Skocz do zawartości
Forum

ciastek1994

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Krakow

Osiągnięcia ciastek1994

0

Reputacja

  1. "Leku Lactovaginal nie należy stosować jednocześnie z lekami przeciwbakteryjnymi, przeciwrzęsistkowymi lub przeciwgrzybicznymi ( z wyjątkiem metronidazolu i kotrimoksazolu), ponieważ mogą one zabijać pałeczki L. rhamnosus 573 lub hamować ich wzrost."
  2. Witam, mam 20 lat, wykonywałam ostatnimi czasy swoją pierwszą cytologię, uzyskałam wynik, który mówi, że w pobranym wymazie obecne są grzyby (morfologicznie odpowiadające Candida sp.) a obraz cytologiczny odpowiada grupie II wg systemu Papanicolaou. Słaby odczyn zapalny. Faktycznie, miałam dość silne upławy od jakiegoś czasu, a ostatnio po odbyciu stosunku czułam silne pieczenie. Mój ginekolog zapewnił mnie, że tego rodzaju infekcja to częste zjawisko u większości kobiet, szczególnie latem i przepisał mi antybiotyk Flumycon, który mam przyjmować ciągiem przez 7 dni, a następnie przez 4 tygodnie po jednej tabletce - dodatkowo mój partner ma łyknąć 3 kapsułki. Równocześnie stosuje tabletki antykoncepcyjne Vibin Mini, pytałam ginekologa, czy te 2 środki będą ze sobą kolidować i może powinnam na ten czas ( w sumie 5 tygodni) jakoś dodatkowo się zabezpieczać. Zapewnił mnie, że nie, jednakże na ulotkach obu leków jest napisane, że antybiotyki osłabiają skuteczność tabletek antykoncepcyjnych i to trochę mnie zaniepokoiło. Chciałam zapytać, czy skuteczność antykoncepcji będzie obniżona? (planuje zacząć brać antybiotyk w czasie tabletek placebo, żeby dodatkowo nie obciążać organizmu). Czy powinnam się dodatkowo na ten czas zabezpieczać prezerwatywą? Chociażby ze względów higienicznych, żeby szybciej pozbyć się infekcji? Czytałam też, że dodatkowo można wspomóc się globulkami dopochwowymi, czy mogę tak zrobić? I czy kupię je bez recepty ? Czy po zakończeniu kuracji antybiotykowej powinnam udać się znowu na cytologię żeby sprawdzić czy wszystko ze mną okej? Ginekolog nic takiego nie zaproponował... a nie zawsze jestem w stanie po objawach stwierdzić, czy już wszystko w porządku. Z góry dziękuję .
×
×
  • Dodaj nową pozycję...