Skocz do zawartości
Forum

Prawdziwy ja a facebook


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest, że z tysiącem humorystycznych pomysłów, no jak to bywa w tych czasach pokazania siebie w jakiś sposób jaki jestem, nie potrafię tego zrobić? Nie mam nawet zdjęcia na facebooku. Wiadomo, że można wykpić sprawę, że to błahy problem. Jednak twierdzę, że się to wiąże z patologicznym przejmowaniem się opinią czy jak? Fakt, że mam ledwie kilka osób z którymi mogę porozmawiać, powygłupiać się do woli, i kręcić z nimi parodie filmów itp, a przy innych jestem sztywny i nie w swojej skórze, o czymś źle może świadczyć. Męczące to - bo chcę poznawać nowych ludzi, a nawet jak kogoś poznam to mnie poznają nie do końca prawdziwego.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzech laskowy

sam stwierdizłęś że masz patologiczne przejmowanie się opinią innych. I to jest odpowiedź na Twój problem. Zbytnio się tym przyjmujesz. Zastanów się co CIę bardziej obchodzi Twój komfort psychiczny czy opinia ludzi? Weź pod uwagę też to że nigdy nie będziesz lubiany przez wszystkich, nie dogodzisz wszystkim i zawsze znajdzie się osoba która CIę skrytykuje, albo nie bedzie Cię lubić....
Musisz popracować nad sobą, nad samooceną i penością siebie, bo skoro tak się przejmujesz to podejrzewam że kiepsko u ciebie z tymi cechami

Odnośnik do komentarza

Jacober- wystarczy wysunąć odpowiednie wnioski z mojej odpowiedzi. Bez fb świat się nie wali, wyjdź do ludzi :) popieram komentarz mgmg ... proste. Jak widzę tych ludzi co opowiadają co nie wstawili na fb, śmiać mi się chce. Te społecznościówki to żenada. Zajmij się czymś co lubisz, wyjdź gdzieś.. Wiesz, p[rzez neta jest łatwiej poznać, ale nie można iść na łatwiznę.

Odnośnik do komentarza

Może dobrze że nie poznają Cię do końca prawdziwego ?
Może to jest Twoja wewnętrzna blokada , co ?
Uważam że w sumie to dobrze i fajnie tak nie pokazywać całego siebie bo jest się w tedy takim tajemniczym gościem gdzie możesz to wykorzystać do zaskakiwania ludzi .
Skoro nie wyrażasz wśród ludzi całego siebie to może wyraził byś to w jakiejś pasji ? Masz taką ? Nie ? To może poszukaj .
Zrób sobie testy osobowości żeby się bardziej poznać .
I śmiej się tylko z tymi którymi właśnie możesz , może to nie jest duże grono ale właśnie to jest lepsze ponieważ lepiej jest mieć 10 wrogów i jednego prawdziwego przyjaciela niż 10000 fałszywych przyjaciół .
A fb się nie przejmuj , ja w sumie mam tak jak Ty .
Nie mam zbyt dużo znajomych i się z tym pogodziłam bo we większej grupie ludzi po prostu się gubię .
Na fb nie wrzucam zdjęć bo stwierdziłam że to raczej mnie nie wypełnia . Nie wiele osób mnie zna chodź trochę , jedna osoba mnie zna dosyć dobrze i wie o mnie PRAWIE wszystko . Bo siebie samą tylko ja mogę znać .
Wyrażam całą siebie po przez pasje .

Mówię Ci , zrób sobie pierw zwykły test osobowości na internecie . Poczytaj sobie o introwertykach i ekstrawertykach . Jeżeli dalej będzie Ci źle pójdź do psychologa na analizę , opisz mu swoje problemy , kompleksy i zacznij współpracę .

A do tych co pisali nade mną , mogę powiedzieć że są hipokrytami. Ktoś spędza czas na fb a ktoś na takim o to portalu jak tu . Szczerze to mi się zdarza częściej przebywać właśnie na takich portalach .
Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza

Chyba lepiej jest mieć kilku super przyjaciół, z którymi można się pośmiać i robić inne rzeczy niż 1000 znajomych na fb, które to osoby zna się tak naprawdę słabo i które prawdopodobnie nie pomogłyby w potrzebie. Nie warto przejmować się opinią innych, bo to do niczego dobrego nie prowadzi (sama się ostatnio o tym przekonałam) i robić swoje.

Odnośnik do komentarza
Gość Schlierenzauer

Ahonen jest taki jaki jest i się raczej codziennie nad tym nie zastanawia - gdyby tak robił, nie zostałby jednym z lepszych skoczków w historii.;) Jasne, że facebook to strata czasu, jednakże jest to dla mnie okno na świat i na ludzi, do których czuję jakąś więź, a mam z nimi mało czasu. Nie uważacie, że dobrze mieć pomysły takie jak jakieś filmiki, teksty sportowe itp i się tym podzielić ? Mam to w sobie, jednak czucie się podrzędnym wobec wielu ludzi sprawia mi, że nie mogę tego zrobić. Społeczeństwo wywiera na mnie zdecydowanie za duży wpływ, nie pozwala mi być sobą ( nie mówię o wirtualnym tylko, raczej ogólnie ). Cholera!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...