambiwalencja uczuć i myśli w tej chorobie. W przypadku gdyby każdy z chorych wywodził się z rodziny dysfunkcyjnej czy patologicznej to można by było wyodrębnić pewne procesy i załamania w prostej linii dziecko->rodzic jako jedną z przyczyn wywołującej późniejsze zmiany w pracy mózgu u osób ze schizofrenią. Jednakże nie wszyscy chorzy wywodzą się z takich rodzin ale czy jest to jednoznaczne z odpowiedzią że takie złe relacje nie występowały pod postacią np. małego epizodu? W każdym razie Bleuler zaznaczył potrzebę wystąpienia czynnika środowiskowego i później społecznego. Jego teorię ja porównuję sobie i obrazuję na dość prostym przykładzie przeziębień u ludzi, nie każde przeziębienie czy przewianie wywoła grypę, lecz istnieje duże prawdopodobieństwo że wywoła je u osoby z osłabionym układem immunologicznym ;-) A przyczyny osłabienia tego układu bywają różne. Tak samo schizofrenia u każdego prawdopodobnie te czynniki wywoławcze mogą być tak różnorodne jak i objawy chorobowe które dlaczego nie można by było podzielić na wrodzone i nabyte? Ciekawi mnie jaką ma Pani opinię na temat F20.5 ponieważ poniektórzy lekarze psychiatrzy twierdzą że powinna zostać usunięta z ICD-10.
  10. Tak sobie podejrzewam. A głosy hm... Wiesz że każdy z nich potrafi inaczej brzmieć? Czasami potrafią nawet zaśpiewać piosenkę np. marsz żałobny. heh.
  11. Ostatnio strasznie zastanawiam się nad tymi swoimi myślami. Irytowały mnie i dzisiaj one są dziwne jestem w pracy i myślę o jakiejś osobie i naglę słyszę w głowie "ona bardzo ci w czymś pomoże" czasami mam wrażenie że one są jak jakaś wróżba o.O Miesza mi to w głowie strasznie. Albo że muszę dojść do meritum i one tak całymi zdaniami sobie o.O Przedziwne to wszystko...
  12. Bo to jest jak z tym puszczaniem wody z kranu :-D Po prostu przestań stresować się i myśleć o sikaniu :P
  13. Oj nie oglądam telewizji dla mnie może nie istnieć chociaż mamy Nc+ i pakiety ale ja mam w realu tyle dramatów że telewizja nie potrzebna. Z Ciebie M to taki fajny gościu jest a siedzisz tutaj jak zaklęty. Weź znajdź sobie jakąś babę bo się marnujesz :P
  14. Dzisiaj męczyłam Syberie 1 i 2 i chwilę Prototype 2 można trochę odskoczyć. hm...
  15. Hahaha! Ja bym sobie normalnie kazała zwrócić maniure. Nie na pewno nie powinno to tak wyglądać. Po pierwsze zanim się podejmie terapie to spisuję się umowę z terapeutą w której ustala się cele i jeżeli terapia nie dąży do ich spełnienia to taki terapeuta to jakiś specjalista z wykupioną licencją czy pozwoleniem...
×
×
  • Dodaj nową pozycję...