DoctorQuinn

Kobieta, 32 lata, Lublin

O SOBIE:

"Ze wszystkich nauk medycyna jest najszlachetniejsza" - Hipokrates

Skończyłam kierunek lekarski na I Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.
Medycynę kocham od zawsze, ale ciągle się rozwijam!
Moją największą pasją jest endokrynologia, medycyna ratunkowa, medycyna estetyczna i anestezjologia.

Lista postów użytkownika
DoctorQuinn

Re: Kiedy wykonać badanie TSH?

Witam!
Postępuje Pan prawidłowo. Badając tylko TSH (a nie hormony tarczycy fT3 i fT4) badanie można wykonać po zażyciu leku Eltroxin i spożyciu posiłku. Nie ma takiej konieczności, by był Pan na czczo.

DoctorQuinn

Re: Stosunki bez zabezpieczenia od 5 lat a bezpłodność

Witam!
Niepłodnością nazywamy stan, w którym nie dochodzi do zajścia w ciążę pomimo rocznego współżycia seksualnego z (3–4 stosunków tygodniowo) bez stosowania jakichkolwiek metod antykoncepcyjnych. Biorąc pod uwagę, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną, rzeczywiście fakt, że nie zaszła Pani w ciążę przez te 5 lat jest niepokojący. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu przeprowadzenia diagnostyki.

DoctorQuinn

Re: Kiedy doszło do zapłodnienia i kto jest ojcem dziecka?

Witam!
Tak jak napisała Pani w poprzedniej odpowiedzi dr Zwierzchowska myli Pani faktyczny wiek ciąży z terminem wiek ciąży. W badaniach typu USG lekarze podają bowiem wiek ciąży mając na myśli czas od pierwszego dnia ostatniej miesiączki, czyli dodają 14 dni dodatkowo do czasu, który minął od zapłodnienia. Jeżeli zatem badanie było przeprowadzone 29 maja, płód miał wtedy 7 tygodni i 6 dni to oznacza, że do zapłodnienia doszło mniej więcej 5 tygodni 6 dni temu, czyli 20 kwietnia.

DoctorQuinn

Re: Wrażliwość na zapachy, ból brzucha i wymioty a ciąża

Witam!
Jeśli prowadzi Pani aktywne życie seksualne, ryzyko ciąży jak najbardziej istnieje. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy lub skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Test ciążowy powinien być wiarygodny jeśli wykona go Pani mniej więcej w dniu następnej spodziewanej miesiączki.

DoctorQuinn

Re: Spuchnięta warga sromowa mniejsza i gruczoł Bartoliniego a ciąża

Witam!
Podane przez Panią objawy najprawdopodobniej wskazują na infekcję gruczołu Bartholina. Być może towarzyszy temu także infekcja dróg moczowych. Na pewno nie jest to jednak objaw ciąży. Choć teoretycznie współistnienie ciąży jest możliwe. Tym bardziej, że proszę pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną. Proszę skonsultować się z lekarzem w celu rozpoczęcia terapii. Wcześniej proszę jednak wykonać test ciążowy.

DoctorQuinn

Re: Stosunek bez zabezpieczenia w 7 dniu cyklu a ciążą

Witam!
Proszę pamiętać, że tak naprawdę żadna metoda antykoncepcyjna nie jest w 100% skuteczna. Oznacza to, że teoretycznie może być Pani w ciąży. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy (najlepiej w dniu spodziewanej miesiączki) lub skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.

DoctorQuinn

Re: Ból w podbrzuszu, brak okresu i biała wydzielina z pochwy a ciąża

Witam!
Ponieważ współżyła Pani z partnerem bez zabezpieczenia jak najbardziej może być Pani w ciąży. Proszę zatem ponownie wykonać test ciążowy lub skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu wykonania badania.
Proszę też pamiętać, że stosunek przerywany nie jest metodą antykoncepcyjną.

DoctorQuinn

Re: Ponowne krwawienie po okresie

Witam!
Każde krwawienie śródcyklowe powinno być skonsultowane z lekarzem ginekologiem. Może być to bowiem wynik wahań hormonalnych jak i objaw poważniejszych schorzeń takich jak nadżerka, polipy, mięśniaki czy endometrioza. Proszę zatem umówić się na wizytę.

