austeria

Kobieta, 15 lat, Gliwice

O SOBIE:

...

Lista postów użytkownika
austeria

Re: Ciąża 16-latki

DarkRivers
austeria
Rozwiązać?? Człowieku, dziecko to największy cud jaki możesz dostać od życia, losu.

Mózg , tylko że nie każdy umie z niego korzystać.

austeria
Ale tak, wiem. W tym wieku chce się czegoś innego - zabawy, braku zobowiązań, szaleństwa. A potem człowiek sobie puka po czole jaki był głupi. Czuje, że zmarnował na takie podejście wiele lat swojego życia. Tylko wtedy już jest za późno, żeby cokolwiek zmienić.

Mylisz się. Nie każdy jest gotowy na zabawę w dobrego i troskliwego tatusia, a przynajmniej nie w tak młodym wieku, jak ten cały Autor. Zresztą nie sztuką jest, za młodu dzieci na klepać, a potem z głodu chleb suchy wpierniczać. Niech najpierw w pełni edukację szkolną ukończy, wyuczy się na jakiegoś wysoko postawionego pana i zacznie dobrze zarabiać, a wtedy dopiero niech bierze się za ojcowanie. Na dziecko nigdy nie jest za późno. Potomka można sobie zmajstrować po 30/ tce , a nawet i po 40/tce, aby tylko zdrowie było.
Zresztą jakby nie patrzeć, to przecież nigdzie nie jest napisane, że każdy ma go mieć.
I to jeszcze od razu gdy tylko siurek zacznie w piórka obrastać, to ma już brać się za struganie dzidziusia, bo potem będzie już na to za późno^-^

Żenada. Widać, że szybko załapałaś skoro myślisz w taki sposób:D

Szkoda mi Cię :)

austeria

Re: Ciąża 16-latki

Rozwiązać?? Człowieku, dziecko to największy cud jaki możesz dostać od życia, losu. Ale tak, wiem. W tym wieku chce się czegoś innego - zabawy, braku zobowiązań, szaleństwa. A potem człowiek sobie puka po czole jaki był głupi. Czuje, że zmarnował na takie podejście wiele lat swojego życia. Tylko wtedy już jest za późno, żeby cokolwiek zmienić.

austeria

Re: Pragnę mieć dziecko

Jeśli tak bardzo pragniesz mieć dziecko i wiesz, że masz stabilną sytuację materialną i uczuciową (czyli że będziesz miała czym je nakarmić i będziesz miała wsparcie w wychowaniu), to porozmawiaj z chłopakiem na ten temat. Nie mam zamiaru Cię odciągać od tej decyzji, bo to co czujesz w sercu jest ważniejsze od tego, co mówią ludzie. Sama pragnęłam dziecka od 17 roku życia, staraliśmy się przez lata i niestety okazało się, że nie będzie mi dane być w ciąży. Tobie tego życzę z całego serca i jeśli naprawdę może się okazać, że za kilka lat może być za późno, to nie czekajcie w nieskończoność żeby "się wyszaleć".
Teraz też przede wszystkim idźcie do tego specjalisty (i najlepiej nie jednego, ale do trzech, bo jeden zawsze może się mylić - wiem z doświadczenia) i wtedy będziesz wszystko wiedziała.

austeria

Re: Forumowy Hydepark

CZEŚĆ WSZYSTKIM! :) Dawno mnie tutaj nie było, jak tam, co słychać? ;) Czy obstał się ktoś ze starej "paczki"? ;)

Dzisiaj śniło mi się, że robiliśmy jakiś zlot użytkowników forum :D

austeria

Re: Deklaracja wiary

Jeśli chodzi o aborcję, która zagraża życiu kobiety, to zgadzam się z Tobą. Jeśli chodzi o tabletki które są potrzebne w walce z trądzikiem też. Mi natomiast chodziło o podkreślenie tego, że naprawdę w niewielu kwestiach różni się patrzenie osoby wierzącej od niewierzącej i dla mnie są bez sensu trochę takie problemy. Bo można mieć powołanie do bycia lekarzem i być wspaniałym, zasłużonym ginekologiem,lepszym od tych którzy nie podpisali żadnej deklaracji wiary i dlaczego ma być taka osoba skreślona? bo zgodnie ze swoimi przekonaniami nie chce usunąć ciąży dziewczynie, która sobie zapomniała o tym, do czego prowadzi seks (tym bardziej, że nie tylko wierzący lekarze byliby skłonni odmówić)? To niech pójdzie do innego.
Jasne, nadużyć można sobie wszystko, ale to nie jest już kwestia wiary, tylko zwykłego migania się od obowiązków (i też nie sądzę, aby do tego byli skłonni tylko wierzący). Bo jaka jest różnica w pracy stomatologa wierzącego, a niewierzącego? Czy tam kardiologa, czy.. endokrynologa? No chyba za bardzo nie ma. Tylko kwestie ginekologiczne jak zwykle budzą kontrowersje.

