elzbieta70129

Kobieta, 49 lat, Przemyśl woj. podkarpackie,pow.

Lista postów użytkownika
elzbieta70129

Re: Konkurs "Tak miało być"

Moje motto życiowe to:
"Sztuką życia jest umieć cieszyć się z małych rzeczy."

Te słowa przyświecają mojemu życiu od dzieciństwa. Gdy miałam 3 latka zmarła moja mama... wychowywał nas tata... miałam 4 rodzeństwa. Nigdy nie mogliśmy mieć wszystkiego ale nie mieliśmy o to żalu do nikogo.. pomagaliśmy sobie wzajemnie, dzieliliśmy się wszystkim, najmniejszym drobiazgiem, nie zazdrościliśmy innym. Tato otoczył nas miłością i ogromną troską. Było ciężko, sami musieliśmy pracować aby mieć na zeszyty do szkoły, pomagać w domu, gotować, wspierać się. Nauczyłam się cieszyć z małych rzeczy, z drobnostek- dzięki temu moje życie stało się szczęśliwe. Nie cieszy mnie bogactwo, pełna szafa modnych ubrań, 50-siąta para szpilek czy torebka za tysiąc złotych.
Cieszy mnie ładna słoneczna pogoda, uśmiech najbliższych, dobre słowo od męża, ze smakował mu obiad, kwiaty w wazonie na stole, nowy kolor ścian, nowa szminka.... zauważając drobnostki mam każdego dnia uśmiech na twarzy.. jestem odporna na zło świata i cieszę się, ze żyję i że mam wokół siebie rodzinę i serdecznych przyjaciół.

elzbieta70129

Re: Konkurs "Autoterapia"

W dobry nastrój wprawia mnie wypita w ciszy pachnąca i pobudzająca kawa o poranku.... ten aromat budzi mnie do życia po nocnym wyciszeniu:)
gdy rano idę do pracy w dobry nastrój wprowadza mnie śpiew ptaków i kwitnące majowe drzewa... cudowny zapach trawy po deszczu i rześkie powietrze.. natura, przyroda- to właśnie Ona wprawia mnie we wspaniały nastrój, przychodzę do pracy uśmiechnięta i pozytywnie nastawiona, tak, ze żaden nadmiar obowiązków i zła mina szefa nie ściągnie uśmiechu z moich ust :)

Magdalena Staniek napisała napisała 2 książki:
- Autoterapia. Pokonaj problemy, stres i lęki;
- Nieśmiałość. Zmień myślenie i odważ się być sobą;

elzbieta70129

Re: Konkurs "Bycie miłym to przekleństwo"

"BYCIE MIŁYM TO PRZEKLEŃSTWO"... mówi się: Gdy ktoś jest dla Ciebie nad wyraz miły- zacznij się zastanawiać czego od Ciebie chce?! Czy tak nie jest? Jest. I na pewno każdy z nas tego w życiu doświadczył.. kiedy ktoś ma do nas interes jest tak miły, ze aż nas "nudzi".. to łatwo można wyczuć.. to zazwyczaj osoby, które ni z gruchy ni z pietruchy zmieniają swój styl bycia w stosunku do nas, są mili nachalnie, natarczywie.... Mówi się, ze prawdziwego przyjaciela poznajesz w biedzie... zauważmy kto jest miły dla nas, gdy to MY mamy problem... fałszywi przyjaciele wtedy odsuwają się w cień.. natomiast gdy staja się mili dla nas- szybko okazuje się, ze mają w tym cel, jakiś interes... tak właśnie rozumiem tytuł książki: "Bycie miłym to przekleństwo."

elzbieta70129

Re: Konkurs Z BELL COSMETICS

Kolor CZERWONY jest nazywany kolorem MIŁOŚCI, ponieważ czerwień to najgorętsza ze wszystkich barw! Miłość jak wiemy wiąże się z uczuciami, emocjami, szaleńczymi wyznaniami, ognistym pożądaniem:) Mężczyźni w dowód miłości kupują paniom czerwone róże.. w Walentynki króluje barwa czerwona- czerwone sukienki, czerwone rozpalające usta, czerwone serduszka, kartki walentynkowe... Serce jest czerwone... a serce to uczucia! To miłość!
Nawet gdy jesteśmy zakochani- często się rumienimy, gdy mężczyzna powie nam komplement, jest nam miło, czerwienimy się! Kolor czerwony zawsze kojarzy mi się z zakochaniem, szczęściem:) Kolor czerwony jest barwą która najsilniej stymuluje nasza psychikę i wyzwala w nas skrajne emocje.. Taka przecież właśnie jest MIŁOŚĆ- zawładnie naszą psychiką nawet nie wiemy kiedy... nie bez powodu zakochaniu idą "za głosem serca, nie za głosem rozumu."... :*** Czerwień przykuwa uwagę.. tak jak ludzie zakochani, cieszący się miłością- są uśmiechnięci, radośni, bije od nich szczęście i chęć spełniania marzeń, zdobywania szczytów..- ludzie zakochani "rzucają się w oczy" tak jak kolor czerwony reklamujący promocje w supermarketach xD :)

elzbieta70129

Re: Konkurs "Dieta garstkowa"