DoctorQuinn

Re: Wcześniejszy okres a ciąża

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, bym w ramach porady internetowej odpowiedziała na pytanie czy jest Pani w ciąży. Na pewno jednak ciąża jest prawdopodobna jeśli współżyła Pani bez zabezpieczenia. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę wykonać test ciążowy lub zgłosić się na badanie do specjalisty ginekologa.

DoctorQuinn

Re: Przezroczysta wydzielina podczas masturbacji zamiast spermy

Witam!
W opisie zamieściłeś informację, że masz 13 lat, a to oznacza, że albo dopiero rozpocząłeś okres dojrzewania albo niedługo to nastąpi. Powinieneś zatem wiedzieć, że nasienie u chłopców w Twoim wieku właściwie prawie nie zawiera plemników, dlatego też jest bezbarwne. Może być to dodatkowo wynik częstych masturbacji. Nie powinieneś mieć zatem powodów do niepokoju.

DoctorQuinn

Re: Silny ból głowy i problemy ze wzrokiem

Witam!
Opisany przez Ciebie problem może mieć zarówno etiologię somatyczną jak i psychogenną. Tym bardziej prawdopodobna jest etiologia psychogenna, że zgłaszasz niepokój, a wszystkie badania dodatkowe są prawidłowe. Myślę, że powinieneś pomyśleć o konsultacji psychologicznej lub psychiatrycznej. Póki co wykonaj pozostałe zlecone badania.

DoctorQuinn

Re: Szybkie męczenie się

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości są dość mało charakterystyczne i mogą być wynikiem wielu schorzeń - w tym:
- anemii,
- zaburzeń funkcji tarczycy,
- infekcji,
- chorób układowych,
- schorzeń układu krążenia czy też układu oddechowego . Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz zleci badania dodatkowe. To pozwoli postawić prawidłową diagnozę oraz ewentualnie rozpocząć właściwe leczenie.

DoctorQuinn

Re: Ból klatki piersiowej i pleców u nastolatka

Witam!
Opisane przez Ciebie dolegliwości mogą mieć bardzo wiele przyczyn - w tym zarówno mogą być one błahe jak i poważniejsze. Może być to bowiem zarówno wynik nadwyrężenia podczas ćwiczeń, infekcji jak i schorzeń mięśni. Jeśli ból nie ustąpi wskazana będzie konsultacja lekarska. Lekarz powinien bowiem zebrać dokładny wywiad, zbadać Cię, ewentualnie zlecić badania dodatkowe, a następnie postawić prawidłową diagnozę i w razie potrzeby rozpocząć leczenie.

DoctorQuinn

Re: Cukrzyca typu 3

Witam!
Cukrzyca typu 3 jest to cukrzyca która jest wynikiem współwystępowania innej choroby. Wśród schorzeń, które mogą taką cukrzycę wywołać znajdują się:
- schorzenia trzustki,
- choroby wątroby,
- zaburzenia narządów takich jak przysadka, tarczyca, nadnercza,
- wiele innych.
Prawidłowe leczenie choroby podstawowej w większości przypadków powoduje ustąpienie cukrzycy.

DoctorQuinn

Re: Silny ból krzyża podczas chodzenia

Witam!
Opisany przez Panią ból zdecydowanie wymaga diagnostyki. Teoretycznie może być on związany z przebytym niedawno porodem, aczkolwiek może być to problem zupełnie inny. Na początek powinna mieć Pani wykonane USG jamy brzusznej. Wskazana jest także konsultacja ginekologiczna wraz z badaniem (być może także USG dopochwowe). Jeśli wyniki powyższych badań okazałyby się prawidłowe wskazana będzie dokładniejsza diagnostyka. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem.

DoctorQuinn

Re: Dlaczego mój penis nie rośnie?

Witam!
W opisie zamieściłeś informację, że masz 12 lat, a to oznacza, że okres intensywnego wzrostu i dojrzewania jeszcze przed Tobą. Powinieneś bowiem wiedzieć, że prącie rośnie wraz ze wzrostem Twojego ciała. Musisz zatem jeszcze trochę poczekać.

