Skocz do zawartości
Forum

aaa2015

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Xxxx

Osiągnięcia aaa2015

0

Reputacja

  1. Biorę od 8 m-cy cerazette,28dni.Brak objawów ubocznych oprócz skąpego okresu.Regularny okres był cały czas,ostatni 7-13.05.W czerwcu nic,w lipcu 23-31 (intensywny).A teraz znowu od 6.08 wygląda prawie jak normalny(skąpy,ciemniejszy).Mam twarde podbrzusze i uczucie pełności.Kilka razy wzięłam nieterminowo tab., opóźnie. od 2-13 h. Nie zabezpieczamy się dodatkowo,a stosunek jest nieprzerywany.Czy mam iść do lekarza?Jeżeli to ciąży czy odstawić leki i zrobić badanie krwi, czy test ciążowy wystarczy
  2. Witam, podstawowe pytanie czy rozmawiałaś z kimś z dorosłych, rodzice, opiekun prawny... Jeśli nie chcesz albo się boisz to udaj się do lekarza pediatry, on udzieli Ci podstawowej pomocy (informacji). Na razie nie panikuj. Pierwsze krwawienie może różnie wyglądać. I nie czytaj za dużo, ie próbuj dopasować na siłę choroby do siebie. Moja rada : porozmawiaj z mamą i idź do lekarza rodzinnego (swojego pediatry). pozdrawiam
  3. Witam, jesteś nieletnia, musisz iść z rodzicem lub opiekunem prawnym, nie musi być w gabinecie przy rozmowie, ale musi wyrazić zgodę na taką receptę. Niestety młody wiek to do siebie ma że okres może być nieregularny, ale też wiele dorosłych kobiet też się z tym boryka. Nie wiem czy tabletki w tym wieku były by wskazane. Ponieważ jesteś jeszcze bardzo młoda i pomimo różnych wariantów osobiście uważam , że z tym mogłabyś się wstrzymać. Chyba że w grę wchodzi niechciana ciąża. Jeżeli uprawiasz sex to jak najbardziej, aby uniknąć wpadki. Ale musisz pamiętać też o różnych konsekwencjach brania leków anty... na dalszą swoją przyszłość i planowanie rodziny. Pamiętaj też że regularność zależy też od wielu innych rzeczy: sposób i systematyczność odżywiania, czas odpoczynku, sen, stres itp. decyzja należy do Ciebie. pozdrawiam
  4. Witam, nie ma możliwości zajścia w ciąże w taki sposób. Liczy się stosunek płciowy. Podejrzewam, że jesteś młodą osobą, jeśli nie jesteś pełnoletnia to pogadaj z mamą lub opiekunem prawnym i idź do ginekologa. Brak okresu może mieć różne podłoża. W młodym wieku okres może być nieregularny i różne mieć nasilenie, jeśli nie współżyłaś to nie ma takiej możliwości. Moja rada idź do lekarza, to nic strasznego. pozdrawiam
  5. Witam, mój ginekolog jak zapisywał mi tabletki to też zaczęłam pod koniec okresu. Powiedział mi że muszę uważać i dodatkowo się zabezpieczać najlepiej do końca drugiego op. . Oczywiście pod warunkiem terminowego brania tabletek. Tyle mogę od siebie podpowiedzieć. pozdrawiam
  6. Witam, biorę od ponad 8 miesięcy cerazette. Tabletki te bierze się nom stop, 28 dni i nowy listek itd... Nie miałam przy nich żadnych objawów ubocznych oprócz - pociesznej myśli, że okres był bardziej skąpy. Co bardzo mi się podobało. Ostatnio jednak dzieje się coś dziwnego, nie wiem czy mam się tym martwić i iść do ginekologa czy po prostu tak się zdarza. Regularny okres miałam cały czas, a ostatni regularny był między 7-13 maja, W czerwcu nic, w lipcu między 23-31 (dość intensywny). Czyli ponad dwa miesiące - nic. A teraz nagle mam znowu . Czyli po 5 dniach jest ponownie. Dostałam 6, dzisiaj jest 11 i jeszcze jest - wygląda prawie jak normalny (może bardziej skąpy , ciemniejszy). Tyle że mam twarde podbrzusze i uczucie wzdęcia, a na początku bolały mnie piersi. Owszem zdarzyło się kilka razy że wzięłam tabletki nieterminowo, delikatne opóźnienia do 2 h, może parę razy do 10 h, ale z przyczyn niezależnych ode mnie. Nie zabezpieczamy się dodatkowo, a stosunek jest nieprzerywany. Proszę o pomoc - czy powinnam biec do lekarza, czy to czasami tak się zdarza. Jeżeli to podejrzenie ciąży czy należy odstawić leki i zrobić badanie krwi, czy sam test ciążowy też będzie miał prawidłowy wynik przy kontynuacji brania tabletek. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...