Dieta garstkowa- polega na zmniejszeniu ilości spożywanych posiłków do wielkości takiej, która zmieściłaby się w naszej garści:) oczywiście jemy małą ilość ale za to pełnowartościową... częściej a mniej- taka zasada. Myślę, że warto byłoby zastosować tę dietę... nie dawno usłyszałam o tej diecie i muszę powiedzieć, ze jest zachwalana...mówi się o niej "dieta cud"... chciałabym poznać dość szczegółowo jej tajniki :*

elzbieta70129

Re: Konkurs "Pożywienie a leki"

Potrawy kolorowe, ciekawie zaaranżowane, cieszą nasze oko i tym samym poprawiają nasz apetyt oraz nastrój.


czerwony
– np. pomidory, papryka, wzmagają apetyt.

żółty – pomaga logicznie myśleć, neutralizuje również napięcie i stres. Potrawy w żółtym kolorze poprawiają trawienie.

pomarańczowy - wpływa pozytywnie na nasz nastrój, rozwesela i dodaje siły. Potrawy w tym kolorze kojarzą się nam z egzotyką, słońcem i z przyjemnościami, a więc nastrajają optymistycznie.

zielony – Kojarzy się z przyrodą, z budzącym się życiem i nową energią. Potrawy w tym kolorze dodają nam sił witalnych. Zielone warzywa wzmacniają wzrok oraz chronią przed nowotworami.

fioletowy
– wpływa dobrze na nasz nastrój i na wyciszenie targających nami emocji. Jednak zbyt duże nasycenie tego koloru może nas przygnębić.

elzbieta70129

Re: Konkurs "Żywienie w niedoczynności tarczycy"

Niedoczynność tarczycy powoduje dolegliwości metaboliczne i to dlatego w leczeniu tak ważna jest dieta.

Produkty zakazane, ograniczające przyswajanie jodu:

Niektóre produkty spożywcze zawierają substancje wolotwórcze, które mogą ograniczać przyswajanie jodu z pożywienia. Należą do nich:

kapusta,
kalafior,
brukselka,
soja
rzepa
brukiew.

Dotyczy to przede wszystkim warzyw surowych. Gotowanie zmniejsza bowiem zawartość tych niekorzystnych substancji o ponad 30%. Osoby, u których rozwinęło się wole proste lub stwierdzono niedobór jodu, powinny znacznie ograniczyć spożywanie tych warzyw, a ponadto orzeszków ziemnych i gorczycy (one również są bogate w substancje wolotwórcze).

elzbieta70129

Re: Konkurs "Dieta bez diety"

Pewnie każdy z nas wie, że aby schudnąć ,wcale nie potrzebujemy stosowania okropnie wyrzekających diet czy wykańczającego wysiłku fizycznego....
Schudnąć mozęmy przy okazji, czyli np. przy okazji jedzenia- tak!- jemy, nie odmawiamy sobie wszystkiego, po prostu jemy rozsądnie, w małych porcjach a częściej;)
Pijmy dużo wody niegazowanej!- nie dość, ze nawodnimy dobrze organizm co jest wskazane to w dodatku sprawimy, że nie będziemy odczuwać głodu w takiej mierze... a więc schudniemy przy okazji zdrowego picia wody:)

Dużo się śmiejmy, każdego dnia znajdzie się powód do śmiechu, śmiejmy się głośno.... na prawdę dużo kalorii możemy spalić śmiejąc się!! Więc życzę wszystkim dużo uśmiechu..:***

Niech zbędne kg odchodzą w niepamięć z radością:)

elzbieta70129

Re: Konkurs "Dojrzała i szczupła"

Dojrzała... tak rozumiem cechę człowieka... dojrzały to znaczy wg mnie- dojrzały emocjonalnie, wewnętrznie, potrafiący rozwiązywać problemy życiowe, stawiać im czoła, nie uciekać, umieć znosić i przyjmować na siebie porażki, podnieść się i iść dalej, do przodu... poszukiwać alternatywne rozwiązania.. być dojrzałym to znaczy wziąć swoje życie na "klatę" i je nieść.. wziąć za siebie i innych odpowiedzialność, za rodzinę, współmałżonka, dzieci... umieć dawać a nie tylko brać..
Dojrzałość... tu nie o wiek metryczny chodzi, lecz o wiek biologiczny! - dojrzalsza może być osoba w wieku 20 lat niż ta która ma lat 35 ! Dojrzałość to cecha wewnętrzna, a nie cecha wieku!