Skocz do zawartości
Forum

Kompleks z powodu zmarszczek na czole


Gość ImUgly

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Natalia. W wieku 13-14 lat zauważyłam, że mam na czole cztery dosyć duże zmarszczki. Czytałam w necie, że są tzw. mimiczne. Często się uśmiecham/śmieję przy czym wiadomo, że marszczy się czoło. Noszę grzywkę na oczy. Dwie koleżanki w klasie mówią do pozostałych, że to przez to, że mam zmarszczki... często są teksty typu "pokaż czoło". Ostatnio będąc u chłopaka on podniósł mi grzywkę, twierdząc, że bardzo ładne wyglądam bez, następnie zrobił wielkie oczy i "ty masz zmarszczki na czole? Ale beka". Zrobiło mi się bardzo przykro z tego powodu. Wiele osób twierdzi, że jestem bardzo ładną dziewczyną do momentu aż nie pokażę czoła. Wstyd mi. Mam dopiero 16 lat, a już kompleksy na punkcie swojej twarzy... Nie mam trądziku ( mam twarz bardzo gładką), nie stosują żadnych kremów(oprócz bambino). podkładów, korektorów. Jak mogę pozbyć się tych zmarszczek, albo chociaż jak zapobiec następnym?

Odnośnik do komentarza

nie przejmuj się :) ja całe życie mam zorane czoło zmarszczkami - sa ich miliony - co nie przeszkadza mi wyglądać o 10 lat młodziej.

zapobiegać - nie myśl tyle o nich:) a najlepiej nie myśl w ogóle to moze zaczną zanikać.

ale osobiście wole myślenie i swoje zmarszczki :)

Odnośnik do komentarza

Wolałabym, abyś pokochała swoje zmarszczki. Wiem jednak, że kompleksy są paskudne i mogą się pogłębiać, a zmarszczki można wygładzić zastrzykami /botox -czy jakoś tak/
Wcześniej musiałabyś zgromadzić trochę pieniędzy, bo to kosztuje, więc przydałaby się jakaś dorywcza praca.
A może jednak uda ci się nie przejmować, zaakceptować wygląd? To zdecydowanie byłoby najlepsze.

Odnośnik do komentarza

h ih hi ja też mam takie zmarszczyki :) Od zawsze słyszę od mamy i siostry : Nie marszcz czoła..:) ale jak i tak to robię bo taką mam mimikę. Ostatnio mialam sesję zdjęciową bo czasami pozuje koleżance i na jednym z portretów widać moje czółko, z pięknymi poziomymi 3 liniami :) Myślę kurczę znowu te zmarszczki wyszły, a koleżanka że nie jest ok, bo to dodaje mi wyrazu. Potem umieściła to zdjęcie w necie ( trochę zła byłam bo najpierw to zrobiła potem mi powiedziała) śledziłam opinie o nim i nikt nie powiedział złego o moim czole... wiec wiesz zmarszczki zmarszczki ale to dzięki nim nie wyglądamy jak manekiny.
Ja mam 18 lat i szczerze mało mnie obchodzi to czy ktoś się śmieje z moich zmarszczek na czole, jeśli to robi to widać ma kiepskie zycie skoro jedyną radochą są moje linie :D

Odnośnik do komentarza
Gość Marysia78

Jeśli chodzi o zmarszczki na czole - jedyną w zasadzie skuteczna metodą jest botox - robi się go zwykle raz na 6 mies. z ładnym efektem - zmarszczki znikają w zasadzie prawie w 100 %.
Zmarszczki na czole to zmarszczki mimiczne .

Odnośnik do komentarza

ImUgly, myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zaakceptowanie Twojego znaku rozpoznawczego, jakim są Twoje zmarszczki. Jak ktoś zauważył, to wcale nie musi Cię szpecić, zmarszczki mogą dodawać Ci wyrazu. Zdaję sobie jednak sprawę, że kompleksy mogą być uciążliwe, dlatego możesz skonsultować się ewentualnie z jakąś osobą zajmującą się medycyną estetyczną. Najlepiej polubić te kilka linii na czole ;) Staraj się nie zwracać uwagi na komentarze innych na temat Twoich zmarszczek, a jeśli ktoś powie Ci coś przykrego, postaraj się obrócić to w żart. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odnośnik do komentarza

Ja akurat zmarszczki mimiczne zaczęłam mieć w wieku 20 lat. Ale większą wage do nich zaczęłam przywiązywać jak skończyłam 30 lat. Tak... magiczna trojka z przodu. Masakra ogolnie. Kremów nie chciałam dlatego zdecydowałam się na zabieg a dokładniej wypełnienie zmarszczek specjalnym preparatem. Dobrze też ,ze trafiłam na bardzo fajnego lekarza. Polecił mi co by było najlepsze. Mi polecił preparat Restylane. Z tego co się dowiedziałam to, to że jest najszerzej przebadanym preparatem na rynku do wypełninia zmarszczek , w 100 % bezpieczny

Odnośnik do komentarza
Gość Monika5656

U siebie na czole pozbyłam się zmarszczek za pomoca zabiegu Emerge. Bardzo ładnie mi usunął wszystkie zmarszczki z czoła. Mogę polecić jak również klinikę gdzie robiłam Ego Med Spa w Krakowie

Odnośnik do komentarza

Tak żele i krem pod oczy z flosleka sprawiają że nie mam pod oczami zmarszczek a mam 27lat,ja jeszcze nie mam zmarszczek na twarzy gdyż stosuje kremy z apteki i mam ubogą mimikę twarzy.Zapobiegam jak mogę i mam swoje sposoby o których się dzielę z nikim bo by to samo robił.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...