DoctorQuinn

Re: Czerwone plamki na udach i pieczenie języka

Witam!
Opisane przez Pana dolegliwości są dość mało charakterystyczne i mogą być wynikiem wielu stanów chorobowych, w tym infekcji, alergii, chorób układowych i wielu innych. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu, który zbierze wywiad, zbada Pana, ewentualnie zleci badania dodatkowe, a następnie wdroży właściwe postępowanie.

DoctorQuinn

Re: Jak wyprostować penisa?

Witam!
Opisane przez Ciebie białe grudki to najprawdopodobniej plamki Fordyce'a lub prosaki. Zmiany te właściwie nie stanowią problemu dla zdrowia także nie powinieneś się tym niepokoić. A propos skrzywienia Twojego prącia może być to wynik fizjologicznie występującej u każdego człowieka asymetrii lub wynik patologii. Jeśli masz wątpliwości co do prawidłowości budowy swojego penisa skonsultuj się z lekarzem urologiem.

DoctorQuinn

Re: Stan zapalny żołądka po usunięciu kamieni z woreczka żółciowego

Witam!
Niestety zamieszczone przez Panią informacje są dość lakoniczne. Oznacza to, że na ich podstawie w zasadzie nie mogę wysnuć żadnych konkretnych wniosków. Z opisu wynika jednak, że jesteś pod stałą opieką specjalisty, który zlecił leczenie. Zaufaj zatem lekarzowi, który Cię leczy i cierpliwie poczekaj na wyniki leczenia. Pamiętaj także, że zawsze możesz skonsultować się z innym specjalistą.

DoctorQuinn

Re: Ropne krostki po kuracji przeciwtrądzikowej

Witam!
Najwłaściwszym specjalistą, który na pewno Ci pomoże jest właśnie dermatolog. Zdecydowanie powinnaś zatem zaufać pani doktor, która aktualnie prowadzi Twoje leczenie. Ma na pewno dużą wiedzę i doświadczenie, które pomogły jej postawić prawidłową diagnozę i stwierdzić, że to trądzik. Jako, że aktualna terapia nie jest zbyt skuteczna, być może trzeba będzie ją zmienić. Na pewno musisz być cierpliwa - leczenie trądziku jest bardzo trudne (w szczególności ze względu na to, że każdy pacjent inaczej reaguje na leki) i bywa długotrwałe.

DoctorQuinn

Re: Ból pleców i podbrzusza przy anemii i mięśniaku

Witam!
Opisane przez Panią objawy wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki. Powinna mieć Pani wykonane RTG kręgosłupa oraz USG jamy brzusznej. Dolegliwości brzuszne najprawdopodobniej związane są jednak z działaniami niepożądanymi stosowanego żelaza. Obfite miesiączki i mięśniak (jeśli krwawi) mogą zaś nasilać anemię. Wskazana jest zatem również konsultacja ginekologiczna.

DoctorQuinn

Re: Nieprawidłowe połączenie tętnicy wieńcowej z tętnicą okalającą

Witam!
Podany wynik specjalistycznego badania jakim jest koronarografia wskazuje, że jesteś pod opieką specjalisty kardiologa. Oznacza to, że to lekarz zlecający wykonanie badania powinien pokierować dalszą diagnostyką i leczeniem. Proszę bowiem pamiętać, że leczy się pacjenta, a nie wyniki.

DoctorQuinn

Re: Tępy ból w klatce piersiowej

Witaj!
Opisane przez Ciebie dolegliwości rzeczywiście mogą mieć etiologię zarówno somatyczną jak i psychogenną. Niestety nie ma takiej możliwości bym wskazała konkretną przyczynę w ramach porady internetowej. By to zrobić konieczne jest bowiem bardzo dokładne zebranie wywiadu, zbadanie pacjenta oraz ewentualnie zlecenie badań dodatkowych. Na początek skonsultuj się zatem z lekarzem pierwszego kontaktu. Jeśli stwierdzi on, że fizycznie jesteś zdrowy, wtedy dopiero konieczna będzie konsultacja psychiatryczna/psychologiczna.

DoctorQuinn

Re: Zapalenie kłębuszkowe nerek a rak nerek

Witam!
Z opisu wynika, że jesteś pod opieką specjalistów, którzy zdiagnozowali schorzenie i rozpoczęli leczenie. Zaufaj lekarzom - diagnozę na pewno postawili na podstawie konkretnych danych (wywiadu, badania i wyników badań), które mogą udokumentować. Pamiętaj też, że zawsze możesz porozmawiać z lekarzem o swoich obawach.