austeria

Re: Deklaracja wiary

Lekarz nie może narzucać swoich wierzeń, ale też nie może działać wbrew sobie. Jeśli chcesz tabletki antykoncepcyjne, to idź do takiego lekarza, który nie podpisał deklaracji (listę nazwisk można znaleźć w internecie).
Kwestia przekonań religijnych zarówno lekarzy, jak i pacjentów zawsze była problemem, bo nie jest to rzecz tak prosta jak może się wydawać. Drzemie w tym głęboki problem etyczny, którego nie da się tak po prostu rozwiązać (jeśli w ogóle jest to możliwe), bo przecież każdy chce żyć w zgodzie z własnym sumieniem (zarówno osoba wierząca, jak i niewierząca).
Jeśli chodzi o tą Deklarację Wiary, to ja jestem "za" ze względów czysto praktycznych, o których wyżej wspomniałam: jest gotowa lista, na której są wypisane dane lekarzy, który deklarują leczenie zgodne z wiarą. Z niej mogą skorzystać zarówno osoby niezgadzające się z nauczaniem Kościoła (wiedzą kogo omijać), jak i osoby wierzące (wiedzą, do kogo pójść aby go zrozumiał w niektórych kwestiach). Bardzo dobrze, że taka lista jest stworzona, bo przynajmniej wiadomo czarno na białym czego się po tych lekarzach spodziewać i można samemu zdecydować, czy się chce u niego leczyć, czy nie. Powinniśmy jako pacjenci to traktować jako pomoc w wyborze, bo oni od samego podpisania listy przekonań sobie nie narzucili, tylko mieli je już wcześniej, więc chyba lepiej mieć taką możliwość wglądu żeby wiedzieć jak sprawa wygląda, niż gdyby tej listy nie było i trafić do lekarza bardziej "w ciemno"?

austeria

Re: Ile razy zdradziłyście?

nie rozumiem zależności płci jeśli chodzi o zdradę, tak naprawdę to nie chodzi o płeć ale o człowieka, a teraz w dobie Conchity to już w ogóle nie powinniśmy patrzeć w ten sposób ;)

austeria

Re: Książki do sprzedania

kwiatuszek2
Takie rzeczy się załatwia na priv, bo po co cały świat ma znać numer telefonu austerii, czy e-mail.

Dokładnie tak :)

na allegro jeszcze nie wystawiałam bo czasu brak, a pozycji sporo więcej niż tutaj napisałam :(

austeria

Książki do sprzedania

Mam do sprzedania książki:

(nowsze,prawie bez śladów używania)
Pożegnanie z przeszłością- Robyn Carr
Dotknąć nieba- Evans
Moja 1 klasa- J.Stasica
Powitanie wiosny- W. Śliwerski
Domowe sposoby na lepszą pamięć- wyd. Bertelsmann Media
Książę i żebrak- Mark Twain
101 pozycji sexualnych- wyd. Buchmann 2009
Obiecująca przyszłość- D. Marshall
Savoir-Vivre na usługach Twojej firmy- Protard i Szigeti
Savoir-vivre w biznesie-Ann Sabath
Miłości ich życia- Baldwin

(starsze)
Macierzyństwo. Ciąża i poród- Spencer
Kaśka Kariatyda- Zapolska
Pokaż zęby- Chlebowski
Tchórze- Skvorecky
Trzynasta komnata- Neff

ponad to zbiór książek Coelho:
-Weronika postanawia umrzeć
-Demon i panna Prym
-Brida
-Zahir
-Zwycięzca jest sam
-Zwierzenie pielgrzyma
-Listy Proroka z wyborem i adaptacją Coelho
-Być jak płynąca rzeka
-Pielgrzym
(przy zakupie całego zbioru dorzucam gratis)
Książki są bardzo zadbane, jak z księgarni, czytane może z 2-3 razy.

Jeśli ktoś jest zainteresowany, proszę o kontakt :)

austeria

Re: Zasadność kary śmierci

laurette
austeria
Wczoraj oglądałam program o facetach, którzy odsiedzieli całe lata w więzieniu za morderstwa, których nie dokonali. Pół życia mają zmarnowane. Gdyby była kara śmierci, to już by nie żyli. Naprawdę ta kara śmierci byłaby takim wybawieniem? Nie sądzę.

