Skocz do zawartości
Forum

160Wiksa

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Lublin

Osiągnięcia 160Wiksa

0

Reputacja

  1. Mam konflikt rzepkowo-udowy od stycznia. W lutym miałam rehabilitacje,ale nic nie pomogła. W maju pierwszą serię zastrzyków,ale po niej też nie było rezultatów więc lekarz zalecił mi drugą serię,ale efektów nie widać.Teraz zaczęło mi uciekać kolano i rzepka przeskakuje przy każdej próbie zgięcia i wyprostu. Stąd moje pytanie czy lekarz może mi dać trzecią serię zastrzyków czy będzie konieczna operacja [uwolnienie troczków bocznych] i czy na to przeskakiwanie i uciekanie kolana pomógł by stabilizator zegarowy ?
  2. A ja mam jeszcze jedno pytanie czy jeśli pyka mi rzepka i teraz zaczęło mi uciekać kolano i nie mam siły w chorej nodze to czy lekarz może zalecić mi noszenie stabilizatora?Bo wcześniej jak mi tylko pykała to powiedział,że na razie nie ma potrzeby nosić stabilizatora,ale teraz doszło to uciekanie i brak siły w nodze. Czy to uciekanie to może być początek niestabilności czy raczej zmniejszenie siły mięśni ?
  3. Wiesz co możliwe,ale niekoniecznie. Może np.tak jak u mnie boli kolano i czasami ten ból jest tak mocny ze promieniuje albo w górę do biodra albo w dół do kości strzałkowej,ale to może świadczyć też o przeciążeniu albo o tym że rośniesz. Musiałabyś się spytać lekarza.
  4. Rozumiem. Wiesz u mnie zaczęło się w styczniu od bólu bioder. Trafiłam do szpitala na sor lekarz ortopeda,który mnie badał powiedział żebym poszła do poradni do lekarze którego nazwisko podał,więc poszłam lekarz ten zostawił mnie w szpitalu na 5 dni na wyciagi i dalszą diagnostykę. Po leczeniu wyciągami ból z bioder przeszedł do kolan okazało się że cała przyczyna tkwi i kolanach i ten ból promienował dlatego nie czułam go w stawach kolanowych.Zalecił mi rehabilitację,która nie przyniosła efektów. Po rehabilitacji poszłam na kontrolę,żeby mi powiedział co dalej,no więc on zalecił mi zastrzyki Synvisc. Po pierwszej serii miałam spokój na miesiąc,ale później ból powrócił.Lekarz skierował mnie na drugą serię,za tydzień jadę na kontrolę,bo druga seria też nic nie dała a pogorszyła,ponieważ kolano zaczęło uciekać i nie wiem czy to nie jest początkowa faza niestabilności. Miałam robioną scyntygrafię,usg,rtg i rezonans i wszędzie to samo czyli "Konflikt rzepkowo-udowy".
  5. A ile po artroskopii leży się w szpitalu ? Bo ja mam konflikt rzepkowo-udowy miałam rehabilitację i dwie serię zastrzyków (6),ale poprawy nie widać za tydzień w środę mam kontrolę i możliwe że będę miała operację (uwolnienie troczków bocznych (chyba)) i się zastanawiam jak to jest po takiej operacji,bo jakoś na odpowiedź od lekarza na tej stronie się nie mogę doczekać.
  6. Witam. Mam 15 lat i zdiagnozowany konflikt rzepkowo-udowy. W lutym przeszłam rehabilitację,która nic nie pomogła,więc lekarz zalecił mi serię zastrzyków synvisc. Do tej pory miałam już dwie serie,ale rezultatów brak. Tydzień temu miałam ostatni,6 zastrzyk i kinesiotaping na stabilizację rzepki. Taśmy odkleiły się po 4 dniach i rzepka dalej przeskakuje,kolano puchnie,strasznie boli i zaczęło uciekać.Stąd moje pytanie czy lekarz może mi dać 3 dawkę zastrzyków czy będę musiała mieć operację ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...