DoctorQuinn

Re: Operacja zeza

Witam!
Operacyjne leczenie zeza jest możliwe u pacjentów w każdym wieku. Oznacza to, że najprawdopodobniej Pan również będzie mógł mieć taki zabieg wykonany. Proszę się zatem skonsultować z lekarzem okulistą, który zbierze wywiad, zbada Pana oraz oceni jaka forma leczenia będzie dla Pana najlepsza.

DoctorQuinn

Re: Wizyty u okulisty a niepełnoletność

Witam!
Według prawa polskiego ponieważ jesteś niepełnoletnia zawsze podczas wizyty u lekarza powinien towarzyszyć Ci rodzic lub opiekun prawny. Porozmawiaj szczerze z mamą, opowiedz jej o swoich dolegliwościach, opisz problemy ze wzrokiem, obiecaj że tym razem poważnie potraktujesz problem, a na pewno mama Ci nie odmówi wizyty u specjalisty.

DoctorQuinn

Re: Tela mucosa canalis colli uteri sine laesionibus

Witam!
Podany wynik oznacza:
- tela mucosa canalis colli uteri sine laesionibus - tkanka śluzówki kanału szyjki macicy bez zmian,
- tela mucosa cavi uteri sine laesionibus - tkanka śluzówki jamy macicy bez zmian.

DoctorQuinn

Re: Pieczenie i ból podczas oddawania moczu

Witam!
Opisane przez Panią objawy wskazują na dokładniejszą diagnostykę układu moczowo-płciowego. Powinna mieć Pani wykonane USG jamy brzusznej, analizę moczu z posiewem, badanie ginekologiczne oraz być może także bardziej specjalistyczne badania ginekologiczne oraz urologiczne. Powinien jednak zdecydować o tym lekarz prowadzący.

DoctorQuinn

Re: Częstomocz po diecie proteinowej

Witam!
Podany wynik badania jest w zasadzie prawidłowy. Niewielkie odchylenia, tj. śluz i leukocyty mogą świadczyć o przebytym zakażeniu układu moczowego. Wskazana jest jednak dokładniejsza diagnostyka nykturii (oddawania moczu w nocy). Proszę zatem skonsultować się z lekarzem.

DoctorQuinn

Re: Czy przepuklina żołądkowa jest zagrożeniem dla życia?

Witam!
Rozumiem, że pod pojęciem przepukliny żołądkowej kryje się schorzenie o nazwie przepuklina rozworu przełykowego. Jest to schorzenie, które polega na przemieszczeniu części żołądka z jamy brzusznej do klatki piersiowej przez rozwór przełykowy przepony. Właściwie nie jest to schorzenie zagrażające życiu. W pewnych przypadkach może dojść jednak do powikłań niebezpiecznych dla zdrowia lub życia.

DoctorQuinn

Re: Brak napletka na penisie

Witam!
Właściwie to rzeczywiście dziwna sytuacja, że nie byłeś obrzezany i nie masz napletka. Są zatem dwie możliwości:
- albo byłeś obrzezany - porozmawiaj jeszcze raz z rodzicami, sprawdźcie dokumentację medyczną z przeszłości - może miałeś jakieś zabiegi chirurgiczne jako dziecko,
- albo masz jakąś wadę w budowie penisa, która objawia się brakiem napletka.
Skonsultuj się z lekarzem, który zbada Cię i oceni prawidłowość budowy Twojego prąca.

DoctorQuinn

Re: Silna opuchlizna twarzy, karku i dłoni a obrzęk naczynioruchowy

Witam!
Jeżeli opisane przez Pana objawy rzeczywiście mają etiologię alergiczną powinien zastosować Pan klasyczną profilaktykę antyalergiczną, tj. leki antyhistaminowe. Dobrze byłoby także precyzyjnie określić alergen, który powoduje wystąpienie reakcji. Powinien Pan bowiem unikać ekspozycji na ten alergen. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który potwierdzi podłoże alergiczne objawów i wdroży właściwe leczenie.