Pewne wyjątki nie mogą wplywać na ogolną opinię takich ludzi. Ja jestem za taką karą dla nich.Dlaczego? Bo zrobili coś złego i powinni dostać to samo w prezencie.


to znaczy, że machnęłabyś ręką na to, że zabijasz niewinnego człowieka, bo wprowadziłaś taką zasadę dla morderców, a ze wyszło ze sa winni (mimo niewinnosci) to juz trudno?

austeria

Re: Dziewczyna nie chce zbliżeń przed ślubem

Nie będę się z wami sprzeczać, bo to i tak nic nie da. Powiem tylko, że ja uznaję, iż mój mąż jest głową rodziny, akceptuję to i jestem z tym bardzo szczęśliwa, więc to też nie jest tak, że taki układ nie daje szczęścia i jest patologiczny.

Chcę tylko powiedzieć, że autor wątku mówi tutaj o tum czy dziewczyna chce uprawiać seks czy nie ze względu na wiarę, a ja zauważyłam inną kwestię: znają się niecały rok, do tego widują się rzadko.. w takich warunkach to bym się nie zgodziła na współżycie bez względu na to czy bym wierzyła czy nie, bo po prostu prawie się nie znają.

austeria

Re: Zasadność kary śmierci

Wczoraj oglądałam program o facetach, którzy odsiedzieli całe lata w więzieniu za morderstwa, których nie dokonali. Pół życia mają zmarnowane. Gdyby była kara śmierci, to już by nie żyli. Naprawdę ta kara śmierci byłaby takim wybawieniem? Nie sądzę.

austeria

Re: Rozmowa z księdzem

a moze pogotowie duchowe? :) (wpisz sobie w google to Ci wyskoczy stronka)

austeria

Re: Planowanie ciąży i częste uprawianie seksu

Nie ma zasady na to, przy ilu razach łatwiej jest zajść w ciążę. Teoretycznie mówi się, że lepiej nie robić tego zbyt często, ale to nie jest zasada, która jest jedyna, właściwa i niepodważalna. Jak w zegarku niczego nie ustawisz, a dwa miesiące to jest nic. Przede wszystkim patrz na to, żeby dobrze Wam się układało, a dziecko, a będzie miało przyjść, to przyjdzie.

austeria

Re: Proponowanie spotkania

dokładnie tak, jak mówi Reyka.. to co to za związek że sobie nie pokazujecie ze Wam zalezy... bez sensu..

austeria

Re: Mowa ciała kolegi

zwróć mu uwagę. niekoniecznie musi coś chcieć, może po prostu tak już ma.

austeria

Re: Kompleksy spowodowane ciągłym dokuczaniem przez chłopaka

Polub siebie i porozmawiaj z chłopakiem, to jest jedyne wyjście z tej sytuacji. Nie dawaj sobie mówić brzydkich rzeczy, ale też sama nie dawaj okazji, żeby tak mówił i sama tak o sobie nie mów. Popracuj nad samooceną.

austeria

Re: Proponowanie spotkania

Skoro on proponuje spotkania, to dlaczego Ty też nie masz proponować? w ten sposób pokazujesz, że Ci zależy. Powiedz mu to, co tutaj piszesz.

austeria

Re: Ciąża po 3 cięciach cesarskich

Zajść w ciążę można zawsze, ale podejrzewam że chodzi Ci o bezpieczeństwo.My tego nie możemy ocenić, tylko Twój lekarz. Osobiście znam przypadek, gdzie kobieta po 40 miała czwartą cesarkę (trzecia była 4 lata wcześniej) i nie miała większych problemów.

austeria

Re: Troje dzieci, każde z innym partnerem

Musisz wprowadzić konkretne zasady panujące w domu. Jeżeli się nie dostosuje, to po prostu "papa". Tarantula ma rację: na "zapas" zbieraj dowody.
No, i oczywiście podaj tamtych panów o alimenty, jeśli jeszcze tego nie zrobiłaś. Im wcześniej, tym lepiej.

austeria

Re: Nie lubienie bratowej i jej rodziny

Niby nie rodzina, ale coś ich do siebie ciągnie w końcu, prawda? Czyli muszą mieć ze sobą dużo wspólnego. "Jeśli chcesz zobaczysz jaki jesteś, to przypatrz się swoim przyjaciołom". Oczywiście, to jest przenośnia, ale mówi całą prawdę: najwięcej o człowieku mówią ludzie, którzy go otaczają. Jeśli Ci tamci tak przeszkadzają, to po prostu tupnij nogą, ogranicz te kontakty. Jesteś dorosła, potrafisz to zrobisz. Masz prawo wybierać, z kim chcesz się zadawać i jako żona też będziesz miała zarówno prawo, jak i obowiązek samej wybierać ludzi, którym dasz przywilej wejść do Twojego domu.

austeria

Re: Kogo wybrać?

~Ewa777p
a chce miec faceta ktory naprawde mnie kocha i nie oszukuje tylko mimo wszystko nie umiem zapomniec o tamtym ...

najpierw sama siebie pokochaj, a potem szukaj miłości u kogoś innego.

austeria

Re: Zmieniona tożsamość

Nie chodzi o to, żebyś miał nie szukać szczęścia, tylko nie chciej wracać do czegoś, do czego się nie da wrócić.

austeria

Re: Zmieniona tożsamość

Myślę (przychylając się tutaj do wypowiedzi pani psycholog), że główną przyczynę tutaj za wszystko ma mobbing, który przechodziłeś. Bardzo ładnie powiedział InnyInna i zgadzam się z tą wypowiedzią. Świąt się zmienia, my się zmieniamy i po tym, co przeszedłeś na pewno nie będziesz już taki, jak wcześniej. Nie chciej, żeby było jak dawniej, bo wpędzisz się w coś. Chciej po prostu, żeby teraz było lepiej.

austeria

Re: Tęsknota do byłego partnera

To nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się z tego obrotu sprawy. Rozumiem, że może Ci być w jakiś sposób przykro, że on kogoś ma, ale sama widzisz, na jakiej tojest zasadzie.. sami się będą ciągnąć na samo dno..

austeria

Re: Nie lubienie bratowej i jej rodziny

Hmm a ja Ci powiem tak: jaka rodzina męża, taki mąż. Taka prawda. Oczywiście, są cudowne przypadki, gdzie facet potrafi się przeciwstawić, nie przesiąka tak swoją rodziną, ale mimo wszystko coś (a nawet wiele) zostaje i z czasem, z wiekiem będziesz widziała w nim coraz więcej cech jego rodziny, bo to po prostu wychodzi. Dlatego jeśli nie trawisz jego rodziny, to też zastanów się nad związkiem z tym człowiekiem.

austeria

Re: Kogo wybrać?

To, co piszesz, wręcz nie pasuje do dziewczyny w Twoim wieku. Jakbyś nie napisała ile masz lat, to bym pomyślała że to jakaś nastolatka.. Zdecyduj się, czego chcesz. O byłym będziesz jeszcze długo myślała, bo byłaś z nim całe lata, poza tym wybaczałaś mu rzeczy, których nie powinnaś mu była wybaczać. Od dawna powinniście już nie być razem, patrząc na chłopski rozum. Niestety, miłość jest ślepa i rozumiem to, że nie było łatwo wtedy podjąć jakikolwiek krok. Tylko, że teraz jesteś już kobietą, która powinna myśleć dojrzale, być odpowiedzialna za siebie, a Ty opisujesz motanie nastolatki.. Zastanów się po prostu, czego TY chcesz, jakimi wartościami chcesz się w życiu kierować, co chcesz od swojego życia? wtedy ułożą się wszystkie sprawy z byłymi, teraźniejszymi i przyszłymi.. i poczekaj na prawdziwą miłość, bo wstydząc się wyjść ze swoim mężczyzną tylko dlatego, że jest od Ciebie niższy, nie tylko dajesz przykład braku miłości, ale i w pewnym stopniu braku szacunku do niego..

austeria

Re: Troje dzieci, każde z innym partnerem

Nie znam Twojej sytuacji jeśli chodzi o poprzednie związki, ale czytając Twój post mam wrażenie, że po prostu za szybko dajesz za wygraną, za szybko się poddajesz i rezygnujesz ze związku. To, co tutaj piszesz wcale nie wygląda jakoś strasznie i okropnie, w każdym bądź razie nie na tyle, żeby po tak krótkim czasie bycia razem (i posiadania wspólnego dziecka!) już dochodzić do wniosku, że to nie ma sensu. Za szybko, za łatwo. Wspólne życie nie jest bajką, to jest ciężki orzech do zgryzienia, a z takim podejściem to co chwila będziesz miała nowego faceta i następne dziecko z nim. Pomyśl też o tych dzieciach, co one przechodzą i będą przechodzić, to już jest dla nich trauma na całe życie. Albo w jedną, albo w drugą....

austeria

Re: Jaka matka oddaje swoje dziecko na przechowanie do innych?

To, że matka miała 39 lat nie znaczy, że była gotowa do macierzyństwa.. są takie kobiety, które nigdy nie dojrzały do bycia matkami i nie powinny nimi być. Być może Twoja mama do takich osób właśnie należy. Tak to wygląda.

austeria

Re: Nadmierna fascynacja córki azjatyckimi pięknościami

Myślę, że to w pewnym sensie normalne, że Twoja córka tak przechodzi swój okres dorastania. Wiadomo, że jako matka się niepokoisz, ponieważ te "azjatyckie laleczki" są dla Ciebie czymś nieznanym. Jeżeli to, co się dzieje z Twoją córką naprawdę bardzo Cię niepokoi, to zwróć się o pomoc do psychologa, co z tym zrobić.