DoctorQuinn

Re: Niski wzrost a hormon wzrostu

Witam!
Analizując dane na podstawie siatek centylowych wynika, że Twój wzrost jest prawidłowy w stosunku do wieku. Wprawdzie znajdujesz się między 10 a 25 centylem, czyli nieco poniżej średniej, ale to nie oznacza żadnej patologii. W Polsce do leczenia hormonem wzrostu kwalifikowane są tylko dzieci z konkretnymi zaburzeniami, tj. somatotropinową/wielohormonalną niedoczynnością przysadki, zespołem Turnera i innymi poważnymi schorzeniami. Skierowanie na takie leczenie może wydać jedynie specjalista endokrynolog.

DoctorQuinn

Re: Nogi jak z waty, kołatanie serca i zawroty głowy

Witam!
Opisane przez Panią objawy rzeczywiście mogą mieć podłoże zarówno somatyczne jak i psychogenne. Zanim zastosuje się jednak leki typu Afobam czy Asertin powinna mieć Pani wykonane badania diagnostyczne (laboratoryjne oraz obrazowe) oraz powinna Pani przejść konsultację neurologiczną oraz kardiologiczną. Jeśli nie była Pani u tych specjalistów proszę to zrobić! Proszę także pamiętać, że Afobam to lek uzależniający i nie powinien być stosowany dłużej niż 3-4 tygodnie.

DoctorQuinn

Re: Operacja przedłużenia wędzidełka

Witam!
Niestety na podstawie zamieszczonego opisu nie jestem w stanie odpowiedzieć na pytanie czy zabieg wydłużenia wędzidełka jest konieczny. Powinien zdecydować o tym lekarz urolog po dokładnym zbadaniu pacjenta. Jeśli zabieg zalecił Ci zatem lekarz zaufaj mu! Jeśli nie byłoby takiej konieczności na pewno żaden lekarz nie chciałby Ci robić zabiegu!

DoctorQuinn

Re: Ból oczu podczas patrzenia na boki

Witam!
Opisany przez Ciebie ból może mieć zarówno błahą etiologię jak i może być wynikiem poważnych schorzeń okulistycznych. Wskazane jest jednak wykonanie pełnego badania okulistycznego w celu postawienia prawidłowej diagnozy. Skonsultuj się zatem z lekarzem.

DoctorQuinn

Re: Pola płucne przejaśnione rozedmowo

Witam!
Rozedma płuc to stan polegający na patologicznym powiększeniu przestrzeni powietrznych w płucach z destrukcją struktur pęcherzyka płucnego. Najczęstszą przyczyną rozedmy jest palenie tytoniu. Drobne zagęszczenia mają etiologię zapalną. O dokładniejszej interpretacji proszę porozmawiać z lekarzem zlecającym badanie.

DoctorQuinn

Re: Problemy z zasypianiem i silne zawroty głowy

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości najprawdopodobniej mają związek z Pani problemami osobistymi. Skutkuje to osłabieniem apetytu, zaś nieprawidłowe odżywianie (niedostateczne) objawia się zawrotami głowy oraz problemami ze snem. Proszę pomyśleć jak może Pani wybrnąć z trudnej sytuacji - może pomocna okazałaby się rozmowa z psychologiem. Rozwiązanie problemów powinno przynieść poprawę stanu fizycznego.

DoctorQuinn

Re: Czerwone plamki na czubku penisa

Witam!
Opisane przez Pana objawy to może być zarówno podrażnienie jak i infekcja. Tym bardziej prawdopodobna jest infekcja, że Pana partnerka ma infekcję dróg moczowych. Proszę przełamać wstyd i skonsultować się z lekarzem.

DoctorQuinn

Re: Bóle i opuchlizna stawów

Witam!
Opisane przez Panią dolegliwości mogą być związane zarówno z nieprawidłowym odżywianiem (niedostatecznym) jak i z wieloma schorzeniami. Teoretycznie, tak jak Pani napisała pomogła Pani dieta wegetariańska. Proszę jednak skonsultować się z lekarzem i wykonać podstawowe badania, w tym ocenić funkcję tarczycy. Gdyby wyniki badań były prawidłowe, a bóle stawów nie ustępowały proszę skonsultować się z lekarzem reumatologiem.